Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-02-2013, 10:57   #1
gfmondeo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-03-2010
Skąd: Olsztyn
Model: ford mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 1995
Postów: 39
Domyślnie Chłodzenie silnika -coś nie tak

Witam
Posiadam mondzia 1.8 benzynka-gaz. Wczoraj podczas powrotu z pracy zauważyłem że wskazówka od temperatury pracy silnika nic nie drgneła, podniosłem maskę - naczynko wyrównawcze puste- delikatnie odkręciłem korek i zrobiła sie cofka - co mogło się stać - czyżby termostat a może pompa wody kończy swój żywot, aha i zaczął mi troche kopcić na biało na gazie a na benzynie normalnie. Prosze o pomoc

gfmondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2013, 11:55   #2
macko333
ford::beginner
 
Imię: maciek
Zarejestrowany: 17-05-2009
Skąd: chełm
Model: mk1
Silnik: 1,6
Rocznik: 1994
Postów: 16
Domyślnie Odp: Chłodzenie silnika -coś nie tak

Witam. jeśli chodzi o wskazówkę na liczniku to odpowiada za jej wskazania czujnik w dolnej części obudowy termostatu. a jeśli chodzi o poziom płynu w zbiorniczku to może być przyczyną brak odpowietrznika układu lub nie sprawny. w korku powinien być mały otwór tak żeby opary które się w układzie zbierają mogły się wydostawać. Miałem to samo u siebie, odkręciłem korek i płyn wrócił, więc ciśnienie gazy wypchało płyn ze zbiornika. kolejna sprawa, jeśli nie będzie działało odpowietrzanie układu to ciśnienie będzie ci wywalało płyn w najsłabszym miejscu całego układu, u mnie pociło się kolo czujników w obudowie termostatu, ale to nie musi być regułą.
macko333 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2013, 12:04   #3
gfmondeo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-03-2010
Skąd: Olsztyn
Model: ford mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 1995
Postów: 39
Domyślnie Odp: Chłodzenie silnika -coś nie tak

tylko mi długo sie nagrzewa w środku samochód

Bump: zamierzam sie do zrzucenia płynu chłodniczego czy od razu może zmienić termostat jak sie bede grzebał z czujnikiem? a pytanko do pompy wody jakie są oznaki wykańczania się jej (od czasu do czasu słychać jakby łożysko)
gfmondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2013, 15:11   #4
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,074
Domyślnie Odp: Chłodzenie silnika -coś nie tak

Cytat:
Napisał macko333 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w korku powinien być mały otwór
W korku nie ma otworka, tylko zaworek, który otwiera się po przekroczeniu określonego ciśnienia w układzie chłodzenia. Mondeo ma ciśnieniowy układ chłodzenia, żeby podnieść temperaturę wrzenia płynu chłodniczego. Nie chcę źle wróżyć, ale to może być przedmuchana uszczelka pod głowicą.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2013, 15:44   #5
gfmondeo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-03-2010
Skąd: Olsztyn
Model: ford mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 1995
Postów: 39
Domyślnie Odp: Chłodzenie silnika -coś nie tak

biały dymek głownie na postoju czy zimny czy ciepły silnik czyźby to uszczelka?

Bump: obroty silnika na benzynce nie falują - utrzymują sie równo, jedynie jak przełacze na gaz to na biegu jałowym zaczynają falować ( nowy parownik gazu), już sam nie wiem co może byc przyczyną

Bump: od czego zacząć aby nie popaść w koszty?
gfmondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2013, 15:20   #6
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,074
Domyślnie Odp: Chłodzenie silnika -coś nie tak

Możesz, na dobry początek spuścić płyn chłodniczy i sprawdzić, ile go tam jest. Powinno być 6,6 l. Jak już spuścisz płyn, to wyjmij termostat i sprawdź, czy jest dobry (włóż do garnuszka z wodą, postaw na gazie i zagotuj wodę, powinien się otworzyć tuż przed zagotowaniem wody).
Napisz, jaką masz instalację gazową.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2013, 19:45   #7
gorni
ford::average
 
Avatar gorni
 
Imię: Arkadiusz
Zarejestrowany: 02-08-2010
Skąd: Pleszew
Model: Mondeo MK1
Silnik: 1.8 16v Zetec
Rocznik: 1996
Postów: 84
Domyślnie Re: Chłodzenie silnika -coś nie tak

jeśli na benzynie nie faluje a na gazie faluje, to popraw ustawienie parownika, też tak miałem. czasami trzeba ustawienie troszkę poprawić niż wg analizatora spalin, te silniki są dość czułe.

a co do czujnika temp. to wyjmij wtyczkę i zewrzyj dwa piny we wtyczce, jak wskazówka pójdzie do końca to wymiana czujnika, jeśli nie to trafiony przewód lub wskaźnik. ( obstawiam czujnik) kup dobry, bo jak kupisz szajs to będzie przekłamywał temperaturę. Co do ciśnienia w układzie to mi tez jak jest ciepły trochę opada poziom. To normalne w układzie ciśnieniowym, a jeśli byś miał mało płynu jest możliwe ze zginął z poziomu widocznego na zbiorniku wyrównawczym.
__________________
Mondeo 1.8 16v Lx 95 Kw +LPG oryginał RS
gorni jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2013, 08:57   #8
mirwol
ford::average
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 16-01-2013
Skąd: górny śląsk
Model: Focus IV
Silnik: 1,5
Rocznik: 2018
Postów: 93
Domyślnie Odp: Chłodzenie silnika -coś nie tak

W sprawnym układzie płyn nie znika ze zborniczka(bo dokąd) zmienia się tylko nieznacznie poziom. Ubytki płynu to na pewno wyciek, albo na zewnątrz albo przez uszczelkę do cylindrów.
mirwol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.