Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-03-2013, 10:46   #1
kazix771
ford::amateur
 
Avatar kazix771
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 03-12-2012
Skąd: W-wa Śródmieście
Model: Ford Focus II FL
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2009
Postów: 9
Domyślnie Ogrzewanie przedniej szyby - instalacja

Witam,
Przejrzałem już kilkanaście tematów związanych z ogrzewaniem przedniej szyby w Focusie MK2 oraz MK2 FL niestety nie znalazłem rozwiązania. Mój problem jest następujący.
Jestem szczęśliwym posiadaczem Forda Focusa MK2 FL który nie posiadał ogrzewania przedniej szyby, ale wymieniałem w nim szybę i od razu wybrałem wersję z ogrzewaniem ponieważ znajomy mi powiedział że jeżeli mam gniazda w podszybiu i miejsce na bezpieczniki i przekaźnik to wystarczy dokupić parę elementów i będę miał ogrzewaną przednią szybę (co się okazało nie do końca prawdą). W lewym i prawym dolnym rogu podszybia mam gniazda do podłączenia przewodów szyby, dodatkowo w skrzynce bezpieczników jest miejsce na dwa bezpieczniki 40A oraz przekaźnik. Kupiłem wyżej wspomniane elementy czyli: bezpieczniki 2x40A, oryginalny przekaźnik do tego modelu, oraz włącznik ogrzewania przedniej szyby, który jest montowany w panelu ogrzewania szyb wewnątrz samochodu. Montaż przebiegał bez problemu do momentu kiedy wymontowałem panel ogrzewania w celu umieszczenia tam dodatkowego przycisku. Przeszukałem całą wnękę pod panelem i niestety nie znalazłem tam kostki do podłączenia włącznika. W którymś z tematów wyczytałam że kostka do ogrzewania przedniej szyby jest koloru brązowego bodajże. U mnie jest tylko szara(ogrzewanie szyby tył), czarna(nie podłączona) i dwie pomarańczowe (nie podłączone) z grubszymi przewodami. Rozumiem, że wychodzi na to że nie mogę w prosty sposób podłączyć tego ogrzewania ponieważ nie mam najważniejszego przewodu?
W jaki sposób mógłbym wyprowadzić takie przewody aby działało to ogrzewanie?
Prośba o jakieś rady jak mógłbym to podłączyć albo co jeszcze dokupić aby to wszystko działało jak należy.

Pozdrawiam,

kazix771 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2013, 12:50   #2
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,987
Domyślnie Odp: Ogrzewanie przedniej szyby - instalacja

Cytat:
Napisał kazix771 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...W jaki sposób mógłbym wyprowadzić takie przewody aby działało to ogrzewanie?
Prośba o jakieś rady jak mógłbym to podłączyć albo co jeszcze dokupić aby to wszystko działało jak należy.
Jeśli masz trochę doświadczenia elektrycznego, to dorobienie tego kawałka instalacji jest proste. W załączeniu masz wszystkie kawałki schematów i złącz potrzebne do zrobienia. Złącze (oznaczone C382) pewnie będzie w razie czego trzeba gdzieś znaleźć na szrocie. Złącze C103 to jest to węższe niebieskie na górnej części GEM (skrzynki bezpieczników) po jej lewej stronie.

Na koniec nie zapomnij, że ogrzewana szyba musi być uruchomiona przez zaprogramowanie GEM. ASO tego nie umie zrobić - da się to wykonać bez problemu tylko programem ELMconfig - opis na forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Przycisk.jpg (67.8 KB, 757 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg C382.jpg (49.4 KB, 629 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg C103.jpg (29.5 KB, 576 wyświetleń)
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 01-03-2013 o 12:52
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2013, 13:54   #3
kazix771
ford::amateur
 
Avatar kazix771
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 03-12-2012
Skąd: W-wa Śródmieście
Model: Ford Focus II FL
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2009
Postów: 9
Domyślnie Re: Ogrzewanie przedniej szyby - instalacja

Dzięki wielkie za mały instruktarz, spróbuj w ten weekend coś podłubać i dam znać jak poszło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam
kazix771 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2013, 11:00   #4
kazix771
ford::amateur
 
Avatar kazix771
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 03-12-2012
Skąd: W-wa Śródmieście
Model: Ford Focus II FL
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2009
Postów: 9
Domyślnie Re: Ogrzewanie przedniej szyby - instalacja

Witam ponownie,
Przepraszam że dopiero teraz piszę ale wcześniej nie miałem kiedy wykonać tej małej modyfikacji. Właśnie udało mi się dołożyć ten kawałek instalacji który jest odpowiedzialny za włączenie ogrzewania przedniej szyby. Dodatkowo za pomocą programu ELMConfig włączyłem w GEMie opcje ogrzewania przedniej szyby.Wszystko działa jak powinno, ogrzewania włącza się automatycznie podczas rozruchu silnika gdy temperatura jest koło 0 stopni. Wszystko działa z tym że mam jedno pytanie. Które to jest złącze C378? Muszę podłączyć do tego złącza przewód z PINu3 włącznika do PINu3 tego właśnie złącza. Po podłączeniu będzie działać podświetlenie przycisku podczas gdy będą włączone światła.
Panowie prośba o wskazówkę gdzie mogę zlokalizować to złącze.

Pozdrawiam,
kazix771 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2013, 11:19   #5
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Re: Ogrzewanie przedniej szyby - instalacja

Cytat:
Napisał kazix771 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam ponownie,
.Wszystko działa jak powinno, ogrzewania włącza się automatycznie podczas rozruchu silnika gdy temperatura jest koło 0 stopni. ,
Yyyy...a czasem nie podpiąłeś sobie szyby pod podgrzewacze spryskiwaczy? Pierwsze słyszę, żeby szyba się załączała od tak sobie automatycznie poniżej 0 stopni. Spryskiwacze owszem, ale szyba sią załącza tylko na moją wyraźną komendę :-) i wolę aby tak pozostało.
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2013, 11:22   #6
paablod
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 02-05-2012
Skąd: Błonie
Model: Focus Kombi Mk2 Ghia
Silnik: 1,6 TDCi 109 KM
Rocznik: 2007
Postów: 281
Domyślnie Odp: Re: Ogrzewanie przedniej szyby - instalacja

Cytat:
Napisał maureliusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pierwsze słyszę, żeby szyba się załączała od tak sobie automatycznie poniżej 0 stopni. Spryskiwacze owszem, ale szyba sią załącza tylko na moją wyraźną komendę :-) i wolę aby tak pozostało.
Oj, chyba mało słyszałeś o możliwości konfiguracji GEM-a Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale przeczytaj dokładnie - szyba załącza się po rozruchu w przypadku niskiej temperatury, nie automatycznie w przypadku niskiej temperatury. Taki niuans automatyki.

A co do podłączenia podświetlenia przycisku grzania szyby. Chyba lepiej znaleźć złącze S5. Pytałem kiedyś w którym jest miejscu, ale nikt nie puścił pary z ust Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A najprościej (moim zdaniem) jest wziąć "plus regulowany" z podświetlenia przycisku obok (tylna szyba, ESP, ew. radio). Miałem w święta przełączyć sobie to podświetlanie przycisków tak, aby zapalało się razem z dziennymi, ale zima tej wiosny pokrzyżowała plany.

Ostatnio edytowane przez paablod ; 06-04-2013 o 11:31
paablod jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2013, 11:29   #7
kazix771
ford::amateur
 
Avatar kazix771
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 03-12-2012
Skąd: W-wa Śródmieście
Model: Ford Focus II FL
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2009
Postów: 9
Domyślnie Odp: Ogrzewanie przedniej szyby - instalacja

Dokładnie jest tak jak napisał 'paablod'. Grzanie szyb włącza się automatycznie tylko przy rozruchu silnika i gdy temperatura jest około zera. Pozostaje jeszcze kwestia tego złącza C378. Gdzie je mogę znaleźć?
kazix771 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2013, 11:43   #8
paablod
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 02-05-2012
Skąd: Błonie
Model: Focus Kombi Mk2 Ghia
Silnik: 1,6 TDCi 109 KM
Rocznik: 2007
Postów: 281
Domyślnie Odp: Ogrzewanie przedniej szyby - instalacja

A w jakim celu go poszukujesz? Bo jeśli wyłącznie w celu podświetlenia przycisku, to podałem łatwiejsze (i krótsze) rozwiązanie. Ale to Twój focus, Ty go urządzasz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
paablod jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2013, 16:13   #9
kazix771
ford::amateur
 
Avatar kazix771
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 03-12-2012
Skąd: W-wa Śródmieście
Model: Ford Focus II FL
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2009
Postów: 9
Domyślnie Odp: Ogrzewanie przedniej szyby - instalacja

Faktycznie mógłbym zrobić tak jak pisałeś ale mam już podciągnięty przewód do skrzynki i chciałbym go wykorzystać. Może akurat to złącze jest gdzieś tam i to tylko kwesta wpięcia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. widziałem w temacie nagrzewnicy jakieś wzmianki o tym złączu tylko nie znalazłem jakiegoś zdjęcia/opisu :l

Dodatkowo zamieszczam numer przekaźnika który został kupiony do ogrzewania przedniej szyby. Oryginalny Forda: 5M5T-14B192-EA V23136-J4-X62 70A

Ostatnio edytowane przez kazix771 ; 10-04-2013 o 20:43
kazix771 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2014, 09:56   #10
werek77
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-04-2014
Model: Focus MK2 Lift
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 4
Domyślnie Odp: Ogrzewanie przedniej szyby - instalacja

Wiem że temat odgrzewany, ale może ktoś coś poradzi.
Mam FF 2009 Lift z powodu, że oryginalna szyba jest w opłakanym stanie i nie ma podgrzewania, chciałem zamontować sobie podgrzewaną szybę, tylko z tego co widzę nie mam nawet odrobiny instalacji do tego podgrzewania. Są miejsca w bezpiecznikach, ale nie widzę żadnego okablowania. Może mi ktoś poradzić co trzeba kupić do tej instalacji żeby ją założyć. Byłem u elektryka, ale facet trochę mnie zbył twierdząc, że nie ma czasu na szukanie co potrzeba więc jak mu wszystko dostarczę to zajmie się podłączeniem.
Poradźcie coś w tej sprawie.
werek77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.