Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-03-2013, 08:33   #1
margo7
 
Postów: n/a
Domyślnie Focus Mk3 czy Mondeo Mk4 wybor używanego auta -help :)

witam,
trafiłam do was bo poszukujemy większego autka, do tej pory byłam szczęśliwą posiadaczką grande punto 1,4 benzyna, do czasu aż ktoś nam autko wjechał i za autka został tylko przód Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

po długich namysłach, planach, walce z firmą ubezpieczeniową - auto idzie do kasacji a my zdecydowaliśmy się na Forda
jako, że na nowe nas nie stać, szukamy używanego i tu pojawia się dylemat:
pomiędzy mk4 a mk3.

1) ford mondeo MK4 2.0 TDCi Ghia/ Titanium rocznik > 2008, przebieg do 100k km, w większości są to auta po-leasingowe i mają duży przebieg.
dpf - czy kupować auto bez czy z z.

3) ewentualnie Ford Focus MK3 kombi -rocznik od 2010 i tu mogła by być benzyna. Choć 125k. wiadomo słabo też kupować rocznik 2010, bo można na pre serie tafić, a mieli potem w trakcie produkcji kilka poprawek.

co do ogłoszeń to duż wybór Mondeo jest tu http://zygi.otomoto.pl/
http://dan-cars.otomoto.pl/

ogólnie poleasingówki, ale ceny atrakcyjne, czy ktoś kupował może tam auta, albo mógły mi w czymś doradzić, będę wdzięczna.
na co zwracać uwagę etc.
ciężko trafić na takie autko od 1 salonowo polskiego właściciela, a jak już jest to znów ceny mocno w góre.
przeglądam również salony forda, stoi tam trochę aut, ale wersje podstawowe są tylko na naszą kieszeń.

dodam, że auto będzie głownie jeździć po mieście 80%, obecnie jest na 3, niedługo będzie 4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez margo7 ; 27-03-2013 o 16:03
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2013, 08:42   #2
Tusha
ford::beginner
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 24-01-2013
Skąd: Gostyń
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 14
Domyślnie Odp: mk3/ mk4 wybor używanego auta -help :)

Jeśli kasa nie będzie problemem to szukaj MK4. Komfort dużo większy niż w Mk3. Przynajmniej taka jest moja opinia.
Tusha jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2013, 08:46   #3
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: mk3/ mk4 wybor używanego auta -help :)

Wiadomo że MKIV to inne auto i inna bajka,ale ... cena też.Jeśli to nie problem to bierz jak najmłodsze i na fullu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2013, 08:54   #4
Koenig
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: mk3/ mk4 wybor używanego auta -help :)

Cytat:
Napisał margo7 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
co do ogłoszeń to duż wybór Mondeo jest tu http://zygi.otomoto.pl/
http://bez-wypadkowe.net/showthread....m-Paczk%C3%B3w
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2013, 09:11   #5
kordyl
ford::professional
 
Avatar kordyl
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 13-11-2006
Skąd: Warszawa-Sejny
Model: Mondeo TitaniumX Panther Black
Silnik: 2,5T 258KM 396Nm
Rocznik: 2007
Postów: 1,290
Domyślnie Odp: mk3/ mk4 wybor używanego auta -help :)

Cytat:
Napisał Koenig Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
kordyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2013, 09:55   #6
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Focus Mk3 czy Mondeo Mk4 wybor używanego auta -help :)

ceny z Paczkowa za MK4 lub citroena c5 bajecznie niskie. Reszta na bezwypadkowym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Cytat:
Napisał margo7 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
my zdecydowaliśmy się na Forda
Powiedz jaki budżet, będzie łatwiej określić czy siły na zamiary są odpowiednie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2013, 13:51   #7
marcinbb
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 09-11-2010
Skąd: Warszawa
Model: MK4 Titanium
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2009
Postów: 80
Domyślnie Odp: Focus Mk3 czy Mondeo Mk4 wybor używanego auta -help :)

Sam kilkanaście dni temu przesiadłem się z Mazdy 6 2.0 Diesel z 2005 r ( która komuś tak bardzo się spodobała że... teraz szuka jej Policja ).
Do Mondeo mk4 z 2009r 2.0 Diesel w wersji titanium.
Mogę z czystym sumieniem polecić samochód przestronny, wygodny, na mój model rodziny 2 + 1 aż za duży.
Ale wracając do samochodu gro z tych które można znaleźć to polisingowe podstawowe wersje w których nawet czujników parkowania próżno szukać, choć od zawsze serwisowane w ASO z książkami serwisowymi.
W mojej okolicy ( Warszawa ) w jednym komisie stało ich ze 30 szt. do wyboru do koloru ceny od 27k PLN za 2008 r do około 45k za 2009.
marcinbb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2013, 15:54   #8
Martingg
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-05-2009
Skąd: Żyrardów
Model: Grand Scenic
Silnik: 1.6dci
Rocznik: 2014
Postów: 104
Domyślnie Odp: Focus Mk3 czy Mondeo Mk4 wybor używanego auta -help :)

Cytat:
Napisał marcinbb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W mojej okolicy ( Warszawa ) w jednym komisie stało ich ze 30 szt. do wyboru do koloru ceny od 27k PLN za 2008 r do około 45k za 2009.
z ciekawości gdzie był ten komis?
Martingg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2013, 16:04   #9
margo7
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Focus Mk3 czy Mondeo Mk4 wybor używanego auta -help :)

koenigl - dzieki! az strach sie bac co kupujesz, no wlasnie te ceny az za niskie.
tusha wiem, ale po kieszeni bardziej boli i wiecej pije Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rafal wlasnie taki plan, zwlaszcza, ze focus w nowej budzie ma ta sama platorme co mondeo
czeslaw - budżet do 48k za mondeo do 40k za focusa - wiadomo im taniej tym lepiej, bo na wakacje jeszcze by zostalo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
marcinbb przykro mi, mazda tez mi sie bardzo podoba, zwlaszcza niebieska Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale ostatecznie ford wybrany, maz jeszcze o skodzie cos przebokuje, ale on nie prowadzi wiec jego glos sie nie liczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.))
a czujniki parkowania to podstawa, jeszcze lusterka skladane Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. obecnie nowego focusa kombi w dosc wypasnej wersji mozna kupic za 62k i tez jest rozwazany, ale boje sie, ze znow jak tylko spacimy kreydyt to nam ktos w dupe wjedzie i tyle bedzie z auta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a pieniedze z ubezpieczalni to kpina. a co za komis? mozesz na priva podeslac?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2013, 17:04   #10
marcinbb
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 09-11-2010
Skąd: Warszawa
Model: MK4 Titanium
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2009
Postów: 80
Domyślnie Odp: Focus Mk3 czy Mondeo Mk4 wybor używanego auta -help :)

Cytat:
Napisał Martingg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
z ciekawości gdzie był ten komis?
Skrzyżowanie Al. Wilanowskiej i Sikorskiego (Aleja Wilanowska 178 ) jeszcze jeden bardzo ładny mk4 2008 kupiony w Polsce od 1 właściciela stał kawałek dalej w Raj Car za 31500 choć wątpię czy jeszcze się tam ostał.

margo7 komis jw.
Jeśli o mnie mowa ubezpieczyciel miło zaskoczył mnie z wypłatą odszkodowania za kradzione auto. Nie dość że trwało to tylko 6 dni od zgłoszenia szkody, to i kwota odszkodowania była na tyle dobra że zaakceptowałem ją bez zająknięcia.
Co do kredytów nie wiem, nie znam się, i nam i nie chce mieć.
marcinbb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.