Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-04-2013, 12:31   #1
mefkm
ford::average
 
Avatar mefkm
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 11-04-2013
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo MK4 Titanium aut.
Silnik: Duratorq 2.0L 143PS
Rocznik: 09.2008
Postów: 95
Domyślnie Prośba o pomoc przy kupnie Mondeo mk4 2,0TDCi

Witam sedecznie

Mam prośbę o pomoc przy ocenie auta, które jutro jadę oglądać:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

w pobliżu jest ASO forda - które polecił mi sprzedający to auto, bo jak twierdził jest pewny za jego stan i ma wszystkie kwitki, faktury i książkę serwisową - dodam, że auto jest polizingowe.

niestety nie mam nr vin, bo właściciel/importer obecnie jest w niemczech

mefkm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2013, 12:57   #2
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Prośba o pomoc przy kupnie Mondeo mk4 2,0TDCi

Coś mi się wydaje, że to będzie kolejny Holender zrobiony na Niemca, ale poczekajmy na vin on nam prawdę powie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2013, 14:58   #3
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Prośba o pomoc przy kupnie Mondeo mk4 2,0TDCi

czy to nie ten sprzedawca co bywa w wątku z korygowanymi ? sprzedaje zapewne na -f.marża
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2013, 19:43   #4
marcinbb
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 09-11-2010
Skąd: Warszawa
Model: MK4 Titanium
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2009
Postów: 80
Domyślnie Odp: Prośba o pomoc przy kupnie Mondeo mk4 2,0TDCi

W komisie gdzie ja kupowałem pojawiło się coś takiego [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Nakładka kierownicy jak nówka sztuka, i jakby maska słabo dopasowana przy przednich lampach. A co Wy o nim myślicie?

Bump:
marcinbb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2013, 19:46   #5
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Prośba o pomoc przy kupnie Mondeo mk4 2,0TDCi

jakbym napisał że cena ... to bym się wygłupił, jakbym napisał kupuj , to byłbym ... więc nie powiem, auto z NL tyle mogę powiedzieć ...
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2013, 10:56   #6
sliver001
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-01-2013
Model: Mk5
Silnik: 2.0 TDCI 150@180KM
Rocznik: 2018
Postów: 38
Domyślnie Odp: Prośba o pomoc przy kupnie Mondeo mk4 2,0TDCi

Cytat:
Napisał wojtekn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Coś mi się wydaje, że to będzie kolejny Holender zrobiony na Niemca
o co chodzi z tymi Holendrami? od jakiegoś czasu rozglądam się za MKIV i już kilka takich oglądałem - kupiony w Holandii, często też tam serwisowany a zarejestrowany w Niemczech... w NL są tańsze Fordy czy jak?
sliver001 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2013, 11:45   #7
michalmichalpp
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 09-03-2013
Skąd: Białystok
Model: Ford Focus mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 0
Domyślnie Odp: Prośba o pomoc przy kupnie Mondeo mk4 2,0TDCi

Chodzi o to że auta z NL posiadają podatek BPM (podatek od luksusu). Więc sprzedawca z NL np sprzedaje auto do komisu w DE. W taki sposób auto jest rejestrowane w DE i z tego wszystkiego holenderscy sprzedawcy odzyskuje podatek BPM a jest on spory (np w przypadku mondeo z 2010 roku około 3tys euro) i auto w DE jest sprzedawane za niższą już cenę. Druga opcja jest taka ze auto sprzedawane jest w NL z niemieckimi juz papierami. Dlatego w Holandii można trafić na okazję bo przy autach na eksport ceny są znacznie niższe. Przykładowo w salonie forda w NL stoi Mondeo Tit be, z przebiegiem 120tys diesel 2.0Tdci 143ps cena brutto z BPM to 12.300tys euro wiec 51tys zł, cena na eksport 9300euro czyli znacznie mniej. Dodam ze jeżeli auto wymeldowywane jest z NL musi mieć badanie techniczne które ma zaostrzone kryteria.

Kontynuując jeżeli kupujesz osobiście auto za granicą i widzisz z kim podpisujesz umowy to jest ok. Jeżeli robisz tak ze umowę podpisujesz z właścicielem komisu który jest pośrednikiem a ty niby podpisujesz się na umowie (ty i niemiec) to mogą z tego wyjść problemy. Czasami handlarze wypisują lipne umowy bo Niemiec nie zgodził się żeby wydać bez podpisu kupującego, czasami zmyślają właściciela auta. Ogólnie nie polecam podpisywać umowy na Niemca jeżeli sam auta za granicą nie kupiłeś.

Ostatnio edytowane przez michalmichalpp ; 13-04-2013 o 12:02
michalmichalpp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2013, 00:54   #8
zidane
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Prośba o pomoc przy kupnie Mondeo mk4 2,0TDCi

ładne to autko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2013, 10:11   #9
mefkm
ford::average
 
Avatar mefkm
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 11-04-2013
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo MK4 Titanium aut.
Silnik: Duratorq 2.0L 143PS
Rocznik: 09.2008
Postów: 95
Domyślnie Odp: Prośba o pomoc przy kupnie Mondeo mk4 2,0TDCi

już je zadatkowalem, auto odbieram, tzn. dowiozą mi auto do domu, za tydzień we wtorek jak tylko będą wszystkie papiery

po ponad 2h w serwisie aso forda znalezli 2 kody błędow - czyli przepalone zarówki tablicy rej. - pomogła wymiana na nowe oraz mało paliwa

udalo sie sprawdzic w bazie forda jeden tylko wpis - po 2 latach, przy przebiegu 60 parę tyś. km naprawa oświetlenia wewnątrz auta, reszta historii potwierdzona tylko prowadzona książką serwisową - auto serwisowane w jednym serwisie w holandii

auto tak jak na zdjęciach prezentuje się idealnie, a na tylnej kanapie chyba nikt nigdy nie jezdził

jeśli ktoś może sprawdzic nr vin: wf0gxxgbbg8l52224, bo autko ma 155 tyś. km i serwisanci ASO forda zapraszaja mnie za 35 tyś km na wymianę rozrządu (zrobili mi kosztorys rozrząd kompletny z pompą za 1530,85 zł.) a ja rocznie robię jakieś 10 tyś. i zastanawiam się czy już wymieniać, czy za radą serwisiantów poczekać te 3 lata?
mefkm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2013, 10:46   #10
Bartez1982
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-03-2013
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 28
Domyślnie Odp: Prośba o pomoc przy kupnie Mondeo mk4 2,0TDCi

A powiedz jakie papiery daje ten sprzedający?? Bo koleś często sprzedaje fordy
Bartez1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.