Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-05-2013, 14:11   #1
miko1972
ford::advanced
 
Avatar miko1972
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 06-01-2010
Skąd: Skawina
Model: Ford Focus mk3 HB
Silnik: 1.6 Duratec 16V Ti-VCT 125 PSI
Rocznik: 2016
Postów: 309
Domyślnie Dziwne brzęczenie po włączeniu klimy...

Od 2 dni mam problem z klimatyzacją, mianowicie po włączeniu (posiadam manualną klimę) słychać metaliczny dźwiękGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Myślałem, że to wentylator w dmuchawie ale po wyłączeniu klimy wszystko działa bez zarzutu!
Prawdopodobnie dźwięk wydobywa się ze sprężarki klimy...
Czy ktoś miał podobny przypadek? Czy ewentualnie konieczna jest regeneracja sprężarki, wymiana? Czy może problem jest prostszy do rozwiązania?

__________________
Pozdrawiam forumowiczów-fordowiczów!
Mirek
miko1972 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2013, 14:22   #2
Grinch
ford::advanced
 
Avatar Grinch
 
Zarejestrowany: 23-08-2008
Skąd: Gdynia
Model: Focus MK2 / FOCUS MK4 Titanium
Silnik: 1.6 100KM Pb95 / EcoBoost 1.0 125KM
Rocznik: 2005 / 2019
Postów: 360
Domyślnie Odp: Dziwne brzęczenie po włączeniu klimy...

Ja miałem ale nie ma rozwiązania: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Będę dopiero jechał z tym do mechanika.

U Ciebie ten dźwięk narasta przy wzroście obrotów?
U mnie np na postoju jak nacisnę pedał gazu wzrastają obroty i dźwięk, puszczam pedał - obroty spadają, a dźwięk jeszcze przez chwilę jest bardziej słyszalny, a potem lekko zanika zgodnie z obrotami.
Grinch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2013, 17:27   #3
miko1972
ford::advanced
 
Avatar miko1972
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 06-01-2010
Skąd: Skawina
Model: Ford Focus mk3 HB
Silnik: 1.6 Duratec 16V Ti-VCT 125 PSI
Rocznik: 2016
Postów: 309
Domyślnie Odp: Dziwne brzęczenie po włączeniu klimy...

Jeżeli brzęczenie narasta po zwiększeniu obrotów to w niewielkim stopniu...
Poczytałem to co kryje się w załączonym linku poniżej i wg być może jest to łożysko, a być może tarcze...
Stało się tak w tydzień po tym jak wymieniony był skraplacz (chłodnica klimy) i nabita klimatyzacja.
Podjechałem dzisiaj do serwisu klimy, gdzie wymieniali mi skraplacz i stwierdzono, że problem leży po stronie sprężarki (tyle to i ja się domyśliłemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) i mogą ją oddać do regeneracji do firmy zewnętrznej. Koszt jest trudny do określenia ale od 200 zł w górę...
Skoro sprężarka nie cieknie, daje właściwe ciśnienie to nie wiem po co regeneracja?
__________________
Pozdrawiam forumowiczów-fordowiczów!
Mirek
miko1972 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2013, 17:41   #4
drawer
ford::beginner
 
Imię: MARIUSZ
Zarejestrowany: 30-04-2010
Skąd: płock
Model: focus
Silnik: 1600
Rocznik: 2012
Postów: 16
Domyślnie Odp: Dziwne brzęczenie po włączeniu klimy...

witam u mnie po wymianie czynnika zaczeły byc słyszalne takie dzwieki jak by zaworwalil dodajac gazu narastalo .Mechanik jak touslyszal to orzkl ze zawor sie zawiesil ale starszy i moze madrzejszy sprwadzil napinacz paska i okazalo sie ze to padl napinacz .Przed wymiana czynnika starego prawie nie bylo i sprezarka miala lekko .Wymienilem napinacz i teraz jest cisza pozdrawiam
drawer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2013, 18:07   #5
miko1972
ford::advanced
 
Avatar miko1972
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 06-01-2010
Skąd: Skawina
Model: Ford Focus mk3 HB
Silnik: 1.6 Duratec 16V Ti-VCT 125 PSI
Rocznik: 2016
Postów: 309
Domyślnie Odp: Dziwne brzęczenie po włączeniu klimy...

Cytat:
Napisał drawer Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam u mnie po wymianie czynnika zaczeły byc słyszalne takie dzwieki jak by zaworwalil dodajac gazu narastalo .Mechanik jak touslyszal to orzkl ze zawor sie zawiesil ale starszy i moze madrzejszy sprwadzil napinacz paska i okazalo sie ze to padl napinacz .Przed wymiana czynnika starego prawie nie bylo i sprezarka miala lekko .Wymienilem napinacz i teraz jest cisza pozdrawiam
Hmm, jutro więc sprawdzę napinaczGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam forumowiczów-fordowiczów!
Mirek
miko1972 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2013, 21:13   #6
Grinch
ford::advanced
 
Avatar Grinch
 
Zarejestrowany: 23-08-2008
Skąd: Gdynia
Model: Focus MK2 / FOCUS MK4 Titanium
Silnik: 1.6 100KM Pb95 / EcoBoost 1.0 125KM
Rocznik: 2005 / 2019
Postów: 360
Domyślnie Odp: Dziwne brzęczenie po włączeniu klimy...

Panowie ale z tego schematu wynika, że silniki 1.6 Duratec nie mają napinacza na pasku sprężarki.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1_4_1_6.jpg (21.9 KB, 51 wyświetleń)
Grinch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2013, 19:20   #7
Szortis
ford::amateur
 
Avatar Szortis
 
Zarejestrowany: 07-02-2012
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TI-VCT
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Odp: Dziwne brzęczenie po włączeniu klimy...

Cześć,

w mojej foce dziwne brzęczenie (metaliczne jęki i klekotanie) objawiło się gdy pojawiła się nieszczelność układu i ciśnienie czynnika było poniżej normy. Na biegu jałowym nie było to tak bardzo słyszalne, ale jak wracałem w trasie około 500 km... to z każdą kolejną godziną przy prędkościach autostradowych (z załączoną klimą) zaczęło bardziej jęczeć. Jak dojechałem do domu, kolejnego dnia podjechałem do mechanika i już prawie nie miałem czynnika i klima się nie załączała. Dodam, że pod sam koniec trasy jak klima jeszcze działała, to chłodzenie było znacznie gorsze niż z "nabitą" klimą. Sam z początku podejrzewałem łożysko, zwłaszcza, że sam układ był nabijany jakoś 2 tygodnie przed usterką. Uszkodzeniu uległ gumowy przewód klimy który wychodzi od chłodnicy po lewej stronie i następnie przechodzi w przewód metalowy. Dorobienie tego przewodu kosztowało około stówki i używek nie polecam, bo bez sensu. Najwięcej z tej operacji kosztowało napełnienie klimy.
Szortis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2013, 20:13   #8
miko1972
ford::advanced
 
Avatar miko1972
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 06-01-2010
Skąd: Skawina
Model: Ford Focus mk3 HB
Silnik: 1.6 Duratec 16V Ti-VCT 125 PSI
Rocznik: 2016
Postów: 309
Domyślnie Odp: Dziwne brzęczenie po włączeniu klimy...

Cytat:
Napisał Grinch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie ale z tego schematu wynika, że silniki 1.6 Duratec nie mają napinacza na pasku sprężarki.
Sprawdziłem i faktyczne nie ma napinaczaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pozostaje więc chyba łożysko lub sprzęgło.

Bump:
Cytat:
Napisał Szortis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć,

w mojej foce dziwne brzęczenie (metaliczne jęki i klekotanie) objawiło się gdy pojawiła się nieszczelność układu i ciśnienie czynnika było poniżej normy. Na biegu jałowym nie było to tak bardzo słyszalne, ale jak wracałem w trasie około 500 km... to z każdą kolejną godziną przy prędkościach autostradowych (z załączoną klimą) zaczęło bardziej jęczeć. Jak dojechałem do domu, kolejnego dnia podjechałem do mechanika i już prawie nie miałem czynnika i klima się nie załączała. Dodam, że pod sam koniec trasy jak klima jeszcze działała, to chłodzenie było znacznie gorsze niż z "nabitą" klimą. Sam z początku podejrzewałem łożysko, zwłaszcza, że sam układ był nabijany jakoś 2 tygodnie przed usterką. Uszkodzeniu uległ gumowy przewód klimy który wychodzi od chłodnicy po lewej stronie i następnie przechodzi w przewód metalowy. Dorobienie tego przewodu kosztowało około stówki i używek nie polecam, bo bez sensu. Najwięcej z tej operacji kosztowało napełnienie klimy.
Jutro będę sprawdzał szczelność poszczególnych elementów, a jeden z przewodów od klimy jest pokryty nalotem...
__________________
Pozdrawiam forumowiczów-fordowiczów!
Mirek
miko1972 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2013, 16:31   #9
miko1972
ford::advanced
 
Avatar miko1972
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 06-01-2010
Skąd: Skawina
Model: Ford Focus mk3 HB
Silnik: 1.6 Duratec 16V Ti-VCT 125 PSI
Rocznik: 2016
Postów: 309
Domyślnie Odp: Dziwne brzęczenie po włączeniu klimy...

Sprawa już wyjaśnionaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przyczyną był nieszczelny przewód łączący skraplacz ze sprężarką powodował ubytek azotu w obiegu i przez to sprężarka brzęczała, raz załączając klimę, a raz ją wyłączającGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiście korzystałem z innego serwisu niż pierwotnie!

P.S.
Nowy przewód w ASO - 410 zł, w ABC Focus - 392 zł.
Dorobienie przewodu w Krakowie - 500 złGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dorobienie przewodu w Skawinie - 40 złGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam forumowiczów-fordowiczów!
Mirek
miko1972 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2013, 13:54   #10
gervee
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-10-2008
Skąd: Kraków
Model: FFII
Silnik: 1.6 benzyna (100KM)
Rocznik: 2005
Postów: 153
Domyślnie Odp: Dziwne brzęczenie po włączeniu klimy...

Gdzie w Skawinie dorabiałeś, podejrzewam u siebie też jakiś problem z klimą. Gdzie serwisowałeś?
__________________
Always look on the bright side of life ... Focus idzie na sprzedaż
gervee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.