Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-05-2013, 14:37   #1
czator
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-05-2011
Model: c-max
Silnik: 2.0 duratec
Rocznik: 2006
Postów: 11
Domyślnie Głośna praca i spadek mocy - Benzyna

Witam, ponieważ nie znalazłem rozwiązania mojego problemu proszę o pomoc.

Od kilku dni auto przy przyśpieszaniu chodzi głośniej, szczególnie pomiędzy 1000 a 2300 obrotów. Z okolic silnika, a raczej z jego spodu wydaje się niski dźwięk, dzieje się to tylko w czasie jazdy, w czasie postoju jest normalnie. Zauważyłem też spadek mocy, auto już przy 1300 obr było bardzo zrywne, teraz jakby mniej.
Stało się to z dnia na dzień i nie mogę dojść czego to wina.

Byłem u gościa od tłumików - postukał, pomacał, obejrzał, katalizator sprawny(tłumaczył że jest gorący a to dobrze) tłumik niby też... Przytkał ręką rurę i stwierdził że wszystko jest ok.

Pojechałem do znajomego mechanika który wsiadł i przejechał się autem, on stwierdził że niczego nie słyszy... Tylko że jechał tym autem pierwszy raz...

Nie jest to może dźwięk jak z v8 ale jest głośniej niż było, a najgorzej że słychać to w kabinie.
Czy ktoś miał podobny przypadek albo podpowie co sprawdzić??

Z góry dziękuję za pomoc.

czator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2013, 10:24   #2
Dudek007
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-05-2010
Skąd: Białobrzegi
Model: Focus C-max GHIA
Silnik: 2.0 16V Benzyna
Rocznik: 2004/2005
Postów: 9
Domyślnie Odp: Głośna praca i spadek mocy - Benzyna

Mam ten sam silnik i u mnie jest podobnie ale nie zawsze. czytałem na forum i rozmawiałem z zaprzyjaźnionym mechanikiem i stwierdziliśmy że najprawdopodobniej przepustnica się przycina ze względu na nagar który się w niej zbiera. Jeszcze jej nie rozbierałem z braku czasu.
Dudek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2013, 01:50   #3
czator
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-05-2011
Model: c-max
Silnik: 2.0 duratec
Rocznik: 2006
Postów: 11
Domyślnie Odp: Głośna praca i spadek mocy - Benzyna

Przepustnica przeczyszczona mimo że nie bardzo było z czego, ale dalej nic...
Co ważniejsze rzężenie pochodzi z okolic katalizatora, a konkretnie od niego - bynajmniej tak słychać, po wymianie katalizatora jest jeszcze głośniejszy i dalej nie odzyskał mocy :/ Nowy katalizator to co prawda zamiennik JMJ ale moc powinna wrócić mimo wszystko, we wtorek jadę do ASO może oni coś wymyślą bo za tydzień mam dalszy wyjazd i nie wiem co robić...

Może ktoś ma jakiś pomysł co to może być i dlaczego ??
Będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc.
czator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2013, 16:39   #4
fotodafi
ford::amateur
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 01-02-2013
Model: C-MAX
Silnik: 1,8 Hem
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie Odp: Głośna praca i spadek mocy - Benzyna

Kolego CZATOR co powiedzieli Panowie z ASO?
Bo mam taką samą przypadłość w 1,8HE.
fotodafi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2013, 01:02   #5
czator
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-05-2011
Model: c-max
Silnik: 2.0 duratec
Rocznik: 2006
Postów: 11
Domyślnie Odp: Głośna praca i spadek mocy - Benzyna

Do ASO niestety nie dotarłem...
Miałem urlop na którym autko w kilka dni zrobiło 3,5 tyś km i już się do tego zaczynam przyzwyczajać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. teraz zastanawiam się czy to czasem nie będzie zawór EGR ale muszę obgadać to z mechanikiem...

Co jeszcze dziwnego zauważyłem - jak dodaje gazu delikatnie tak żeby auto przyspieszało ale powoli to nawet przy 3,5 tyś obrotów chodzi normalnie, ale jak wcisnę gaz o milimetr za mocno to zaczyna się ten dźwięk i to nawet jak jest mniej niż 2 tyś obrotów...
czator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2013, 10:01   #6
fotodafi
ford::amateur
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 01-02-2013
Model: C-MAX
Silnik: 1,8 Hem
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie Odp: Głośna praca i spadek mocy - Benzyna

Zdiagnozowałem błąd: P2008 Intake Manifold Continouou Runner Control Bank1 .
Przepustnice przeczyściłem (delikatny nagar był). Zrobił się żwawszy do puki się dobrze nie rozgrzał potem problem powrócił.
Też do tego zacząłem przywykać ale czasami bywa niebezpieczne zwłaszcza jak trzeba szybciej przyspieszyć i wciśnie się za mocno gaz.
Znalazłem podobny temat są to podciśnieniowo regulowane klapki w kolektorze ssącym.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Kolego Czator daj znać jak rozwiążesz problem.
fotodafi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2013, 12:03   #7
Oskar_FKP
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-12-2008
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk IV,Focus CMAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 234
Domyślnie Odp: Głośna praca i spadek mocy - Benzyna

Hmmm mam coś podobnego .Wprawdzie hałasu nie słysze ale wyraźny spadek mocy.Wg komputera pojawia sie płd P1549 czyli kolektora dolotowego.Obstawiam klapy. Dzwigienka chodzi wiec chyba zawory od sterowania sa ok.
Zdjąłem wczoraj wężyk podcisnienia od klap dolotu i mam wrażenie że auto zrobiło się żywsze ( szczególnie przy ruszaniu z włacząną klimą).Po weekendzie chyba wywale te klapy bo sie naczytałem że to może być przyczyna...
Oskar_FKP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2013, 21:32   #8
tomtomasz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-12-2009
Skąd: Warszawa
Model: C-max
Silnik: 1,6 EcoBoost 182
Rocznik: 11
Postów: 269
Domyślnie Odp: Głośna praca i spadek mocy - Benzyna

hej...

napisz coś więcej odnośnie tego wężyka.. który to jest i czy powoduje to jakieś błędy...

ja też mam problem z ubytkiem mocy w pewnym zakresie obrotów przy mocniejszym wciśnięciu gazu więc mógłbym spróbować...
tomtomasz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2013, 11:38   #9
Oskar_FKP
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-12-2008
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk IV,Focus CMAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 234
Domyślnie Odp: Głośna praca i spadek mocy - Benzyna

Co do błedów to nie wiem czy generuje bo od odpięcia nie podłacząłem jeszcze sie do kompa.
Wężyk jak otworzysz maskę i zdejmiesz pokrywę plastikową idzie pod kolektorem i wchodzi do niego w połowie długości. pod kolektorem po prawej stronie jest złaczka plastikowa "kolanko" tam go rozłączyłem i zaślepiłem z obu stron.
Oskar_FKP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2013, 14:30   #10
tomtomasz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-12-2009
Skąd: Warszawa
Model: C-max
Silnik: 1,6 EcoBoost 182
Rocznik: 11
Postów: 269
Domyślnie Odp: Głośna praca i spadek mocy - Benzyna

dzięki za info.. jutro ruszam w trasę to nie będę kombinował ale jak tylko wrócę to zerknę...

co do błędów to jeżeli nie wyświetla żadnego dodatkowego komunikatu ani kontrolki check engine to reszta mi nie przeszkadza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. najwyżej sobie zerknę po jakimś czasie gdyż mam swojego EMLa...

dzięki
tomtomasz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.