Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-06-2013, 10:35   #1
pioreq102
ford::amateur
 
Imię: TOMEK
Zarejestrowany: 27-03-2013
Model: FOCUS MK2
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie 1,8 tdci nie zapala / ciśnienie paliwa

Witam,

Mój focus jest niezykle pechowy i nie wiem od czego zacząć jego naprawy
Mianowicie jakiś czas temu zaczał mi słabo odpalać... trzeba było "kręcić" kilka razy żeby załapał... Po podłączeniu do komputera pokazał błąd "Zbyt niskie ciśnienie paliwa" - mechanik zalecił wymianę czujnika ciśnienia paliwa - po wymianie zatrybił dwa razy i dalej to samo... kręci i kręci a efektów brak. Kolejną rzeczą jaką zalecił owy mechanik to pompa paliwa - udałem się więc do sklepu z częsciami ( dobrze że nie stałem obok fordzika jak mówili mi cene - 3700 bo pewnie upadając wgniótłbym jakąś część karoserii i kolejna rzecz byłaby do wymiany). Podejrzenie padło również na wtryski - chociaż inny mechanik to wykluczył.. Po "pchnięciu" zapala w momencie / Inny spec pokazał mi również zapalanie na "plaka" i też bez problemu. Spotkał sie kiedyś ktoś z takim przypadkiem? Co w tej kwestii zrobić? Dodam że po wymianie czujnika ciśnienia komputer pokazuje ten sam błąd. MAM NADZIEJĘ TYLKO ŻE NIE BĘDE MUSIAŁ IŚĆ DO SKLEPU I POWIEDZIEĆ ŻE JEDNAK CHCĘ TĄ POMPĘ

pioreq102 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2013, 11:10   #2
yarosyaros
ford::average
 
Avatar yarosyaros
 
Imię: Jarosław
Zarejestrowany: 03-12-2012
Skąd: Lublin
Model: FOCUS
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2001
Postów: 197
Domyślnie Odp: Focus mkii 1,8 tdci nie zapala / ciśnienie paliwa

Kolego, dolej mixolu do paliwa może mu przejdzie na chwilkę i sprzedaj go, bo inaczej będzie bardzo drogo i na krótki czas, ford taki już jest.
__________________
TDCI to ZŁO!!.
yarosyaros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2013, 13:24   #3
Pitol321
FCP member
 
Avatar Pitol321
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-11-2011
Skąd: Essen
Model: VW Arteon Elegance
Silnik: 2.0TDi 200PS DSG
Rocznik: 2021
Postów: 684
Domyślnie Odp: Focus mkii 1,8 tdci nie zapala / ciśnienie paliwa

Rozumiem że zamiast do naprawy, to nakłaniasz autora tematu do oszustwa?
Aby wstrzelił się w chwile gdy auto niby normalnie działa i jako takie je sprzedał?

Autorze, poszukaj zakładu zajmującego się dieslami i pompami wtryskowymi, niech Ci ja zdiagnozują. Możliwe, że pompa będzie się nadawała do regeneracji lub uszkodzony będzie tylko zawór elektryczny na pompie i nie wydasz aż takich pieniędzy. Podobno wymiana zaworu zamyka się w okolicy 300zł.
Najpierw trzeba jednak zdiagnozować, co jest z pompą nie tak.
__________________
Były: Xsara II 2.0HDi 90PS 2000 Focus II 1.6TDCi 109PS 2007 Focus III 1.6TDCi 116PS 2012 Mondeo V 2.0TDCi 180PS 2016 Edge 2.0biTDCi 209PS 2018
Jest: 1. Arteon 2.0TDi 200PS DSG 2021 2. 207CC 1.6THP 156PS 2012.
Pitol321 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2013, 20:15   #4
janek001
Zablokowany
 
Imię: janek
Zarejestrowany: 03-08-2012
Skąd: wrocław
Model: mondeo
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2008 136km
Postów: 374
Domyślnie Odp: 1,8 tdci nie zapala / ciśnienie paliwa

poszukaj dobrego warsztatu może byź uszkodzony wtrysk , regeneracja jakie 500 zł
janek001 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2013, 10:49   #5
Toni999
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-10-2009
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi/ 1,6 16V
Rocznik: 2001 / 2004
Postów: 176
Domyślnie Odp: 1,8 tdci nie zapala / ciśnienie paliwa

Witam,
Sam swego czasu trochę przeszłem z tym typem silnika dlatego gdy czytam o twoich problemach to nasuwa mi się możliwa przyczyna problemu, a mianowicie rozrusznik, przy tym silniku rozrusznik musi mieć kopa jeśli jest nie w pełni sprawny to kręci za wolno, ja sam miałem z tym problem po rozebraniu okazało się że były luzy na tulejkach , wystarczyło je wymienić i od razu problem ustąpił.
Według mnie na problemy z rozrusznikiem wskazuje to że jak sam napisałeś na pych pali bez problemu.

Ostatnio edytowane przez Toni999 ; 06-06-2013 o 10:56 Powód: uzupełnienie treści
Toni999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2013, 14:27   #6
pezet3
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-10-2007
Skąd: Krakow-Wieliczka
Model: B Y Ł Focus Kombi / JEST Fiat Croma
Silnik: 1.8 TDCi / 1.9 16v 150
Rocznik: 2007 / 2008
Postów: 186
Domyślnie Odp: 1,8 tdci nie zapala / ciśnienie paliwa

niestety ale wtryski siemens nie są regenerowalne , jedynie wymiana. Co do palenia to dziwje się że masz już z tym problem. Ja mam teraz 170 tys i żadnych problemów z układem zasilania, naszczescie
pezet3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2013, 10:49   #7
wojtas1980
ford::average
 
Avatar wojtas1980
 
Zarejestrowany: 16-10-2011
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 73
Domyślnie Odp: 1,8 tdci nie zapala / ciśnienie paliwa

Kolego czy auto po odpaleniu zachowuje się Normalnie ?
Spalanie,praca silnika,czy kopci ?
Jeśli auto po odpaleniu działa poprawnie to wina może leżeć w zapowietrzaniu się auta.
Niestety focusy nie mają ani zaworka zwrotnego na przewodach ani gruszki (ręcznej pompki) ani pompy elektrycznej w baku.
Na początek radziłbym zrobić szczelność układu paliwowego.
Miałem kiedyś awarię elektrozaworu na pompie i też paliwo się cofało co powodowało że nie mogłem odpalić auta.
Po wymianie wszystko wróciło do normy.
Za to po wymianie filtra paliwa na BOSCH problem powrócił okazało się że oring z filtrem bosch ma inny kształt i przez obudowę filtra łapał lewe powietrze.
Trzeba było wyjąć obudowę filtra i zacisnąć w imadło i mocno dokręcić.
Osobiście uważam że takie skonstruowanie układu bez pompki to pułapka zastawiona przez Forda na właścicieli aut.Sporo egzemplarzy parkując po stromą górką doświadcza problemu z odpływającym paliwem co skutkuje tym że auto odpala na chwilę i za chwilę gaśnie.
Ja wożę już w bagażniku awaryjny sprzęt do odpowietrzania focusa o coś takiego
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Wystarczy podłączyć pod przewód powrotu paliwa i po chwili auto odpala
wojtas1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2013, 15:21   #8
foczek81
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-03-2013
Skąd: Warszawa
Model: focus mk2
Silnik: 1.8tdci
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: 1,8 tdci nie zapala / ciśnienie paliwa

Kolego,a czy napewno to wystarczy?Miałem już kiedyś podobny problem,bo samochód mi odpalił i zaraz zgasł a potem to już w ogóle niechciał zaskoczyć nawet na plaka.Przy diagnostyce komputerowej wyszło za niskie ciśnienie paliwa 25bar zamiast około 300-pomogło przeczyszczenie elektrozaworu pompy.Niestety niedawno problem powrócił,udało mi się raz na jakiś czas odpalić kręcąc długo rozrusznikiem i pedał gazu do oporu.Pompa wtryskowa była sprawdzana i jest ok,ale po montażu mechanik niemógł długo go odpowietrzyć a problem powraca.Przy okazji mam pytanko,jeśli jak widzę masz foczke po lifcie,czy u Ciebie też przy wlewie paliwa niema żadnego korka tylko klapka??Bardzo proszę o odp.Pozdrawiam..
foczek81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.