Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-09-2013, 10:04   #1
mgralien
 
Postów: n/a
Exclamation Prośba o sprawdzenie, opinie o Modeo 1.8 TDCI, Warszawa

Witam,
obecnie jestem na etapie poszukiwania nowego samochodu. Wybór padł na Forda Mondeo.

Znalazłem interesujące ogłoszenie: http://hajmig.otomoto.pl/ford-mondeo...C30238658.html

Niestety specjalistą w dziedzinie motoryzacji nie jestem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zadzwoniłem tam i w sumie wiele się nie dowiedziałem:
- nr VIN mi podadzą, ale jak chcę wiedzieć gdzie był serwisowany to muszę przyjechać to skserują mi wpis do książki
- raport Dekra widzieli jak go wykupowali od firmy, ale Sprzedający stwierdził, że nie wie czy go zapisali i musi to sprawdzić czy będzie mógł go pokazać
- ogólnie do udzielenia informacji nie był chętny, bo stwierdził, że za 160zł mogą mi przygotować raport własny ze stanem lakieru, stanem części, a na fakturze będzie podany przebieg
- jest gwarancja na silnik czy turbinę (3 m-ce), ale na zasadzie takiej, że uznają jak się rozleci
- właściciel niby 1 firma od nowości, chociaż Sprzedający stwierdził ogólnie że samochody są od 1 firmy, a nie przechodzą po firmach

W sumie to jakoś po rozmowie godny zaufania nie jest. Firma też opisywana na tym i na innych forach (były przypadki, że sprzedawali jakieś powypadkowe). Oczywiście przy 4-letnim samochodzie można teoretycznie uznać, że przebieg 112 tyś. km jest realny. Sprzedający twierdził cały czas, że mi nic nie da jakiś tam raport sprzed miesiąca czy wpis do książki sprzed 20 tyś. km, a ważny jest stan obecny, który oni mi zraportują. Sprzedający zaprasza z miernikiem, udostępnia samochód. Pozwala sprawdzić samochód na własną rękę (za 50zł jak blisko trzeba jechać, za 100zł jak musi tam wysłać ze mną pracownika). Promują widać swoje raporty, ale wiadomo jak można ufać. Ogólnie to sprzedający uznał chyba, że szukam dziury w całym, że od razu zakładam, że mnie oszuka.

Jako, że od niedawna mieszkam w Warszawie nie znam kogoś kto zna się na Fordach.
Czy znalazłby się ktoś z Warszawy, kto by mógł podjechać i obejrzeć (sam czy też ze mną) ten samochód? Sam miernik lakieru to nie wszystko. Niektórzy mają oko do szczelin, odcieni itp. Odwdzięczę się oczywiście jakimś trunkiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam i liczę na odzew.

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2013, 10:22   #2
marcinbb
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 09-11-2010
Skąd: Warszawa
Model: MK4 Titanium
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2009
Postów: 80
Domyślnie Odp: Prośba o sprawdzenie, opinie o Modeo 1.8 TDCI, Warszawa

Wyposażenia to tylko pozazdrościć:
·Gniazdko 12V
·Instalacja radiowa
·Obrotomierz
·Pasy bezpieczeństwa tylne, 3-punktowe, bezwładnościowe
·Pasy bezpieczeństwa z napinaczami i regulacją wysokości - przód
·Popielniczka
·Schowek na okulary Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
·Światła przeciwmgielne, przód
·Trzecie światło STOP
·Zamykany i oświetlany schowek podręczny
·Zegarek cyfrowy

Jednym słowem nie ma niczego "golas" i stąd taka a nie inna cena, jeśli "zgubili" raport Dekra to nie spodziewał bym się tam niczego dobrego. A ich raport to niech sobie w buty wsadzą.
marcinbb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2013, 10:38   #3
mgralien
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Prośba o sprawdzenie, opinie o Modeo 1.8 TDCI, Warszawa

No właśnie co do raportu Dekra to podobno nie zapisują ich, a tylko maja wgląd przy zakupie. Zastanawiam się czy jak się okaże że dla tego samochodu znajdzie się raport Dekra a książka serwisowa nie będzie z 2010 to czy będzie można uznać za w miarę pewne auto. Do tego sprawdzenie w niezależnym ASO. Chociaż oczywiście najpierw będę chciał sprawdzić z kimś samemu.

Co do wyposażenia... no fakt za bogate nie jest, ale dla mnie ważniejszy jest realny przebieg i pewna historia.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2013, 11:51   #4
Martingg
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-05-2009
Skąd: Żyrardów
Model: Grand Scenic
Silnik: 1.6dci
Rocznik: 2014
Postów: 104
Domyślnie Odp: Prośba o sprawdzenie, opinie o Modeo 1.8 TDCI, Warszawa

mgralien oni za 160zł mogą Ci przygotować raport? To są kurde drożsi od ASO bo w fordzie na popularnej sprawdzają lakier, skrzynie, amory itp itd ogólnie nazywa się to sprawdzenie przedzakupowe za 149zł? jakoś tak ... i masz opinie niezależnego ASO...
Martingg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2013, 12:06   #5
mgralien
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Prośba o sprawdzenie, opinie o Modeo 1.8 TDCI, Warszawa

No na 100% z ich oferty sprawdzania nie skorzystam bo wiadomo, że wypisać mogą co chcą. Sprawdzę w jakimś ASO, ale też nie chcę wydać 149zł jak ktoś powie, że gołym okiem widać jest coś nie tak. Także liczę na to, że uda mi się z kimś obeznanym podjechać zanim pojedzie do ASO.

Wstępnie myślę tam pojechać. Jak znajdzie się raport Dekra i będą wpisy w książce to można skoczyć do ASO. Ale samemu to mogę coś przeoczyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2013, 15:57   #6
dziechu
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-01-2012
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 69
Domyślnie Odp: Prośba o sprawdzenie, opinie o Modeo 1.8 TDCI, Warszawa

1800 cm³ (Moc 125 KM / 92 kW) w ogłoszeniu.

Auto ma skrzynie 5-biegową a to znaczy że ma 100 a nie 125 KM.
dziechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2013, 18:19   #7
Roman_Gie
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-05-2012
Model: Lexus IS300h
Silnik: 2.5
Rocznik: 2015
Postów: 3
Domyślnie Odp: Prośba o sprawdzenie, opinie o Modeo 1.8 TDCI, Warszawa

Cytat:
Auto ma skrzynie 5-biegową a to znaczy że ma 100 a nie 125 KM.
na 99% były piątki o mocy 125 km
Roman_Gie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2013, 19:05   #8
mgralien
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Prośba o sprawdzenie, opinie o Modeo 1.8 TDCI, Warszawa

Nie no były 5-biegowe skrzynki w 1.8 125 KM. Tutaj myślę nie ma problemu w tej kwestii.

Planuję tam podjechać w najbliższą sobotę 07.09. Jakby ktoś obeznany miał taką możliwość żeby ze mną podjechać to jakoś się odwdzięczę za pomoc.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez mgralien ; 03-09-2013 o 19:09
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2013, 20:05   #9
gregor75
ford::professional
 
Imię: gregor
Zarejestrowany: 02-06-2012
Skąd: Oława
Model: focus mk3/fiesta mk6
Silnik: 2.0 tdci 140km/1.3 70km
Rocznik: 2014/2008
Postów: 1,535
Domyślnie Odp: Prośba o sprawdzenie, opinie o Modeo 1.8 TDCI, Warszawa

auto posiada tempomat o którym w ogłoszeniu zapomniano
gregor75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2013, 20:28   #10
mgralien
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Prośba o sprawdzenie, opinie o Modeo 1.8 TDCI, Warszawa

No faktycznie tempomat jest, więc na + Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mi tam szczerze mówiąc bardziej jak na wyposażeniu zależy na tym, żeby był bezwypadkowy. To jest priorytet, czyli rysy, otarcia to wiadomo rzecz normalna ale "dzwony" dyskwalifikują zakup, nawet jak naprawę zrobiono w ASO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez mgralien ; 03-09-2013 o 20:51
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.