Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-09-2013, 12:12   #1
rafal92f
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-04-2011
Model: FORD MONDEO
Silnik: TDCI 130 KM
Rocznik: 2002
Postów: 9
Domyślnie Ogrzewanie tylnej szyby i lusterek.

Witam. Mam w swoim Mondeo taki problem, że nie działa mi ogrzewanie tylnej szyby, a także ogrzewanie lusterek bocznych. Powoli zbliża się zima i pasuje coś w tym kierunku zrobić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dzisiaj sprawdziłem wszystkie bezpieczniki od ogrzewania tylnej szyby i lusterek (pod maską bezpiecznik 4, a także 24 i 25, bo pisało na forum, aby też sprawdzić, choć one są od centralnego zamka i kierunkowskazów. Sprawdziłem też bezpieczniki kabinowe, 98, a także przekaźnik K1 od ogrzewania szyby tylnej). Rozebrałem plastiki na tylnej klapie i sprawdziłem napięcia na ogrzewaniu. Niby wszystko jest w porządku. 14V i 0,55A. Wpiąłem żaróweczke i także się zapaliła choć bardzo słabo. Nie wiem, może za mały prąd jest troche. Nici nie wyglądają na przerwane czy też przepalone. Teoretycznie wszystko jest w porządku ...
Przekaźnik i włącznik jest sprawny, bo wszystko sprawdzałem. Zamierzam wymienić przekaźnik, bo to koszt około 30zł, więc nie jest źle.
Póki co nie chce oddawać auta do mechanika, tylko spróbować sam rozwiązać problemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Może ktoś ma jakieś pomysły? Ktoś miał podobny problem? Proszę o odpowiedzi.
PozdrawiamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

rafal92f jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2013, 14:02   #2
gregor75
ford::professional
 
Imię: gregor
Zarejestrowany: 02-06-2012
Skąd: Oława
Model: focus mk3/fiesta mk6
Silnik: 2.0 tdci 140km/1.3 70km
Rocznik: 2014/2008
Postów: 1,535
Domyślnie Odp: Ogrzewanie tylnej szyby i lusterek.

sprawdź połączenie przy samej szybie
gregor75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2013, 11:01   #3
rafal92f
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-04-2011
Model: FORD MONDEO
Silnik: TDCI 130 KM
Rocznik: 2002
Postów: 9
Domyślnie Odp: Ogrzewanie tylnej szyby i lusterek.

Cytat:
Napisał gregor75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sprawdź połączenie przy samej szybie
Sprawdzałem przy samej szybieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Rozebrałem te plastiki na klapie i tam na kostkach z lewej i prawej strony mierzyłem.
rafal92f jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2013, 11:07   #4
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,074
Domyślnie Odp: Ogrzewanie tylnej szyby i lusterek.

Cytat:
Napisał rafal92f Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na kostkach z lewej i prawej strony mierzyłem
I pomiędzy zaciskami na szybie było napięcie akumulatora? Jeżeli tak, to powód jest w szybie. Albo wszystkie ścieżki przepalone, albo połączenie zacisku do ścieżek niesprawne.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2013, 12:30   #5
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: Ogrzewanie tylnej szyby i lusterek.

Cytat:
Napisał darmodziej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... powód jest w szybie. ...
Nie do końca, bo kolega Rafal92f napisał:
Cytat:
Napisał rafal92f Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... nie działa mi ogrzewanie tylnej szyby, a także ogrzewanie lusterek bocznych. ...
Więc problem tkwi gdzieś na początku zasilania tych obwodów.
Do oblukania połączenia wtyczek wychodzących ze skrzynki bezpieczników do zasilania szyby i lusterek.
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2013, 12:45   #6
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,074
Domyślnie Odp: Ogrzewanie tylnej szyby i lusterek.

Cytat:
Napisał benio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie do końca, bo kolega Rafal92f napisał:

Cytat:
Napisał rafal92f
... nie działa mi ogrzewanie tylnej szyby, a także ogrzewanie lusterek bocznych. ...

Więc problem tkwi gdzieś na początku zasilania tych obwodów.
A to czytałeś?
Cytat:
Napisał rafal92f Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozebrałem plastiki na tylnej klapie i sprawdziłem napięcia na ogrzewaniu. Niby wszystko jest w porządku. 14V i 0,55A.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2013, 16:24   #7
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: Ogrzewanie tylnej szyby i lusterek.

Darmodziej, czy tylko w tylnej klapie są złączki, a i tamtędy nie są zasilane grzałki lusterek bocznych.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Napięcie to nie wszystko kwestia mocy jest ważniejsza.

Rafal92f spsikaj sobie od środka pojazdu tylną szybę wodą (czymś takim co robi mgiełkę) i po włączeniu ogrzewania tylnej szyby sprawdzisz, gdzie ew. na grzałkach jest przerwa. Tam gdzie woda szybciej odparuje jest uszkodzenie.

Ostatnio edytowane przez benio ; 08-09-2013 o 18:20
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2013, 09:10   #8
rafal92f
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-04-2011
Model: FORD MONDEO
Silnik: TDCI 130 KM
Rocznik: 2002
Postów: 9
Domyślnie Odp: Ogrzewanie tylnej szyby i lusterek.

Cytat:
Napisał benio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Darmodziej, czy tylko w tylnej klapie są złączki, a i tamtędy nie są zasilane grzałki lusterek bocznych.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Napięcie to nie wszystko kwestia mocy jest ważniejsza.

Rafal92f spsikaj sobie od środka pojazdu tylną szybę wodą (czymś takim co robi mgiełkę) i po włączeniu ogrzewania tylnej szyby sprawdzisz, gdzie ew. na grzałkach jest przerwa. Tam gdzie woda szybciej odparuje jest uszkodzenie.
No tak też myślałem, że natężenie 0,55A jest coś za małe. A nigdzie nie znalazłem w necie jakie powinno być prawidłoweGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak znajdę chwilę czasu to sprawdzę.
Jeszcze tylko muszę rozebrać lusterko i zobaczyć czemu mi nie grzeją. Tylko najlepiej by mi pasowało, aby go nie wykręcać z auta, tylko na miejscu jak by sie dałoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Samą pokrywe, jeśli w ogole jest taka możliwość. Coś pokombinuje.

Ostatnio edytowane przez rafal92f ; 09-09-2013 o 09:23
rafal92f jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2013, 17:50   #9
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: Ogrzewanie tylnej szyby i lusterek.

Wartość bezpiecznika tylnej szyby ogrzewanej wynosi 30A. W ten obwód wpięte są też lusterka, więc "na oko" można założyć, iż pobór prądu przez samą szybę może wynosić minimum 10A.
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2013, 18:24   #10
rafal92f
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-04-2011
Model: FORD MONDEO
Silnik: TDCI 130 KM
Rocznik: 2002
Postów: 9
Domyślnie Odp: Ogrzewanie tylnej szyby i lusterek.

Cytat:
Napisał rafal92f Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeszcze tylko muszę rozebrać lusterko i zobaczyć czemu mi nie grzeją. Tylko najlepiej by mi pasowało, aby go nie wykręcać z auta, tylko na miejscu jak by sie dałoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Samą pokrywe, jeśli w ogole jest taka możliwość. Coś pokombinuje.
Dziś wsiadam do auta, troche popadało, myśle włączę sobie podgrzewanie tylnej szyby i lusterek. Momentalnie odparowały mi lusterka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Lusterka zaczęły grzać, a tylna szyba nie... Coś mi się wydaje, że przekaźnik wariuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał benio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wartość bezpiecznika tylnej szyby ogrzewanej wynosi 30A. W ten obwód wpięte są też lusterka, więc "na oko" można założyć, iż pobór prądu przez samą szybę może wynosić minimum 10A.
Niedługo wymienie przekaźnik i zobaczymy. Bo już coś sie zaczęło dziać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rafal92f jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.