Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-09-2013, 15:34   #1
666cin
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 12-09-2013
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 15
Domyślnie Czy zaślepienie EGR wpływa na DPF? Dlawienie po odslepieniu EGR.

Czesc,

Stałem się szczęśliwym posiadaczem Forda Mondeo MK3. Rocznik 2006 2.0TDCI 115KM z DPF...

Nabyłem auto z zaślepionym EGR, więc nie długo po zakupie postanowiłem odślepić EGR, bo irytowała mnie kontrolka Checka dająca po oczach i fakt, że skoro ktoś coś stworzył to nie po to zeby to zaśliepiaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tymbardziej, że nie wiem jak zaślepienie EGR będzie afektować na DPF. Ma to wpływ na DPF?
Po odślepieniu silnik pracuje dużo bardziej miekko i cieszej. Żadne czarne bąki dalej nie idą z rury ale to chyba zasługa dpfa. Ale przy jeździe się dławił. Przy przyspieszaniu z 1 nie czuc dlawienia ale przy zmianie biegu na wyzszy jak spadna obroty ponizej 1.8k i dodaniu gazu czuc zdlawienie na chwile a potem samochod idzie dalej. Podobnie jest jak sie odejmie gazu i doda ponownie, tak samo czuc lekkie zdlawienie. Co to moze powodowac?
Z zaslepionym egr nie bylo wogole takich objawow...


Niepokoi mnie jeszcze rura widoczna od góry chyba od IC. Jest zaolejona.
Skąd olej się może brać w tym miejscu ? obejma puszcza?


** po rozmontowaniu egr i wyczyszczeniu tłoczka, dobrałem się do części elektrycznej. A tam ku mojemu zaskoczeniu coś dzwoniło. Okazało się że ułamany jest jeden z bolców przekazujących napęd na tłoczek.
Tak więc cały mechanizm nie pracuje idealnie w osi przez co mogą powstawać te dławienia ??

Gdzie można taką zębatkę dostać? jak tego szukać? lub jak ją przerobić i jakich prętów użyć na podmiankę tego ułamanego bolca ?

sam mechanizm nie jest zapieczony i w miarę płynnie pracuje. Czym można go profilaktycznie dosmarować?

Inną kwestią jest sam tłoczek egr. po wyczyszczeniu wygląda jak nowy ale niepokoi mnie, że jak napełni się go z wierzchu benzyną to przecieka powolutku do kanału pod tłoczkiem. Czy tak powinno byc? czy powinien byc w 100% szczelny?


Pozdrawiam
Marcin.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20130921_155809.jpg (42.6 KB, 124 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20130922_111327.jpg (17.9 KB, 105 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20130922_111451.jpg (37.1 KB, 111 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez 666cin ; 22-09-2013 o 11:48
666cin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2013, 15:08   #2
666cin
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 12-09-2013
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 15
Domyślnie Odp: Czy zaślepienie EGR wpływa na DPF? Dlawienie po odslepieniu EGR.

anyone ?
666cin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2013, 16:49   #3
din
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-04-2012
Skąd: 3miasto
Model: Mondeo MK3/MK4
Silnik: 2.0 TDCI 130KM/ 2.0TDCI 143KM
Rocznik: 2006 / 2008
Postów: 217
Domyślnie Odp: Czy zaślepienie EGR wpływa na DPF? Dlawienie po odslepieniu EGR.

Z moich doświadczeń wynika, że ciężko Ci będzie dostać taką zębatkę bo ogólnie dostać cokolwiek do EGR jest ciężko. Ewentualnie kup używany – nawet zepsuty EGR, niekoniecznie od DPF (zwykły elektroniczny) i sobie przełóż ten jeden element. Ja też posiadam EGR do dpf i u mnie mimo, iż świeci się w środku jak psu wiadomo co, mechanizm nie jest niczym smarowany a tłoczek otwiera się i zamyka idealnie, auto z podłączonym DPF się krztusi. Prawdopodobnie padl dekielek z czujnikiem który kosztuje jakieś 15 razy mniej niż cały zawór z tym, że jest nie osiągalny ;(
din jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2013, 17:08   #4
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: Czy zaślepienie EGR wpływa na DPF? Dlawienie po odslepieniu EGR.

Cytat:
Ewentualnie kup używany – nawet zepsuty EGR, niekoniecznie od DPF (zwykły elektroniczny) i sobie przełóż ten jeden element.
No niestety auto bez DPFa ma inny EGR. Miałem identyczny przypadek z tą zębatką, mechanik dorobił tego bolca, ale długo nie pochodził. Jeżeli raz uwaliło zębatkę to musi być problem w swobodnym poruszaniu się tłoczka.
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2013, 19:35   #5
666cin
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 12-09-2013
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 15
Domyślnie Odp: Czy zaślepienie EGR wpływa na DPF? Dlawienie po odslepieniu EGR.

no więc, po walce z egr... zostal ponownie zaslepiony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bolce naprawiłem, poprzez wybicie ich i wbicie na ich miejsce połamanych, dopasowanych wiertełGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bodajże 3.6. Cały mechanizm pracował idealnie jak z fabrykiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ale... tłoczek nie trzyma dobrze, wg mnie jest rozszczelniony, bo przy czyszczeniu przepuszczał benzyne jak był zamknięty, plus pewnie spaliny dostaja sie do mechanizmu z silniczkiem tłoczka...
Auto sie dlawi i zaczelo kopcic przy odslepionym egr.

Zaslepka z dziurka 5mm minimalizuje to dławienie i kopcenie, ale dalej jest odczuwalne.

Tak wiec zaslepilem go calkowicie i auto smiga jak ta lala, po za tym ze silnik glosniej pracuje.

Wiecie ile moze kosztowac wywalenie programowe i mechaniczne egr?
666cin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2013, 23:37   #6
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: Czy zaślepienie EGR wpływa na DPF? Dlawienie po odslepieniu EGR.

666cin sprawdź, czy po wyłączeniu silnika następuje [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ].
Jeżeli powyższe występuje to pierwsza połowa sukcesu - dekielek sterujący sprawny.

Jeżeli bolce naprawiłeś poprzez wbicie w ich miejsce dopasowanych wierteł to zrobiłeś jak należy i będą Ci służyć długo. Ja tak mam już od ponad roku i hula.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2014, 07:05   #7
woyciechw
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-12-2011
Skąd: dolnyśląsk
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: Czy zaślepienie EGR wpływa na DPF? Dlawienie po odslepieniu EGR.

Witam mam podobny problem tylko bolce u mnie są skorodowane i w miejscu gdzie wchodzą jest pordzewiałe jakby ktoś woda polał ale zostawiłem to i zaślepiłem go zaślepka z otworem i narazie jest ok.
woyciechw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.