Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-12-2013, 08:14   #1
Góral 2009
ford::beginner
 
Avatar Góral 2009
 
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Zakopane
Model: Ford focus mk3
Silnik: 2.0 TDCI 103 KW
Rocznik: 2012
Postów: 35
Domyślnie galaxy mkII

Witam forumowiczów nosze się z zamiarem zakupu galaxy mkII rodzinka się powiększyła i chce zmienić samochód na większy choć nie ukrywam że i tak pewnie częściej poruszałbym się sam tym samochodem do pracy i s powrotem no i ewentualnie wypady weekendowe z rodziną. Na co dzień mało kilometrów będę robił bo mam 4 km do pracy i moje pytanie ma się szczególnie do tego jaki silnik wybrać chodzi wiadomo o spalanie i wytrzymałość jak możecie to doradźcie coś.

Góral 2009 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2013, 09:59   #2
no_fear
ford::average
 
Avatar no_fear
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 31-05-2012
Skąd: KrK
Model: MK2
Silnik: 2.3 + LPG
Rocznik: `00
Postów: 183
Domyślnie Odp: galaxy mkII

Cytat:
Napisał Góral 2009 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Na co dzień mało kilometrów będę robił bo mam 4 km do pracy...
miałem podobne kryteria - krótkie odcinki, 90% przebiegu po mieście. Jedynie raz w roku długa trasa (CRO) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

wg. mnie wyłącznie PB + LPG
ja wybrałem 2.3 i zagazowałem u odpowiedniego gazownika -> i jestem BARDZO zadowolony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no_fear jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2013, 10:05   #3
kubabike
ford::average
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 18-11-2010
Skąd: Łódź
Model: Ford Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCI 140->163KM
Rocznik: 2011
Postów: 154
Domyślnie Odp: galaxy mkII

Boze jakbym mial 4km do pracy to bym rowerem jezdzil Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. szukaj benzyny. Ewentualnie sharan lub alhambra z silnikiem 2,0 z lpg . To te same auta z tym ze 2.3 to silnik forda a 2.0 to vag oba dobrze znosza gaz.
kubabike jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2013, 10:15   #4
Góral 2009
ford::beginner
 
Avatar Góral 2009
 
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Zakopane
Model: Ford focus mk3
Silnik: 2.0 TDCI 103 KW
Rocznik: 2012
Postów: 35
Domyślnie Odp: galaxy mkII

Cytat:
Napisał kubabike Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Boze jakbym mial 4km do pracy to bym rowerem jezdzil Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Spoko i co dzieci do przedszkola po drodze na ramie byś woziłGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tak serio to potrzebuje też aby było wyposażone w fotel z którego da sie zrobić fotelik dla dziecka czy to były jakieś specjalne wersje czy też reguły nie ma na to wiem ze można taki kupić itd. ale wolałbym oryginalny
Góral 2009 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2013, 13:19   #5
alek74
ford::average
 
Avatar alek74
 
Imię: Alek
Zarejestrowany: 04-11-2012
Skąd: Jarosław
Model: Ford Galaxy MK2
Silnik: 2.0 DOHC + STAG 4 QBOX+ HANA 2000
Rocznik: 2002
Postów: 109
Domyślnie Odp: galaxy mkII

Cytat:
Napisał kubabike Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To te same auta z tym ze 2.3 to silnik forda a 2.0 to vag oba dobrze znosza gaz.
Kolego 2.0 to też ford nie ma nic wspólnego z VW .Tu jest łańcuch a VW są na paskach.Sprawdź za nim coś napiszesz.
alek74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2013, 14:13   #6
kubabike
ford::average
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 18-11-2010
Skąd: Łódź
Model: Ford Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCI 140->163KM
Rocznik: 2011
Postów: 154
Domyślnie Odp: galaxy mkII

racja, benzyny sa fordowskie zagalopowałem się. Ale nie zmienia to faktu że kolega moze szukac tez sharana lub alhambry. Zawsze większa statystyka, zwłaszcza ze benzyny nie są częste w sga.

Sporo ludzi widzę w łodzi wożacych dzieci na rowerach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kubabike jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2013, 17:51   #7
jerzuu123
ford::average
 
Avatar jerzuu123
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 26-05-2009
Skąd: Wieluń/ Biała/Uden Holandia
Model: Galaxy Mk2 wersja camper
Silnik: 2.3 16v
Rocznik: 2004
Postów: 165
Domyślnie Odp: galaxy mkII

Niektóre wersje miały oryginalne fotele z fotelikami,musisz szukać.Na takie odcinki to tylko benzyna,nawet nad gazem się trzeba zastanowić,zależy ile bys jeździł poza pracą bo na te 4kilometry i tak 2 pojedziesz na benzynie zanim się przełączy.Według mnie 2.0 spali to samo co 2.3 , to auto jest ciężkie i wg mnie nawet 2.3 jest trochę słaby trzeba go wysoko kręcić żeby jakoś jechał.Sharan Alhambra czy Galaxy- według mnie Galaxy najładniejsze z zewnątrz i węwnątrz.
jerzuu123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2013, 21:30   #8
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: galaxy mkII

Góral 2009 szukaj raczej auta w dobrym stanie i takie tam, fotel z funkcją fotelika zawsze możesz dokupić i zamontować. Ile chcesz na niego przeznaczyć masz coś na oku zapodaj link itd. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2013, 09:00   #9
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: galaxy mkII

Cytat:
Napisał no_fear Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wg. mnie wyłącznie PB + LPG
jeżeli będzie najczęściej robił te 4km to gaz będzie nie przydatny
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2013, 22:13   #10
M.A.G.
FCP member
 
Avatar M.A.G.
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 27-11-2009
Skąd: Lubin
Model: S-Max / Octavia
Silnik: 2.0 EB PS / 1.5 TSI DSG
Rocznik: 2010 / 2021
Postów: 587
Domyślnie Odp: galaxy mkII

Też polecam Galaxy 2.3 + LPG... ale w zimie to nawet nie zdąży się przełączyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
M.A.G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.