Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-12-2013, 18:12   #1
bobanr
ford::advanced
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 22-08-2011
Model: S-max
Silnik: został tylko 2.5 FHEV
Rocznik: 2022
Postów: 412
Domyślnie Wymiana pompy wody. Czy konieczna ponowna wymiana paska rozrządu?

Witam,

jak w temacie. Będę zmuszony do wymiany pompy wody, bądź tylko jej demontażu. Stąd pytanie, czy przy takiej operacji powinno się również wymienić pasek rozrządu, a może także rolki i napinacze? Rozrząd wymieniany pół roku temu, przebieg od wymiany ok 20 000 km.

__________________
{[]}
było MK4 jest S-Max po raz drugi
bobanr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2013, 21:30   #2
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,848
Domyślnie Odp: Wymiana pompy wody. Czy konieczna ponowna wymiana paska rozrządu?

pompa wody nie wytrzymała 20 tyś km?
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2013, 22:12   #3
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,164
Domyślnie Odp: Wymiana pompy wody. Czy konieczna ponowna wymiana paska rozrządu?

Cytat:
Napisał jaceks Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pompa wody nie wytrzymała 20 tyś km?
A ja myślę że kolega nie wymienił pompy przy wymianie paska.
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2013, 10:02   #4
mondeo70235
ford::professional
 
Avatar mondeo70235
 
Imię: KRIS
Zarejestrowany: 26-10-2008
Skąd: ŚLĄSKIE
Model: MONDEO MK5 ST LINE
Silnik: 2,0 TDCI 218KM 476NM
Rocznik: 2016
Postów: 1,303
Domyślnie Odp: Wymiana pompy wody. Czy konieczna ponowna wymiana paska rozrządu?

jeśli przejechałeś 20 tys to możesz ponownie założyć,przy wymianie rozrządu trzeba było wymienić pompe teraz robocizna x2 i to są pozorne oszczędności
__________________
BYŁO- SCORPIO MK1 2,9 PB - CZARNE /MONDEO MK1 2,0+LPG - SREBRNE /FOCUS MK1 1,8 PB+LPG - BORDOWY /MONDEO MK3 2,0 TDCI - CZARNY / MONDEO MK4 2,2 TDCI TITANIUM S - SZARY /JEST MONDEO MK4 TITANIUM S - BIAŁY / JEST MONDEO MK5........ - CZARNY
mondeo70235 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2013, 10:56   #5
gregor75
ford::professional
 
Imię: gregor
Zarejestrowany: 02-06-2012
Skąd: Oława
Model: focus mk3/fiesta mk6
Silnik: 2.0 tdci 140km/1.3 70km
Rocznik: 2014/2008
Postów: 1,535
Domyślnie Odp: Wymiana pompy wody. Czy konieczna ponowna wymiana paska rozrządu?

Jeżeli do wymiany pompy wymagane jest ściągnięcie paska rozrządu,to należy go wymienić na nowy
gregor75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2013, 19:40   #6
bobanr
ford::advanced
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 22-08-2011
Model: S-max
Silnik: został tylko 2.5 FHEV
Rocznik: 2022
Postów: 412
Domyślnie Odp: Wymiana pompy wody. Czy konieczna ponowna wymiana paska rozrządu?

Cytat:
Napisał jaceks Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pompa wody nie wytrzymała 20 tyś km?
Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ja myślę że kolega nie wymienił pompy przy wymianie paska.
Cytat:
Napisał mondeo70235 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jeśli przejechałeś 20 tys to możesz ponownie założyć,przy wymianie rozrządu trzeba było wymienić pompe teraz robocizna x2 i to są pozorne oszczędności
Panowie. Pompa była wymieniana. Jest założona nowa SKF. Problemem jest wyciek płynu chłodzącego (jego sączenie) jeśli silnik pracuje pod obciążeniem.

Cytat:
Napisał gregor75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli do wymiany pompy wymagane jest ściągnięcie paska rozrządu,to należy go wymienić na nowy
Kolega wyżej pisze, że jednak będzie można.

Jak dla mnie to powinno się wymienić także pasek (z tego co wiem w tym silniku pompa jest na pasku rozrządu). Serwis, w którym wymieniałem rozrząd i pompę wody twierdzi, że nie trzeba wymieniać paska po jego demontażu (przy takim przebiegu od wymiany).

Czy należy także wymienić rolki i napinacz?
__________________
{[]}
było MK4 jest S-Max po raz drugi
bobanr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2013, 20:34   #7
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Wymiana pompy wody. Czy konieczna ponowna wymiana paska rozrządu?

wymien sama pompe wody. przy takim przebiegu od wymiany nie ma to sensu jesli 20kkm wymieniles kompletny rozrzad.
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2013, 20:35   #8
motorek26
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar motorek26
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Łódź
Model: Yamaha r1 rn 19/yamaha r6 rj06
Silnik: 1.0 193 km/ 600
Rocznik: 2008/2005
Postów: 6,538
Domyślnie Odp: Wymiana pompy wody. Czy konieczna ponowna wymiana paska rozrządu?

Cytat:
Napisał bobanr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy należy także wymienić rolki i napinacz?
jeżeli zrobiłeś tylko 20 tys to wymień sam pasek bez rolek
sprawdź najpierw dokładnie przed demontażem skąd leci płyn może tylko z pod pompy bo jest nie dokrecona lub uszczelka usiadła
motorek26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2013, 14:42   #9
gregor75
ford::professional
 
Imię: gregor
Zarejestrowany: 02-06-2012
Skąd: Oława
Model: focus mk3/fiesta mk6
Silnik: 2.0 tdci 140km/1.3 70km
Rocznik: 2014/2008
Postów: 1,535
Domyślnie Odp: Wymiana pompy wody. Czy konieczna ponowna wymiana paska rozrządu?

Zakładać drugi raz ten sam pasek rozrządu,nawet po niewielkim przebiegu to duże ryzyko , ponieważ pasek już "ułożył się" . Ponowne jego zakładanie może przynieść przykre konsekwencje.Ze względu na jego stosunkowo niewielki koszt,do kosztów związanych z remontem silnika , wymieniłbym go bezwzględnie .

Ostatnio edytowane przez gregor75 ; 30-12-2013 o 17:09
gregor75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2013, 16:34   #10
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Wymiana pompy wody. Czy konieczna ponowna wymiana paska rozrządu?

jak pasek moze sie ulozyc do rolek? przeciez nie przylega do nich w tej samej pozycji caly czas. uwazam osobiscie to za bzdure.
kilka razy w roznych samochodach sciagalem pasek i zakladalem go spowrotem. majac oczywoscie pewna wiedze o przebiegu paska.
z drugiej strony jak masz niespac po nocach to doloz te kilka dyszek i zmien sam pasek choc i tak ja bym tego nie robil.
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.