Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-02-2014, 12:14   #1
jarek_lech
 
Postów: n/a
Domyślnie S-max 2.0 tdci - przymiarka do zakupu

Drodzy forumowicze,
Przejrzałem sporą cześć artykułów na forum, ale nie mogłem nigdzie znaleźć jednego lub dwóch tematów podsumowywujących zagadnienie pt. „ Typowe usterki S-Maxa”, „To się psuje” „Na to zwróć szczególną uwagę przed zakupem”.
Dlatego pozwoliłem sobie na założenie tego tematu, w którym liczę na wasze doświadczenie i chęć podzielenia się wiedzą na temat S-Max-a lub silnika 2.0 TDCI.

Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie chęć przesiadki mojej Octavii 1 tdi, na cos większego i wygodniejszego. Intensywnie zastanawiam się nad S-Max-em z silnikiem 2.0 TDCI, po mimo, iż nie jeżdżę dużo ok. 15 - 20 tys rocznie, chce diesla z dwóch powodów – 1. Komfort jazdy na trasie 2. Łatwiej go później sprzedać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Silniki Diesla Forda, a raczej PSA w tym wypadku, są dla mnie trochę „obce”, znam tylko szczątkowe informacje odnośnie ich awaryjności i typowych usterek z internetu, ale często są mylone z nie do końca udaną jednostką Forda montowana m.in. w Mondeo MK3 i nie ukrywam, jestem już trochę głupi na co zwrócić uwagę przed zakupem i jak „skontrolować” jej stan. To samo dotyczy się osprzętu silnika ( np. Wtryskiwacze ) i nieśmiertelnego tematu dwumasy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dodatkowo, chciałbym się dowiedzieć o ew. koszty eksploatacji, wymiany elementów, które np. wam „się zużyły” i byliście zmuszeni je wymienić. ( nie oczekuje, że koszty eksploatacji będą takie jak Octavii Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., aż takim optymistą nie jestem ) Z racji tego, ze nie mogę znaleźć swojego wymarzonego S-maxa ( 2.0 tdci, przebieg do ok. 160 tys, Ksenony, podgrzewane fotele, tempomat, z Polski) w drodze kompromisu załączam ogłoszenia samochodów, które mnie zainteresowały:

http://otomoto.pl/ford-s-max-doswiet...C30956545.html

http://tablica.pl/oferta/ford-s-max-...tml#8377eacb7b

http://otomoto.pl/ford-s-max-tdci-pl...C31865346.html - tutaj jest kilka błędów w ogłoszeniu, auto jest z Niemiec sprowadzone w 2011, przyjęte do komisu w rozliczeniu za inne auto - brak ksiażki serwisowej.

http://otomoto.pl/ford-s-max-indivdu...C29964850.html

Będę wdzieczny za wasze odpowiedzi.

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2014, 12:46   #2
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: S-max 2.0 tdci - przymiarka do zakupu

Cytat:
Napisał jarek_lech Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie mogłem nigdzie znaleźć jednego lub dwóch tematów podsumowywujących zagadnienie pt. „ Typowe usterki S-Maxa”, „To się psuje”
hmm... może na tyle mało że nie piszą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał jarek_lech Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Silniki Diesla Forda, a raczej PSA w tym wypadku, są dla mnie trochę „obce”, znam tylko szczątkowe informacje odnośnie ich awaryjności i typowych usterek z internetu
stara dobra i sprawdzona jednostka , zadbana długo posłuży. Picasso w rodzinie ma nalatane 540 tysiaków i żyje całkiem dobrze.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do auto postaraj się o VIN-y , jeżeli chodzi o sprowadzone nie liczy że ich przebiegi są realne

Bump: 1.
Cytat:
Napisał jarek_lech Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
http://otomoto.pl/ford-s-max-doswiet...C30956545.html
to nie jest oczywiście wyznacznik ale powinno dać do przemyśleń

Wynik analizy ogłoszenia
Przebieg samochodu jest o 24% niższy niż średni przebieg w Polsce dla tego rocznika.

Cena samochodu jest o 32% niższa niż średnia w Niemczech dla tego rocznika.

Informacja o bezwypadkowości.

Informacja o książce serwisowej.

Przebieg samochodu jest porównywalny z średnim przebiegiem w Niemczech dla tego rocznika.

Cena samochodu jest porównywalna ze średnią ceną w Polsce dla tego rocznika.

Średni przebieg dla tego rocznika w Polsce: 167 000 km

Średni przebieg dla tego rocznika w Niemczech: 122 000 km

Średnia cena dla tego rocznika w Polsce: 34 300 zł

Średnia cena dla tego rocznika w Niemczech: 45 500 zł

Bump: 2
Cytat:
Napisał jarek_lech Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
http://tablica.pl/oferta/ford-s-max-...tml#8377eacb7b
auto na 100% po firmowe więc przebieg nierealny

Bump: 3.
Cytat:
Napisał jarek_lech Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
http://otomoto.pl/ford-s-max-tdci-pl...C31865346.html - tutaj jest kilka błędów w ogłoszeniu, auto jest z Niemiec sprowadzone w 2011, przyjęte do komisu w rozliczeniu za inne auto - brak ksiażki serwisowej.
daj VIN bo do platinium mu daleko ale cuda się zdarzają , przebieg też wątpliwy

Bump:
Cytat:
Napisał jarek_lech Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
brak ksiażki serwisowej.
Bump: 4. jak pozostałe.
skorą są (są ?) takie w D ,to sprawdź ile tam kosztują i sprowadź sam , ceny już widziałeś w linkach jakie podałeś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez czeslaw555 ; 19-02-2014 o 13:03
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2014, 13:14   #3
jarek_lech
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: S-max 2.0 tdci - przymiarka do zakupu

Dzięki wielkie za odpowiedź i sprowadzenie na ziemię z tymi ogłoszeniami. No coż, pozostaje mi tylko szukać dalej tego jedynego S-Max-a w Polsce :-)



Bump:
Cytat:
Napisał czeslaw555 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał jarek_lech
http://otomoto.pl/ford-s-max-tdci-pl...C31865346.html - tutaj jest kilka błędów w ogłoszeniu, auto jest z Niemiec sprowadzone w 2011, przyjęte do komisu w rozliczeniu za inne auto - brak ksiażki serwisowej.
daj VIN bo do platinium mu daleko ale cuda się zdarzają , przebieg też wątpliwy
Btw, czego mu brakuje do platinium?

Ostatnio edytowane przez jarek_lech ; 19-02-2014 o 13:19
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2014, 13:23   #4
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: S-max 2.0 tdci - przymiarka do zakupu

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2014, 13:49   #5
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: S-max 2.0 tdci - przymiarka do zakupu

Cytat:
Napisał jarek_lech Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki wielkie za odpowiedź i sprowadzenie na ziemię z tymi ogłoszeniami. No coż, pozostaje mi tylko szukać dalej tego jedynego S-Max-a w Polsce :-)
jak byś miał 40tys to polecam ci mojego, daje ręke odjąć że pewne i ładne auto. Poczytaj w dziale Sprzedam S-max 2009.
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2014, 14:27   #6
jarek_lech
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: S-max 2.0 tdci - przymiarka do zakupu

c-matix, dziekuje za oferte, ale interesuje mnie tylko wersja 2.0
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2014, 14:37   #7
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: S-max 2.0 tdci - przymiarka do zakupu

Ad.1 cena i przelot nie realne..ale za te korale na siedzeniach daje +1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2: total golas, kołpaki, 9 poduszek? ehhh
3: Z wyglądu niezły, jak ktoś lubi granatowe...
4: też ładny, trosze już stoi na sprzedanie...przebieg?

P.S. Ten program wg mnie to głupota....jak może coś mi kalkulować nie oglądając czegoś ile jest warte?

Co do przebiegów pisz do Wojtekn na te silniki przy normalnym używaniu 200kkm to nic....
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2014, 07:52   #8
jarek_lech
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: S-max 2.0 tdci - przymiarka do zakupu

Panowie,

Bardzo wam dziękuje za wasze odpowiedzi, ale jak widze tylko trzy odpowiedzi dotyczą mojego pytania, a reszta to przepychanka słowna. Będę bardzo wdzieczny jeśli rozmowa powróci na właściwy tor i wtym celu odnalazłem kolejne 3 perełki z ogłoszeń, prośba o wasza ocenę:

http://tablica.pl/oferta/ford-s-max-...tml#4714e5ad8b

http://tablica.pl/oferta/ford-s-max-...tml#4714e5ad8b

http://tablica.pl/oferta/ford-s-max-...tml#4714e5ad8b

Ostatnio edytowane przez jarek_lech ; 20-02-2014 o 08:00
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2014, 10:40   #9
jarek_lech
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: S-max 2.0 tdci - przymiarka do zakupu

PANOWIE!!!! Błagam was, znajdźcie sobie inny post na wyjaśnienie sobie spraw, albo dajcie sobie po razie! Naprawde zależy mi na waszych opinniach odnośnie S-Max-a, a nie na czytaniu wasych przepychanek !!!
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2014, 11:46   #10
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: S-max 2.0 tdci - przymiarka do zakupu

Panowie dość. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Posty poleciały. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koniec przepychanek zrobił się śmietnik w wątku.
Proszę pewne kwestie wyjaśnić sobie na PW lub wymienicie się telefonami i pogadajcie sobie.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.