Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-04-2014, 19:47   #1
Ghal
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 15-11-2013
Skąd: Łódź
Model: Mk3
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie TDDI Gaśnie i miga kontrolka świec żarowych

Jak w temacie. Moje Mondeo TDDI gaśnie bez powodu i miga kontrolka świec żarowych. Występują również skoki napięcia objawiające się skokami wskaźników prędkości oraz obrotomierza. Po zgaśnięciu wskazówka obrotomierza dalej pozostaje w pozycji ok 900 rpm. Po podłaczeniu do komputera wyskakują nastepujące błędy:

ECU:
U1900 - Error B902
P1665
P1666

Cluster:
U1262 (J1852) Comunication Bus Foult B911, B912, B913, B914, B915, B916
P1665
P1666

Wymieniłem już przekaźnik pod akumulatorem na ten sam model z innego Mondeo i problem cały czas powraca.

Prosze o pomoc.

Ghal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2014, 11:04   #2
sandratomek
ford::amateur
 
Imię: tomek
Zarejestrowany: 01-05-2014
Skąd: wałbrzych
Model: mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: TDDI Gaśnie i miga kontrolka świec żarowych

U mnie padły wtrysku:-(
sandratomek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2014, 11:54   #3
radek9103
ford::professional
 
Avatar radek9103
 
Imię: radek
Zarejestrowany: 24-08-2013
Skąd: WWE i Zielonka
Model: KUGA
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 1,271
Domyślnie Odp: TDDI Gaśnie i miga kontrolka świec żarowych

U mnie tak było jak akumulator padł. Skoro występują skoki napięcia to szukałbym przyczyny w alternatorze.
__________________
BMW E36 1.8IS -> VW GOLF 4 1.4 16V ->MONDZITSU 2.0 TDDI MONDEO MK4 2.0 TDCI BLACK PANTHER FOCUS MK2 1.6 TDCIobecnie KUGA MK1 2.0 TDCI BLACK PANTHER
<a href=http://forum.fordclubpolska.org/signaturepics/sigpic198702_1.gif target=_blank>http://forum.fordclubpolska.org/sign...ic198702_1.gif</a>
radek9103 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2014, 21:23   #4
krisoporanku
ford::average
 
Avatar krisoporanku
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 27-06-2008
Skąd: Olkusz
Model: MONDEO MKIII GHIA
Silnik: 2,0 115KM TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 147
Domyślnie Odp: TDDI Gaśnie i miga kontrolka świec żarowych

przekaźnik pod akumulatorem wymienić
__________________
Kriss
krisoporanku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2014, 15:26   #5
kihers
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 17-06-2014
Skąd: Białystok
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie Odp: TDDI Gaśnie i miga kontrolka świec żarowych

Witam wszystkich.
Posiadam Mondeo 2.0 TDDI 2001... i u mnie jest problem z nieszczęsną sprężynką. Samochód mam od 6 miesięcy, a problem migającej od 5miesięcy. Na początku migała raz w tygodniu, czasami raz w miesiącu...a co z tym idzie oczywiście niemożność odpalenia auta. Po paru próbach przekręcania stacyjki (nie odpalania) błąd ustępował. W tym miesiącu tj. czerwcu...owa migająca sprężynka dała mocno popalić, przy odpaleniu na zimno paliła z pierwszego kopa bez żadnego dymienia. Auto nie gasło podczas jady nigdy. Po pełnym rozgrzaniu silnika i wyłączeniu, ponowne uruchomienie było, jest nie możliwe. Po odczekaniu kilku godzin np ostygnięciu pali z pierwszego i tak do zaj...a! W stacji diagnostycznej przy podpięciu do komputera wyryło nieznany błąd pompy i podlewanie jednego z wtrysków. Przy podpiętym do komputera aucie gaszono silnik i odpalano za każdym razem (nawet po przerwie 15-20minutowej). Wtrysk został zrobiony, ale problem pozostał. Nie ma problemów z obrotami, kopceniem, nie równą pracą...mechaniory twierdzą sterownik, drugi czujnik położenia wałka rozrządu, trzeci pompa.
Także szukam u was pomocy drodzy właściciele Mondeo TDDI, mechanicy i inni znachorzy...co może być problemem, czy któryś z mechaników ma rację? Nie chcę po prostu naciąć się na nieuczciwego mechanika który zamiast 85zł za czujnik skasuje mnie za pompę 2,5 tysiąca. Z góry przepraszam że może ponowiłem temat ale nie znalazłem odp. na forum dotyczące moich utrapień i silnika tddi.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.

PS. *Kodów błędu nie znam (jak wspomniałem pokazało nie znany błąd pompy, powiedziano że pewnie czujnik, a nie pompa) i wtrysk który od razu zrobiono (nie był do wymiany). Po wyczyszczeniu wtrysku powiedziano że jednak pompa (inny warsztat że jednak czujnik).
**Przebieg 169tys.
***Auto kupione przy 160tys. nie wymienialiśmy oleju, wcześniejszy właściciel wymieniał przed sprzedażą. Co mechanik to inna opcja...były wcześniej jeszcze inne powody podane przez mechaników takie jak sterownik pompy. Inny natomiast mówił o obejściu błędu za pomocą zakładania rezystora i problem ginie na jakiś czas, czasami nawet na zawsze. Czy ktoś zna taką opcję?
kihers jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.