Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-06-2014, 09:59   #1
xxxxx440
ford::beginner
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 17-12-2013
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1,6 16V ZETEC +LPG STAG 4
Rocznik: 2000
Postów: 21
Domyślnie Wibracje podczas jazdy między 120-140km/h

Witam. Zakładam nowy temat bo nie znalazłem nic co mogło by odpowiedzieć na moje pytanie. Więc tak. Posiadam Forda Focusa MK1 1.6 16V ZETEC Sedan i od jakiegoś czasu pojawiły się wibracje podczas jazdy. Na początku były to wibracje między 80-100km/h po pewnym czasie doszły do tego stuki w prawym kole podczas wolnej jazdy po nierównościach (poczas szybszej 50-> nic nie stuka). Teraz wibracje zaczynają się od 120-140km/h. Wibracje są podczas gdy wciskam gaz lecz utrzymuja się również podczas gdy wrzucę na luz (możę odrobinkę mniejsze). Ewidentnie pochodzą z prawej strony. Są to wibracje tego typu że podczas jazdy zaczyna trzęść przodem samochodu na boki żeby po przekroczeniu 140km/h ustać całkowicie. Koła wyważone, wszystko dobrze dokręcone. Czy wibracje i stuki pochadzą z tej samej przyczyny czy raczej to dwie różne rzeczy? Wielka prośba o pomoc kogos kto walczył juz u siebie z czymś takim lub wie o co chodzi.

xxxxx440 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2014, 11:20   #2
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Odp: Wibracje podczas jazdy między 120-140km/h

A zawieszenie i prawa półoś z łożyskiem podpory sprawdzone?
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2014, 11:43   #3
xxxxx440
ford::beginner
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 17-12-2013
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1,6 16V ZETEC +LPG STAG 4
Rocznik: 2000
Postów: 21
Domyślnie Odp: Wibracje podczas jazdy między 120-140km/h

Tak zawieszenie sprawdzone żadnych luzów. Półosie, ręki uciąć sobie nie dam. Ale jak mechanik sprawdzał to mówiłem żeby sprawdził również półosie. No dobra ale czy półosie stukały by (nieregularnie) przy wolnej jeździe na nierównopściach?
xxxxx440 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2014, 16:50   #4
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Odp: Wibracje podczas jazdy między 120-140km/h

Qrcze, a jak jedziesz po ciasnym łuku, to też puka? Może przegub zewnętrzny?
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2014, 16:51   #5
mojmistrz
ford::professional
 
Avatar mojmistrz
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 1,415
Domyślnie

Tak, padnięta półoś wali na nierównościach, takie głuche pukanie. Niedawno sam wymieniałem prawą, i nagle stuki i wibracje ustały. Luz na półosi łatwo sprawdzić, zdemij koło i zwczajnie nią poruszaj, będziesz wiedział od razu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. moja półośka, po wygrzebaniu jej z auta, rozsypała mi się w rękach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. rozpadła się tam, gdzie krzyżak, a luz był taki, że zastanawiałem się, jakim cudem jeszcze jeździłem.
__________________
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec ?
mojmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2014, 07:34   #6
arti_100
ford::average
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 12-12-2012
Skąd: Krosno
Model: focus II
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 72
Domyślnie Odp: Wibracje podczas jazdy między 120-140km/h

Jest coś takiego jak optymalizacja opony wzgledem felgi wiekszosc zakladów tego nie robi. Proponowalbym wykonac ta czynnosc i ponownie wywazyc felge przy okazji sprawdzic czy nie jest krzywa. Koszt raczej niewielki.
arti_100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2014, 10:22   #7
xxxxx440
ford::beginner
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 17-12-2013
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1,6 16V ZETEC +LPG STAG 4
Rocznik: 2000
Postów: 21
Domyślnie Odp: Wibracje podczas jazdy między 120-140km/h

Cytat:
Napisał korek007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Qrcze, a jak jedziesz po ciasnym łuku, to też puka? Może przegub zewnętrzny?
No właśnie na łuku nic nie puka.

Bump:
Cytat:
Napisał mojmistrz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak, padnięta półoś wali na nierównościach, takie głuche pukanie. Niedawno sam wymieniałem prawą, i nagle stuki i wibracje ustały. Luz na półosi łatwo sprawdzić, zdemij koło i zwczajnie nią poruszaj, będziesz wiedział od razu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. moja półośka, po wygrzebaniu jej z auta, rozsypała mi się w rękach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. rozpadła się tam, gdzie krzyżak, a luz był taki, że zastanawiałem się, jakim cudem jeszcze jeździłem.
Jadę dzisiaj do innego warsztatu i poproszę żeby zwrócili głównie na to uwagę. Dam znać co i jak po powrocie.

Bump:
Cytat:
Napisał arti_100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest coś takiego jak optymalizacja opony wzgledem felgi wiekszosc zakladów tego nie robi. Proponowalbym wykonac ta czynnosc i ponownie wywazyc felge przy okazji sprawdzic czy nie jest krzywa. Koszt raczej niewielki.
No tak to mogło by wyjaśnić wibracje ale stukanie przy wolnej jeździe już nie. Tak jak napisałem wyżej jadę do warsztatu dzisiaj więc nie ruszę się stamtąd dopóki nie stwierdzą co jest nie tak.
xxxxx440 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2014, 21:58   #8
Nodi
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 07-03-2014
Skąd: Bydgoszcz
Model: Focus kombi
Silnik: 1.8 TDDi 90KM
Rocznik: 1999
Postów: 2
Domyślnie Odp: Wibracje podczas jazdy między 120-140km/h

Żeby nie tworzyć kolejnego wątku, postanowiłem tutaj prosić o poradę FordoFanów Byłem w pewnym warsztacie nie dalej jak 3 m-ce temu celem wymiany półosi prawej (przegub był wymieniony przez poprzedniego właściciela ale się okazało, że to nie wystarczyło). Okazało się, że oprócz półosi walnięty jest taki trójnik który również widać w zestawach jak przegląda się oferty przegubów choćby na allegro...Oprócz tego podobno końcówka żywota czekała już też półoś lewą więc jak to powiedział pan mechanik, wymiana razem będzie droższa ale w sumie tańsza, jeszcze jakieś tam końcówki doszły...jako że był to warsztat z polecenia mimo nie małych kosztów które mnie czekały za tą "przyjemność" zgodziłem się...Przyjechałem odebrać auto, okazało się, że za tą kasę to nie są żadne nówki, tylko używki...pewnie jakoś podrasowane, zregenerowane...nie wiem, nie znam się niestety...ale no mówię optymistycznie..będzie dobrze...aż tu ostatnio na dniach...mimo naprawdę niewielkiej ilości przejechanych km (sporadyczna jazda po mieście i trasa ok 300km raz na 1 - 2 tygodnie) znowu jest ten sam dźwięk co wtedy, ten stuk przy większej nierówności co przed wymianą...i masz chłopie placek...znowu coś jest do d..upy, a zapewne te wspaniałe ośki które miałem wymienione...co byście zrobili na moim miejscu, bo nie nie chce tu nikomu robić antyreklamy, ale no aż się prosi o powrót do tego warsztatu z reklamacją i wytłuszczenie ich tu na czerwono...tylko czy oni to uznają...ale znowu oddawać auto w ich ręce nawet jak powiedzą że naprawią swój błąd...no nie...bo za chwilę będę miał pół auta do wymiany...masakra
Nodi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2014, 06:40   #9
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Odp: Wibracje podczas jazdy między 120-140km/h

Cytat:
Napisał Nodi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...oprócz półosi walnięty jest taki trójnik ... podobno końcówka żywota czekała już też półoś lewą ... jeszcze jakieś tam końcówki doszły...... stuk przy większej nierówności co przed wymianą......
Witam kolegę z BydgoszczU. Trochę to chaotycznie opisałeś. Jeżeli poprzedni właściciel wymieniał przegub wewnętrzny (chyba o tym pisałeś ?), to raczej łącznie z krzyżakiem - jest on w komplecie z przegubem. A co było konkretnie z lewą półosią? Chodziło o końcówkę żywota lewej półosi czy o wymianę końcówek (jakich) ? Bez twojej akceptacji wymienił półosie na używki ? Stuki (zawieszenia ?) na większych nierównościach to raczej nie półosie. Czy przy przyspieszaniu przy prędkościach rzędu 80 - 100 km/h są odczuwalne drgania samochodu ?
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2014, 09:26   #10
Nodi
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 07-03-2014
Skąd: Bydgoszcz
Model: Focus kombi
Silnik: 1.8 TDDi 90KM
Rocznik: 1999
Postów: 2
Domyślnie Odp: Wibracje podczas jazdy między 120-140km/h

No właśnie widziałem, że ten trójnik jest w zestawie ale no ten który mi pokazano po wymianie był faktycznie walnięty, nie miał tam już czegoś, a wibracje jak najbardziej były przed tamtą naprawą, po naprawie ustąpiły tylko właśnie stukanie na nierównościach powróciło. auto było na przeglądzie w kwietniu i było ok. A te półosie to tak zrozumiałem przy odbiorze auta, ze ja powinienem być świadomy że za te pieniądze to tylko używki, no ale na temat już wolę się nie wypowiadać...Czyli jeśli wibracji brak, a jest jedynie stukot np. przy wjeździe w jakąś dziurę taki sam jak wcześniej to co jeszcze mogło walnąć...jakieś końcówki?
Nodi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.