Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-06-2014, 11:32   #1
master87
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-10-2012
Skąd: Łódź
Model: Mondeo MK3 Titanium/ST
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 38
Domyślnie Fabryczne czujniki cofania - rodzaje

Postanowiłem założyć taki temat,bo nigdzie nie mogę znaleźć jednoznacznej informacji co do wielkości samych czujek.Chcę zmienić zderzak i tym samym potrzebuję znać średnicę otworów.U siebie mam (według mnie) jakieś dziwne czujniki :

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Są to czujniki Boscha i były w tym aucie już od początku.(auto kupione w salonie PL) Instalacja fabrycznie położona więc nikt tego sobie nie dokładał. Dodam,że w środku mam na tylnym słupku głośniczek z diodami...a już w polifcie niby nie powinno tak być. Przeglądając Mondeo z czujnikami cofania nie znalazłem nigdzie takich samych...widziałem,ale na moje oko sporo mniejsze.I tutaj mam zagwozdkę...obawiam się,że jak kupię zderzak to otwory nie będą pasować do obecnych czujników.

master87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2014, 11:38   #2
pankrakus
ford::professional
 
Avatar pankrakus
 
Zarejestrowany: 18-06-2013
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 1,339
Domyślnie Odp: Fabryczne czujniki cofania - rodzaje

Cytat:
Napisał master87 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[...]
Chcę zmienić zderzak i tym samym potrzebuję znać średnicę otworów.U siebie mam (według mnie) jakieś dziwne czujniki :
[...].
Witam

Czy dobrze rozumiem? => szukasz tylko zderzaków z otworami na czujniki cofania?

A co za problem suwmiarką zmierzyć średnicę i wywiercić odpowiedni otwór w zderzaku?

Moim zdaniem, masz bezsensowne podejście do tematu

pozdrawiam
pankrakus
__________________
-------------------------------------------------------------
katalog części online
Instrukcje obsługi PDF
pankrakus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2014, 19:01   #3
master87
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-10-2012
Skąd: Łódź
Model: Mondeo MK3 Titanium/ST
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 38
Domyślnie Odp: Fabryczne czujniki cofania - rodzaje

Wywiercić dziury to można nawet w dachu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i też nie jest to problem. Nie wiem jak w Mondeo (bo akurat tutaj zderzaka nie ściągałem) ale w poprzednich moich samochodach tylne zderzaki miały od wewnętrznej strony gniazda na czujniki i prowadzenia/klipsy do spięcia przewodów.
Poza tym próbuję się dowiedzieć dlaczego czujniki w moim zderzaku są inne od tych które najczęściej się widuje,a też są oryginalne.
master87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2014, 23:06   #4
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Fabryczne czujniki cofania - rodzaje

zasadniczo wygląda że masz czujniki od mondeo MK2 (wstaw fotke tego głośniczka z diodami i centralki to ci powiem na 100%) i teoretycznie wg katalogu były montowane we wczesnych mk3 z rocznikow 2001. Mozliwe ze u Ciebie je ktos dołozył, tak jak ja u siebie, bo sa fajniejsze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. daj vin to sprawdzimy czy wyszły z fabryki z autem
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2014, 19:20   #5
master87
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-10-2012
Skąd: Łódź
Model: Mondeo MK3 Titanium/ST
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 38
Domyślnie Odp: Fabryczne czujniki cofania - rodzaje

Rafał A.(antek) nareszcie ktoś kto rozumie o co mi chodzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Poniżej fotki tego głośniczka i modułu : VIN masz na PW

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

I właśnie dlatego drążę temat,ponieważ jeśli są to czujniki od MK2 bądź wczesnych roczników MK3 to nie wiem czy kupując drugi zderzak otwory będą takiej samej średnicy,czy trzeba będzie je powiększać.
master87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2014, 22:55   #6
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Fabryczne czujniki cofania - rodzaje

mk2 kowy, montowany ponoc w mk3 na początku ( i chyba w focusie) osobiście w mk3 nie widzialem takiego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale sprawdze jeszcze po numerach, u ciebie na 100% dokładany, srednica otworów wieksza, inne mocowanie, ale sie da przerobic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2014, 07:29   #7
master87
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-10-2012
Skąd: Łódź
Model: Mondeo MK3 Titanium/ST
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 38
Domyślnie Odp: Fabryczne czujniki cofania - rodzaje

O taką odpowiedź mi chodziło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Instalacja położona jak w fabryce dlatego byłem zdziwiony odmiennością tych czujników.Dzięki wielkie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
master87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2014, 09:58   #8
master87
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-10-2012
Skąd: Łódź
Model: Mondeo MK3 Titanium/ST
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 38
Domyślnie Odp: Fabryczne czujniki cofania - rodzaje

Przy okazji tego tematu może ktoś jeszcze odpowie czy czujniki cofania zawsze były montowane na takiej wysokości jak u mnie ?? Bo spotkałem już Mondeo z tylnym zderzakiem ST i miał czujniki zamontowane zaraz nad tymi kratkami i również wyglądało to na fabryczny montaż.
master87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.