Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-05-2007, 18:23   #1
orsh
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-03-2007
Skąd: Wieden
Postów: 86
Domyślnie Rezonujacy odglos na niskich obrotach TDCi

Witam.
Przegladam forum juz od miesiaca i nie znalazlem podobonego klopotu. Po wycieczkach u tuzina mechaników, doszedłem do tego, że tu można dowiedziec sie znacznie wiecej.

Byc może ktos spotkał sie z takim problemem. Auto wydaje głosny rezonujacy warkot, który dochodzi z silnika, od strony kierowcy. Co ciekawe, problem znika przy dodawaniu gazu, ale pojawia sie z chwila odejmowania go a teraz juz nawet podczas postoju. Odglos jest najbardziej donosny w przedziale 1200 do 1600 obrotow. Mechanicy diagnozowali skrzynie (tiptronic), poduszki pod silnikiem, niektorzy (!) lozysko na kole lub piaste (odpada bo odglos dochodzi nawet podczas postoju).

Bede wdzieczny za wszelkie cenne wskazówki.


Dodam, że chodzi o Mondeo TDCi 130km, 2004rok, 90tys przebiegu.

orsh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2007, 23:06   #2
marcinsr
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-04-2007
Skąd: Poznań
Postów: 10
Domyślnie

Witam.
Zaobserwowałem u siebie podobne objawy, ale tylko w czasie jazdy (silnik i skrzynia takie same jak u przedmówcy). Jako że na codzień jeszcze nie są drażniące to i nie szukałem ich przyczyny. Teraz można pogdybać, iż może problem tkwi w oprogramowaniu skrzyni, które często wymusza jazdę na niskich obrotach, i powoduje, że silnik pracuje własnie w zakresie 1,2-1,6 tys, czyli poniżej max. momentu obrotowego ?
A z ciekawości zapytam, czy byłeś z tym może w ASO ?
marcinsr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2007, 06:07   #3
orsh
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-03-2007
Skąd: Wieden
Postów: 86
Domyślnie

Witam,

No to mysle, ze czeka cie niestety ten sam problem co mnie. Na poczatku jest to co prawda faktycznie znosne, ale z czasem staje bardzo meczace bo bardzo glosne. W ASO jeszcze nie bylem z tym. Mechanicy unikaja tematu jak diabel swieconej wody. Robia wszystko co mozliwe, ale ten odglos twierdza, ze nie wiedzą z czego.

Najciekawsze jest to, ze najbardziej slychac to w srodku - przysluchiwalem sie silnikowi na zewn. ale tam ten odglos nie jest tak donosny. Po dodaniu gazu problem znika, ale wiesz jak sie jezdzi w miesiec, nie da sie caly czas jechac na wcisnietym gazie.

[ Dodano: 2007-05-31, 18:55 ]
Witam ponownie,

Zadzwonilem dzis w sumie do 4 ASO. W jednym powiedzial sprzegło (kinetyczne). W drugim powiedziano mi, że w sprzegle nie ma co sie zepsuc wiec na pewno cos innego. 3 i 4 tez odrzuca sprzegło.

Poruszam temat, byc moze bedzie on kiedyś komuś przydatny i pozwoli uchronic sie przed wizytami kilkunastu mechanikow, z ktorych kazdy po raz cos chce wymienaic a co nie przynosi zadnego skutku.
orsh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2007, 22:29   #4
marcinsr
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-04-2007
Skąd: Poznań
Postów: 10
Domyślnie

Witam.
Jeszcze jedno mi się przypomniało. Do niedawna miałem Vectrę B w dieslu i tam przyczyną podobnych efektów był luźny pasek wielorowkowy napędzający alternator. Trzeba było wymieniać napinacz paska z rolką. Interwencja była konieczna co 50-60 tys km.
marcinsr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2007, 07:21   #5
orsh
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-03-2007
Skąd: Wieden
Postów: 86
Domyślnie

Witam,

Dzieki za cenna wskazowke. Ostatnio zatarło mi sie sprzegło w kompresorze. Mowilem mechanikowi, zeby wymienil od razu pasek wielorowkowy, bo na moj gust byl on sfatygowany. Mechanik tego oczywiscie nie zrobil i twierdzil ze pasek jest wporzo (choc przejechalem 500km na zatartym sprzegle, nie ladowalo alternatora i w koncu zostalem stac).

Wyglada na to, ze to moga byc rowniez te rolki z napinacza. Sprawdze to dzis wieczorem bo jestem umowiony z mechanikiem.

Pozdrawiam!
orsh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2007, 10:33   #6
cja
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: Woj.Opolskie
Model: Mondeo mk3
Silnik: TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 31
Domyślnie

WITAM
Powód tekich odgłosów może być całkiem banalny, w moim przypadku była to luźna plastikowa rura dolotowa przed filtrem powietrza a która waliła o częśc karoserii. Wystarczyło przymocować ją cybantem i po krzyku .
Z tym to błahym problemem byłem 4 x w ASO i niestety mechanicy wymieniali różne części a na końcu rozkładali ręce.
hehe nawet jeden stwierdził ze prawdopodobną przyczyną tych odgłosów może być luźny pasek rozrządu !(?)
Tylko że Mondeo III takiego niema ,ponieważ ma łańcuch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.))
Naprawdę mechanicy wysokiej klasy !!! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
Pozdrawiam
cja
cja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2007, 11:25   #7
orsh
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-03-2007
Skąd: Wieden
Postów: 86
Domyślnie

Witam,

No wlasnie na taka informacje czekalem!
Widzę, że też przechodziłeś drogę krzyżową w ustalaniu generalnie dupsu, o ile oczywiscie u mnie diagnoza sie również potwierdzi. Bo mi jedno aso chcialo wymieniac sprzegło (kinetyczne w tiptronicu) po czym drugie stwierdziło, że w sprzegle generalnie nie ma co sie zepsuć (poza szczelnością).

Auto jest na pewno pasją, ale czy nie lepiej byloby zastanawiac sie co mu ciekaego jeszcze wrzucic niż zastanawiać sie co tym razem jest sp... lone.

Dziekuje i pozdrawiam!
orsh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2007, 23:15   #8
scrollek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-06-2007
Postów: 2
Domyślnie

Może moje doświadczenie będzie pomocne:
W nowym Mondeo podczas jazdy na trasie słyszałem takie krótkie buczenie przy obrotach ok. 2tys. w wąskim zakresie obrotów. Podczas przeglądu okresowego w ASO mechanik stwierdził że to układ wydechowy wpada w rezonans, że producent ma na to gotową receptę - dodatkową opaskę, której akurat nie ma na stanie. Tym niemniej poradził sobie własnym sposobem i hałas zniknął i nie wraca już kilka lat. Auto było na gwarancji. Na podstawie mojego opisu w zleceniu nie potrafili sobie poradzić ze znalezieniem przyczyny - dopiero wspólna jazda pomogła mechanikowi zrozumieć o jaki hałas chodzi - występował przy powolnym zwiększaniu obrotów na 4,5 biegu.
scrollek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2007, 18:03   #9
orsh
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-03-2007
Skąd: Wieden
Postów: 86
Domyślnie

Dzieki za cenne sugestie. Okazalo sie, że to rolka napinacza, a wg ASO oczywiscie cały napinacz i przy okazji wymiana koła pasowego (ale nie chodzi o te dmumasowe!).

Sam napinacz kosztuje ok 600zl w ASO, te koło ok 400zl.plus oczywiscie czas pracy. Koszt zatem niemiały.

Rezonans zniknal, silnik zaczał chodzi miodzio. Szkoda tylko ze trwało to 3dni. Panom w serwisie odpiął sie jeszcze oczywiscie przewod dolotowy od turbosprężarki. Taki dziwny przypadek bo silnik był tak mułowaty że maluchy mnie wyprzedały (dosłownie!).
orsh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2007, 09:05   #10
artur-p
ford::average
 
Avatar artur-p
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 25-01-2006
Skąd: Dębica
Model: Mk4 Titanium X; Mk5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI 163KM; 2.0 TDCI 150KM
Rocznik: 2011; 2017
Postów: 141
Domyślnie

Witam! A tak na przyszłość oba te elementy produkuje SKF i w dobrych hurtowniach z łożyskami można dostać te elementy za pół ceny z ASO
__________________
było - Mondeo z 2001 2.0TDDI;Mondeo z 2006 2.0TDCI, kombi GHIA teraz jest prywatnie Mondeo Mk4 2.0TDCI Titanium X ; 140PS >163PS by SRS; convers+ by Orion512 oraz służbowe Mondeo Mk5 2.0TDCI Titanium 150PS. Jakoś nie mogę sie rozstać z tą marką
artur-p jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.