Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-09-2007, 19:45   #1
shimizu
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-08-2007
Postów: 3
Domyślnie kontrolka hamulców

Witam. Może ktoś wie co oznacza zapalona kontrolka od hamulców w mondeo mk1 model 1993 ghia. Czy jest to już objaw zużycia klocków i tarcz czy jakaś poważna awaria?? :fcp5
pozdrawiam

shimizu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2007, 20:29   #2
bary
ford::professional
 
Imię: Ryszard
Zarejestrowany: 22-02-2007
Skąd: Koło
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1,9 TDI (AUY)
Rocznik: 2002
Postów: 1,393
Domyślnie

Zacznij od sprawdzenia poziomu płynu w zbiorniczku.
__________________
Pozdrawiam Rysiek
Poprzednie auto: Mondeo MkII V6 Ghia
bary jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2007, 21:09   #3
zch
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-07-2007
Skąd: Choszczno
Postów: 203
Domyślnie Re: kontrolka hamulców

Cytat:
Napisał shimizu
Witam. Może ktoś wie co oznacza zapalona kontrolka od hamulców w mondeo mk1 model 1993 ghia. Czy jest to już objaw zużycia klocków i tarcz czy jakaś poważna awaria?? :fcp5
pozdrawiam
Znam to z przed ok 2 tygodni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Świecąca kontrolka, ubytek płynu hamulcowego. Sprawdź pewnie brakuje.

U mnie był to cylinderek z tyłu. Mechanik i facet w sklepie motoryzacyjnym zgodnie powiedzieli że te mondeo mają słabe cylindeki.

Koszt cylinderka to 35zł. Za robocizne mechanik wziął drugie tyle a więc 70zł. To mało biorąc pod uwagę że można bezpiecznie podróżować z rodziną.
__________________
-ONWA MK2 GRUBA
-CTE 1700 montaż
www.cb-kultura.pl (przyjmuje zamówienia na naklejki z logo )
zch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2007, 15:33   #4
marco13
ford::beginner
 
Avatar marco13
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 12-12-2005
Skąd: Kielce
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0 TTDI
Rocznik: 2001
Postów: 31
Domyślnie

Hejka. Mam takie samo autko, tyle, że nie kombi i miałem to samo. U mnie to była sprawa klocków z czujnikiem i kiedy zaczęły się ścierać kontrolka mrygała aż do momentu gdy paliła się stale. Klocki trzeba było zmienić. Gorzej, eśli zapaliła Ci się stałym światłem od razu.To może być wszystko związane z hamulcami jak choćby pierdoła, czyli uszkodzony przewód czujnika klocków.
marco13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2007, 15:57   #5
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

Moment, a czy przypadkiem od zużytych klocków nie powinna mrugać tylko kontrolka na check-panelu?
Pośrednio to może mrugać również kontrolka na konsoli - bo w miarę zużycia tarcz i klocków spada poziom płynu hamulcowego, a nadmierny jego spadek jest właśnie tą kontrolką sygnalizowany.
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2007, 20:17   #6
jagrall
ford::expert
 
Avatar jagrall
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 28-05-2005
Skąd: Ruda Śląska
Model: Mondeo Mk IV
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 3,770
Domyślnie

zużycie klocków faktycznie mruga na checkpanelu, ale spadek poziomu płynu nie powinien być aż tak duży, aby mrugała lampka na desce, no chyba że masz go pierwotnie maławo. ja w listopadzie zjechałem klocki praktycznie do zera i kontrolka oleju mi nie migała
__________________
"tylko dwie rzeczy są nieskończone. wszechświat i ludzka głupota. mam wątpliwości co do wszechświata" - Albert Einstein
Było: Mondeo MkII 1,8 + sekwencja, mkIII 2,2tdci
jagrall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2007, 20:17   #7
zch
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-07-2007
Skąd: Choszczno
Postów: 203
Domyślnie

llechu według instrukcji faktycznie starte klocki sygnalizuje pomarańczowa kontrolka na chekpanelu.
Myśle że starte tarcze i klocki nie odbiorą aż tyle płynu żeby zapalała się i kontrolka na konsoli.
Poza tym nawet gdyby to tak czy inaczej kontrolka z chekpanelu też by się zapaliła.

Mi ostatnio ubywał płyn hamulcowy. Wymieniono cylinderek z tyłu choć mechanik stwierdzi że jak na ubytek z cylinderka to zbyt dużo schodzi.

Dziś żona jeździła mondkiem i nie mogła wbijać biegów, nie wchodziły. Co się okazało, oring na wężyku przy wejściu do sprzęgła przepuszczał i z powodu za małego ciśnienia sprzęgło nie odbija. Ponieważ sprzęgło jest hydrauliczne pobiera płyn hamulcowy do działania. I okazało się że u mnie płyn uciekał przy sprzęgle a to powód świecenia kontrolki hamulców na konsoli bo brakuje płynu.

shimizu sprawdź w takim razie ile masz płynu i jak wchodzą biegi u ciebie. jeśli jest coś nie tak może powód jest taki jak w moim przypadku.
__________________
-ONWA MK2 GRUBA
-CTE 1700 montaż
www.cb-kultura.pl (przyjmuje zamówienia na naklejki z logo )
zch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2007, 10:53   #8
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

Cytat:
Napisał zch
Myśle że starte tarcze i klocki nie odbiorą aż tyle płynu żeby zapalała się i kontrolka na konsoli.
Ja tak miałem w megane - nie było tam czujników przy klockach, a zużycie było właśnie tak sygnalizowane. W mondeo nie zdarzyło mi się zjeździć klocków do końca i nie wiem czy by tak było czy nie.
Cytat:
Poza tym nawet gdyby to tak czy inaczej kontrolka z chekpanelu też by się zapaliła.
Chyba, że nie ma check-panela albo klocki nie mają czujników i konektory są zmostkowane. :-)
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2007, 11:20   #9
Pinki
ford::expert
 
Avatar Pinki
 
Zarejestrowany: 10-01-2006
Skąd: Kraków
Model: Fusion
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2015
Postów: 2,815
Domyślnie

Cytat:
Napisał jagrall
klocki praktycznie do zera i kontrolka oleju mi nie migała
w sumie to się niedziwie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

mi jak ztarłem klocki do absolutnego zera ,ze klocek po dziś dzień wisi na wystawie w jednym ze sklepów nic nie mrugało bo niemam check panela a tylko tam sygnalizuje zurzycie dodam ,że miałem załorzone klocki z czujnikiem i fachowo odciętymi przewodami. z sygnalizacji to jedynie było słychacmało subtelny dzwięk tarcia metalu o metal . w skutek czego tarcze też poszły do wymiany.

a co do kontrolki to albo mało płynu a skoro nie to może ci sie czujnik od recznego zacioł i dlatego świeci
__________________
Jeden Procent dla "Małego Komika"
Jest:
BMW E61 LCI 520D
Ford Fiesta MKVII 1.25 82 PH GOLD
były
Ford Mondeo MKIII 2.5 V6 GHIA SPRZEDAM http://www.polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/56936
Ford Mondeo MKII 1.8 16V LPG , CB on-board http://polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/2216
Pinki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2007, 23:02   #10
jagrall
ford::expert
 
Avatar jagrall
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 28-05-2005
Skąd: Ruda Śląska
Model: Mondeo Mk IV
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 3,770
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pinki
jagrall napisał/a:
klocki praktycznie do zera i kontrolka oleju mi nie migała

w sumie to się niedziwie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ooops miało być hamulców Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
"tylko dwie rzeczy są nieskończone. wszechświat i ludzka głupota. mam wątpliwości co do wszechświata" - Albert Einstein
Było: Mondeo MkII 1,8 + sekwencja, mkIII 2,2tdci
jagrall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.