Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-02-2008, 19:15   #1
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Tempomat, schemat wiazki czujnikow przy pedalach - poszukuje

Witam

Poszukuje schematu wiazki elektrycznej od czujnikow (wlacznikow) przy pedalach hamulca i sprzegla. Oczywiscie chodzi o wiazke auta z tempomatem. Mam wiazke od auta z automatem a ja mam manuala. Brakuje w niej czujnika od pedalu sprzegla. We wtyczce od wiazki sa dwa wolne miejsca a czujnik od pedalu sprzegla ma 4 wtyki :fcp15 Potrzebuje schematu zeby to polaczyc do kupy. Wiem ze niektorzy maja dostep do schematow elektrycznych mondeo wiec moze ktos mogl by zamiescic ta czesc dokumentacji.

Wiazka od automatu, ktora posiadam wyglada tak:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A wiazka na ktora musze ja przerobic wyglada tak jak ta w zielonym kolku:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A moze ktos ma tempomat u siebie i mial by czas zeby obejrzec ta wiazke, zmierzyc miernikiem gdzie ktory kabelek dochodzi zeby nie ciac tasmy ktora jest zawinieta i naszkicowac maly schemacik :fcp19

Pozdrawiam i bede wdzieczny za pomoc.

__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2008, 20:42   #2
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Re: Tempomat, schemat wiazki czujnikow przy pedalach - poszukuje

Witam

Znalazlem juz schematy elektryczne tempomatu :fcp27 i ogolnie mowiac przerobienie wiazki od automatu na wiazke do manuala jest banalnie proste :fcp23 jak rowniez przystosowanie wiazki od auta ktore nie posiadalo tempomatu do jego obslugi.

Zalaczam schemat elektryczny tempomatu jesli by ktos rowniez autko w niego sobie doposazal albo chcial usunac jego usterke.

Pozdrawiam
Załączone Pliki
Typ Pliku: zip tempomat.zip (69.5 KB, 1039 wyświetleń)
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2008, 17:21   #3
AndrzejSz
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 05-01-2006
Skąd: Nowa Sól
Model: Mondeo, Mondeo, Mondeo, Transit i BMW
Silnik: 2.5 TB, 2.5 V6, 1.8 16V, 2.0 TDDi i 2.8i
Rocznik: 2007, 2005, 2001, 2001 i 1998
Postów: 36
Domyślnie Re: Tempomat, schemat wiazki czujnikow przy pedalach - poszukuje

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
AndrzejSz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2008, 17:31   #4
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Re: Tempomat, schemat wiazki czujnikow przy pedalach - poszukuje

AndrzejSz, wiem dobrze ze tam jest ten artykul czytalem go. Ale skoro podales mi linka, to pokaz mi w nim odpowiedzi na moje pytania, bo wklejanie linku bez zapoznania sie z trescia postu mija sie z celem.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2008, 17:41   #5
AndrzejSz
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 05-01-2006
Skąd: Nowa Sól
Model: Mondeo, Mondeo, Mondeo, Transit i BMW
Silnik: 2.5 TB, 2.5 V6, 1.8 16V, 2.0 TDDi i 2.8i
Rocznik: 2007, 2005, 2001, 2001 i 1998
Postów: 36
Domyślnie Re: Tempomat, schemat wiazki czujnikow przy pedalach - poszukuje

CYT: Następnie musimy podłączyć czujniki położenia przy pedałach. W samochodach nie posiadających fabrycznie tempomatu będą tylko 2 czujniki. Przy pedale hamulca do światła STOP (kolor czarny) oraz przy pedale sprzęgła (kolor czerwony). Brakuje czujnika położenia pedału hamulca (kolor zielony). Musimy go zamontować ponad czujnikiem STOP. Czujnik położenia sprzęgła w samochodach bez tempomatu posiada 2 PINy, z tempomatem ? cztery, więc musimy uzupełnić dwa dodatkowe PINy podłączając je równolegle do starych. Można także nabyć czujnik, ale jest to dodatkowy ? niepotrzebny ? wydatek. W samochodach z automatyczną skrzynią biegów oczywiście nie będzie czujnika przy pedale sprzęgła. Koniec cyt.
Wg mnie chyba wystarczyło by podłaczyć dodatkowy czujnik przy pedale sprzęgła i połączyć go bezpośrednio z czujnikiem od hamulca z wersji z automatyczną skrzynią biegów.Dla tempomatu jest chyba potrzebna tylko informacja że hamulec albo sprzegło zostało wciśniete i ma się wyłączyć.
Mam ten sam proglem co Ty. Mam wiązkę z automata i z manuala. Po podłaczniu tej z manuala tempomat nie działa wogóle. Jutro zamontuje wiązkę z automata i zobacze co się dzieje.
AndrzejSz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2008, 17:49   #6
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Re: Tempomat, schemat wiazki czujnikow przy pedalach - poszukuje

AndrzejSz, schematy elektryczne mowia wszystko. Czujniki musza byc polaczone szeregowo, a wiec w moim przypadku gdy mam manuala a wiazke posiadam od automatu to przecinam kabel fioletowo niebieski idacy od czujnika wlanczajacego swiatla stop pomiedzy tym czujnikiem a wtyczka od wiazki i w to miejsce wpinam czujnik od pedalu sprzegla. Na schemacie jest to wyraznie zaznaczone. (Diagram:28 wylacznik oznczony numerem 189, przekaznik odcinajacy TCS nr. 190) Mozna tez wpiac wiazke od automatu do manuala i tempomat musi na niej dzialac tylko wcisniecie pedalu sprzegla nie spowoduje jego wylaczenia. A zamontowales sobie przekaznik odcinjacy TCS bo bez niego tempomat Ci nie ruszy.

P.S. Ten cytat mowi jak do wiazki przystosowanej do tempomatu z manualem dostosowac stary czujnik sprzegla, a mnie chodzilo o przerobke wiazki od automatu. Zreszta sprawa juz nie wazna bo wiem co i jak dzieki schematom, najwazniejsze zeby tempomat uruchomic i dzialal poprawnie.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2008, 18:08   #7
AndrzejSz
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 05-01-2006
Skąd: Nowa Sól
Model: Mondeo, Mondeo, Mondeo, Transit i BMW
Silnik: 2.5 TB, 2.5 V6, 1.8 16V, 2.0 TDDi i 2.8i
Rocznik: 2007, 2005, 2001, 2001 i 1998
Postów: 36
Domyślnie Re: Tempomat, schemat wiazki czujnikow przy pedalach - poszukuje

Ja zamontowałem skrzynie mechaniczną w miejsce automata. Tempomat miałem fabryczny tylko muszę jeszcze przerobić wiązke albo kupić oryginalną. Narazie podłaczę na krótko.
AndrzejSz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2010, 19:27   #8
00lukas00
ford::advanced
 
Avatar 00lukas00
 
Zarejestrowany: 15-07-2010
Skąd: Northern Ireland
Model: Mondeo TITANIUM X
Silnik: 2.0 diesel-140 Km
Rocznik: 2007
Postów: 213
Domyślnie Odp: Tempomat, schemat wiazki czujnikow przy pedalach - poszukuje

Witam, a może ktoś z was wie jaki ma numer servisowy ta wiązka - ten numer jest napisany na takiej białej karteczce przyklejonej do wiązki z góry dziękuję za każdą informację !!!!!!!!!
00lukas00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.