Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-06-2008, 10:27   #1
wargsi
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 16-02-2008
Skąd: Otwock
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Filtr Cząsteczek Stałych - uzupełnienie płynu

Witam
Ostatnio zatankowałem do pełna na Shellu (Ford Focus 2, 2006r 1.6 TDCI 109 koni) po wyjechaniu zaświeciła mi się lampka ostrzegawcza usterki silnika, zjechałem na pobocze sprawdziłem na wydruku czy dobrego paliwa nalali mi na stacji (wszystko w porządku), Silnik pracował prawidłowo wyłączyłem go i włączyłem go ponownie niestety lampka paliła się nadal, dojechałem do domu a rano podjechałem żeby sprawdzić w warsztacie u elektryka w Jabłonnie pod Otwockiem co to za usterka. (Elektryk : Jabłonna obok Otwocka Narutowicza 154, tel. 022-7884646 mają komputer i sprawdzili mi za 50 złotych o co biega z ta usterka w autoryzowanym krzyknęli 200 za podłączenie) .
Okazało się że wyświetla błąd filtra cząsteczek stałych, wyświetliło 2 kody P25.. nie udało się ich usunąć.

Mam pytanie może się orientujecie gdzie i za ile można uzupełnić ten płyn w Warszawie lub okolicach. W Auto Nobile krzyknęli za uzupełnienie 3 litrów płynu i podłączenie go do komputera około 1200 zł.

wargsi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2008, 13:01   #2
wargsi
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 16-02-2008
Skąd: Otwock
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Re: Filtr Cząsteczek Stałych - uzupełnienie płynu

Pojechałem do ASO Lipski z uzupełnieniem tego płynu EOLYS 176 koszt za litr 173,73 zł.
W zbiorniku mojej foki jest to 2 litry ponieważ w rozmowie powiedział że jest to 1.8 litra i wpisał w komputer tyle to za tyle wzieli odemnie pieniędzy, pod spodem samochodu między tylnymi osiami wychodzą 2 przewody z niego, jeden do napełniania drugi prezlewowy.
Koszt dolania w Lipski to 100,65 zł podłączenie 60,39 usunięcie błędu 20,13 zł

Ogólnie koszt dolania płynu i wykasowanie błędów:
493,88 zł

Czas godzina i 10 minut.

Pozdrawiam G*
wargsi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2008, 13:08   #3
mayall
ford::advanced
 
Avatar mayall
 
Zarejestrowany: 11-04-2008
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 337
Domyślnie Re: Filtr Cząsteczek Stałych - uzupełnienie płynu

a ten filtr i plyn to po co jest, gdzie jest i za co odpowiada ??? pytanie moze glupie, ale nigdy o czyms takim nie slyszalem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mayall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2008, 15:41   #4
Dinar
ford::professional
 
Avatar Dinar
 
Zarejestrowany: 28-11-2007
Skąd: Kudowa Zdr.
Model: FF1+S-Max-Fiesta
Silnik: 2,0TDCI 130 aut - 1,4 TDCI
Rocznik: 2008r titan.- 2002r
Postów: 1,964
Domyślnie Re: Filtr Cząsteczek Stałych - uzupełnienie płynu

Cytat:
Napisał mayall
a ten filtr i plyn to po co jest, gdzie jest i za co odpowiada ? pytanie moze glupie, ale nigdy o czyms takim nie slyszalem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ten płyn EOLYS jest dodawany do zbiornika z paliwem, jak zatankujesz 30l to komputer wstrzyknie do zbiornika
np.10g tego płynu,jak 10l to odpowiednio mniej,i podczas spalania ropy z tym wymieszanym płynem silnik emituje
mniej szkodliwych substancji,te EURA 4,5,.Peugeot np. ma 5l zbiornik na ten płyn,umieszczony obok głównego zbiornika,
podają że to powinno starczyć na przejechanie 80tyś km.Na pewno można oszukać kompa jak się nie doleje,
kto dzisiaj dba o środowisko, no może na przeglądzie wykryją.
Dinar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2008, 15:54   #5
JUREK40
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-06-2006
Skąd: POZNAŃ
Postów: 159
Domyślnie Re: Filtr Cząsteczek Stałych - uzupełnienie płynu

Witam .przepraszam że pytam ale pierwszy raz usłyszałem o takich wynalazkach dodawanych do paliwa.To tak jak w syrenkach albo trabantach trzeba było dolewac MIX do benzyny ale w dzisiejszych czasach ????????? to by było bardzo smieszne .Bardzo proszę o więcej szczegółów tego wynalazku.
JUREK40 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2008, 16:29   #6
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Re: Filtr Cząsteczek Stałych - uzupełnienie płynu

Od 2007r. nie ma już dodatków...filtry DPF działają sobie same :fcp1 :fcp2
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2008, 04:10   #7
webool
ford::average
 
Avatar webool
 
Zarejestrowany: 05-08-2006
Skąd: syców
Model: Focus
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 90
Domyślnie Re: Filtr Cząsteczek Stałych - uzupełnienie płynu

Cytat:
Napisał JUREK40
Witam .przepraszam że pytam ale pierwszy raz usłyszałem o takich wynalazkach dodawanych do paliwa.To tak jak w syrenkach albo trabantach trzeba było dolewac MIX do benzyny ale w dzisiejszych czasach ?? to by było bardzo smieszne .Bardzo proszę o więcej szczegółów tego wynalazku.
Ty jesteś wynalazkiem jedynym w swoim rodzaju :562: :562: :562:
__________________
Już niedługo nowa fotka .. nowej foki .....tu link do fotki...
webool jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2008, 20:16   #8
bigi68
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-06-2007
Model: Galaxy
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 136
Domyślnie Re: Filtr Cząsteczek Stałych - uzupełnienie płynu

Mam samochód w serwisie i powiedzieli że jest uszkodzony DPF i trzeba wymienić czy tam ma się co zepsuc? Galaxy 2006 nowy model). Czas oczekiwania na część min 7 dni bo muszą sprowadzić z fabryki a tu zbliza się urlop więc trochę mnie to wkurza. Dobrze że mam gwarancję bo kosztuje 4500 zł. A może brakuje tego płynu o którym piszecie ,jak to jest?
bigi68 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.