Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-09-2008, 01:33   #1
fizyk0
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-09-2008
Postów: 4
Domyślnie Brak mocy, ogromnie kopci,szarpie

Mam Forda Mondeo 2.0 TDCI 130 KM 2003 przebieg 180000 z poważnym problemem.Auto jest bardzo słabe idzie je rozpedzić do max 120-130 km/h , podczas przyspieszania jak i na wolnych przy naciśnieciu pedału gazu ogromnie kopci (na postoju podczas przygazówki pozostawia nawet na chodniku jakby plamę czarnej sadzy), czasami nie zapala od pierwszego uruchomienia rozrusznika a zawsze za 3-cią próbą nigdy za druga (mruga kontrolka świec żarowych ,ale tylko za pierwszym i drugim razem.Za 3-cim zawsze zapala ,kontrolka wtedy nie mruga) ,podczas spokojnej jazdy 80-90 km/h przerywa i szarpie.Byłem u elektronika zajmującego sie TDI ,TDCI itd. podejrzewał wtrysk pierwszego cylindra (wczesniej wymianiane już były 2-wa, objawy podobne,ale nie kopcił i jak tracił moc mrugała kontrolka świec a teraz tego nie ma, auto jest słabe w całym zakresie obrotów, słychać też czasami odgłos przypomominający źle ustawione zawory no i podczas jazdy kontrolka nigdy się nie zapaliła a samochód ledwo jedzie).Wymienił mi ten wtrysk jednak nic to nie dało no i..... się poddał ,komputer nic wiecej według niego nie pokazuje.Może ktoś miał podobny przypadek wie co robić.Proszę o pomoc.

fizyk0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2008, 06:33   #2
polaff
ford::advanced
 
Avatar polaff
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 29-06-2008
Skąd: Włocławek
Model: Ranger Wildtruck
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2021
Postów: 490
Domyślnie Re: [MK3] Brak mocy, ogromnie kopci,szarpie

sprawdź sobie cały kład dolotowy powietrza. dość często opisywany na TYM forum problem polegający na rozszczelnieniu (często pęknięciu) przewodu dolotowego turbiny w okolicach kolektora. Nie jestem pewien, że to, to ale podobne objawy występują.
pozdr
__________________
Do zabawy: MMC Pajero II 4d56IT asb '98 na '33x12,5x16 simex m/t
Na czarne: jak w opisie + LEXUS RX 450hL 2018
polaff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2008, 09:09   #3
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Re: [MK3] Brak mocy, ogromnie kopci,szarpie

bardzo podobne objawy... mowisz ze miga sprezynka - sczytales bledy? jakie sa?
sprawdz rury tak jak polaff sugeruje
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2008, 10:16   #4
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Re: [MK3] Brak mocy, ogromnie kopci,szarpie

180000km przebiegu..., na początek dolałbym do paliwa dobry dodatek do oczyszczania układu zasilania paliwem i przegonił ostro autkiem 200km. Koszt niewielki a może pomóc. Osobiście używałem Valvoline (fuel cleaner system - chyba tak się to nazywa).
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2008, 11:13   #5
polaff
ford::advanced
 
Avatar polaff
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 29-06-2008
Skąd: Włocławek
Model: Ranger Wildtruck
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2021
Postów: 490
Domyślnie Re: [MK3] Brak mocy, ogromnie kopci,szarpie

daj znać jak się dowiesz co to....
pozdr
__________________
Do zabawy: MMC Pajero II 4d56IT asb '98 na '33x12,5x16 simex m/t
Na czarne: jak w opisie + LEXUS RX 450hL 2018
polaff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2008, 20:40   #6
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Re: [MK3] Brak mocy, ogromnie kopci,szarpie

Cytat:
Valvoline (fuel cleaner system - chyba tak się to nazywa)
A dokładnie Valvoline fuel system cleaner
Powodzenia
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2008, 22:06   #7
DarekJ
ford::average
 
Avatar DarekJ
 
Zarejestrowany: 26-04-2008
Skąd: Białystok/Hajnówka
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 01/28/2003
Postów: 131
Domyślnie Re: [MK3] Brak mocy, ogromnie kopci,szarpie

Z tym odpalaniem to mam podobny problem.. ale co do reszty to nie mialem takich objawów, smigało autko jak rakieta.. aż do czasu .. gdy zaczeła migać sprężynka cały czas podczas jazdy - nawet po odpaleniu (zdazylo sie takze ze za 3 razem dopiero odpalił, oczywiscie 2 raz nie kreciłem tylko przękreciłem na zapłon) wywnioskowałem ze to wtryski, bo 2 były robione(u poprzedniego własciciela), a dwa jeszcze nie .. - czekalem tylko na sprężynke.. Teraz czekam aż mi te wtryskiwacze zregenerują.

Pare osób na forum ma ten objaw odpalania dopiero za 3 razem i miganie spręzynki - ciekawe.. czy to co u Ciebie się dzieje jest z tym związane. A wymieniałeś czujnik położenia wałka rozrządu ?
__________________
BIAŁOSTOCKI SPOT FCP! wiecej info : http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=64488
DarekJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2008, 20:44   #8
fizyk0
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-09-2008
Postów: 4
Domyślnie Re: [MK3] Brak mocy, ogromnie kopci,szarpie

Czujnika wałka nie wymianiałem ,ale teraz skojarzyłem,że wcześniej tez czasami zapalał za 3 razem, ale jedził normalnie wiec raczej jedno z drugim nie jest powiazane.Sprawdze ten układ dolotowy jak koledzy sugerowali.Serwisant się poddał bo komputer nic nie pokazuje.Może jestem krytyczny w tym momencie ,ale wiekszość mechaników umie zdiagnozować problem jeżeli komputer wyraźnie pokazuje błąd ,a przecież wiele usterek nie musi być sygnalizowane na komputerze i wtedy albo rozkładają rece albo każą kupować części i wymieniają je metodą prób i błedów.Będę kombinował dalej jak coś się dowiem dam znac.
fizyk0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2008, 21:06   #9
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Re: [MK3] Brak mocy, ogromnie kopci,szarpie

wez na dzien dobry wymontuj rury od intercoolera i dobrze poogladaj - moze gdzies masz jakas dziure, czujnik walka nie kosztuje wiele a roboty na 10 min
niestety z doswiadczenia moge powiedziec ze czesto wds pokazuje ogolnikowe albo wieloznaczne bledy co powoduje dalsza diagnoze...
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2008, 21:21   #10
Prim0
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-06-2008
Skąd: Wrocław, Świat
Model: Mondeo Ghia
Silnik: 2.0 TDCI TIPTRONIC
Rocznik: 2004
Postów: 81
Domyślnie Re: [MK3] Brak mocy, ogromnie kopci,szarpie

ja tez radze sprawdzic rure od intercoolera mialem niewielka dziurke autko kopcilo na czarno jak smok nie chcialo wchodzic na obroty itd ale sprezynki nie mialem
Prim0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.