Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-10-2008, 16:03   #1
kuba8484
ford::amateur
 
Imię: JAKUB
Zarejestrowany: 26-10-2008
Skąd: WARSZAWA
Model: FORD FOCUS MK1 KOMBI
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Czy kupowac??

Witam
Swiezy tu jestem ale mam powazny klopot,chce dokonac zakupu Forda Mondeo MK3,model z roku 2003/2004,silnik 130koni,6 biegowa skrzynia,przebieg 170.000tys,auto niestety sprowadzone wiec nie znam historii.
Ale do sedna sprawy,czytam i slysze rozne opinie na temat ukladu zasilania tego auta i jestem przerazony,czy kazdy silnik Mondeo musi miec uszkodzony ukald wtryskowy?,bo slyszalem ze silniki TDCI sa gorsze od TDDI(wtryski a pompo-wtryski),auto bardzo mi sie podoba jest bogato wyposazone wersja po liftingu,ale nie chce odrazu wladac w nie 6 tys na to zebym mogl nim jezdzic spokojnie.
Jesli ktos cos poradzi i wyjasni to z gory dziekuje i pozdrawiam :fcp14

kuba8484 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2008, 16:53   #2
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Re: Czy kupowac??

Skoro auto podoba Ci się na tyle, że chciałbyś je posiąść, do tego cena jest zachęcająca, to nie zastanawiaj się, tylko wal na jazdę próbną, zahacz o serwis w celu dokładnego sprawdzenia pojazdu i jeśli wszystko będzie ok. finalizuj transakcję. Nie każdy silnik musi zaraz być wadliwy, a z resztą ślubu z samochodem nie bierzesz :fcp2
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2008, 10:47   #3
kuba8484
ford::amateur
 
Imię: JAKUB
Zarejestrowany: 26-10-2008
Skąd: WARSZAWA
Model: FORD FOCUS MK1 KOMBI
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Re: Czy kupowac??

Dzieku za skromna porade,auto zostanie sprawdzone w ASO,mam nadzieje ze dowiem sie o nim wiecej,choc eksperci z serwisu mowia ze nie mozna przewidziec czy to auto za pol roku wlasnie nie dozna jakis awarii,szczegolnie jesli chodzi o silnik TDCI.
Pozdrawiam i dziekuje.
kuba8484 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2008, 13:20   #4
adamparker
ford::average
 
Avatar adamparker
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 27-10-2008
Skąd: Nadarzyn
Model: Focus MK3 lift
Silnik: 1.5 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 80
Domyślnie Re: Czy kupowac??

Praktycznie kupno każdego diesla 5 letniego czy to będzie VW TDi czy Opel DTH czy nawet Toyota D4D to pewne ryzyko że coś wyskoczy. Nie wydaje mi się żeby TDCi było jakieś bardziej awaryjne . Jeszcze rok - dwa lata temu nie było na rynku regenerowanych wtrysków, nie było sprzętu do kodowania etc i cena po 2500 zł za wtrysk odstraszała każdego i urosła legenda... Teraz już się poprawiło i sądze że będzie coraz taniej. Zwłaszcza że tych samochodów jest w Polsce bardzo dużo.
Przeważnie inne auta mają inne problemy - Opel naprawa pompy ok 3500 zeta . A pompowtryski do VW też nie są tanie .

A kupując każdy używany samochód trzeba sobie zachować pewien zapas gotówki na naprawy . Powiedzmy te 20 % lepiej mieć górką. A u nas każdy wyda 100 % na autko i potem dziaduje :-) Używane oponki , używane części byle tanio bo Panie ja dopiero kupiłem i nie mam kasy ....
adamparker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2008, 21:46   #5
kuba8484
ford::amateur
 
Imię: JAKUB
Zarejestrowany: 26-10-2008
Skąd: WARSZAWA
Model: FORD FOCUS MK1 KOMBI
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Re: Czy kupowac??

Witam,auto dzisiaj wzielem do serwisu i jak sie okazalo nie bylo niestety bez wad,na poczatek wszystkie poduszki przednie zostaly wystrzelone i do tego kurtynowa,grubosc lakieru znacznie odbiegala od norm no i na koniec dwa lejace wtryski.
Do tego miala byc moc 130 a wyszlo 115 koni i 6skrzynia???Dziwne polaczenie,czy jest ono mozliwe przy tym slabszym silniku?
Z auta zrezygnowalem,ku wielkiemu zdziwieniu sprzedajacego??!!ale szukam nadal,w Warszaiw i okolicach jest troche tych aut i tak jak kolega wczesniej zauwazyl jest w czym wybierac :fcp1
Na auto mam 30tys ale szukam do 25,bo napewno trzeba cos odrazu wymieniac,tylko wolalbym nie zaczynac od ukladu zasilania.
Dziekuje i Pozdrawiam
kuba8484 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2008, 17:58   #6
adamparker
ford::average
 
Avatar adamparker
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 27-10-2008
Skąd: Nadarzyn
Model: Focus MK3 lift
Silnik: 1.5 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 80
Domyślnie Re: Czy kupowac??

To napisz ( daj linka do ogłoszenia ) dla innych ostrzeżenie żeby nawet na niego nie patrzyli ...
adamparker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2008, 13:54   #7
barylkaq
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-01-2006
Skąd: Lublin
Model: ---
Silnik: ---
Rocznik: 1998
Postów: 398
Domyślnie Re: Czy kupowac??

Cytat:
Napisał kuba8484
Witam,auto dzisiaj wzielem do serwisu i jak sie okazalo nie bylo niestety bez wad,na poczatek wszystkie poduszki przednie zostaly wystrzelone i do tego kurtynowa,grubosc lakieru znacznie odbiegala od norm no i na koniec dwa lejace wtryski.
Do tego miala byc moc 130 a wyszlo 115 koni i 6skrzynia???Dziwne polaczenie,czy jest ono mozliwe przy tym slabszym silniku?
Z auta zrezygnowalem,ku wielkiemu zdziwieniu sprzedajacego??!!ale szukam nadal,w Warszaiw i okolicach jest troche tych aut i tak jak kolega wczesniej zauwazyl jest w czym wybierac :fcp1
Na auto mam 30tys ale szukam do 25,bo napewno trzeba cos odrazu wymieniac,tylko wolalbym nie zaczynac od ukladu zasilania.
Dziekuje i Pozdrawiam

115KM i 6-biegów - były takie wersje, sam miałem niedawno ale sprzedałem.
__________________
FORD MONDEO I 2.5 V6 + LPG - WERSJA EXECUTIVE 96R. -HATCHBACK-

BYŁO PIĘKNE ...
barylkaq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2008, 19:09   #8
kuba8484
ford::amateur
 
Imię: JAKUB
Zarejestrowany: 26-10-2008
Skąd: WARSZAWA
Model: FORD FOCUS MK1 KOMBI
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Re: Czy kupowac??

Dokonalem zakupu,ale niestety nie Forda :fcp3 ,trafil mi sie udany egzemplarz Vw Passat B5 FL po Liftingu,130 koni 6biegowa skrzynia,pelna opcja bez skory.Zobaczymy co bedzie dalej,auto swietnie przyspiesza i jest z pewnego zrodla(to mnie skusilo)Pozdrawiam i dziekuje za poradyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kuba8484 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2008, 19:34   #9
Pinki
ford::expert
 
Avatar Pinki
 
Zarejestrowany: 10-01-2006
Skąd: Kraków
Model: Fusion
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2015
Postów: 2,815
Domyślnie Re: Czy kupowac??

kuba8484, ale link do tego walonego mundka mógł byś wkleić
__________________
Jeden Procent dla "Małego Komika"
Jest:
BMW E61 LCI 520D
Ford Fiesta MKVII 1.25 82 PH GOLD
były
Ford Mondeo MKIII 2.5 V6 GHIA SPRZEDAM http://www.polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/56936
Ford Mondeo MKII 1.8 16V LPG , CB on-board http://polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/2216
Pinki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2008, 21:27   #10
kuba8484
ford::amateur
 
Imię: JAKUB
Zarejestrowany: 26-10-2008
Skąd: WARSZAWA
Model: FORD FOCUS MK1 KOMBI
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Re: Czy kupowac??

Auto bylo z komisu i napewno nie bylo w internecie,przynajmniej jak ja go znalazlem,stoi prawdopodobnie do tej pory w komisie w Ostrolece....
kuba8484 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.