Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-01-2009, 08:50   #1
kukuna
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-12-2008
Skąd: Jaworzno
Model: Focus Kombi Mk2
Silnik: 1,6 tdci 90KM
Rocznik: 2009
Postów: 18
Domyślnie Kontrolka rezerwy

Witam.

Mam pytanko odnośnie kontrolki rezerwy paliwa. Przy jakim poziomie paliwa w baku powinna się zapalić.
Wyjeździłem paliwo (w baku zostało 5 litrów) a ona nie świeciła i zastanawiam się czy jest coś nie tak z kontrolką czy w wersji gdzie jest komputer (wg. niego zostało paliwa na 60km) ta kontrolka poprostu nie działa.

kukuna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2009, 10:04   #2
grabber
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-10-2008
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi (132 kW)
Rocznik: 2015
Postów: 153
Domyślnie Re: Kontrolka rezerwy

Z komputerem czy bez kontrolka musi dzialac. U mnie (i pewnie podobnie w MK1) kontrolka zapala sie przy 80 KM... W MK2 dodatkowo jest jeszcze dzwiek "pipppp" przy 40. Tak czy inaczej... na poczatek proponuje zrobic test zegarow >>
Test zegarow:
1. Aby wejść w tryb testu własnego zestawu wskaźników jednocześnie naciśnij i przytrzymaj przycisk zerowania licznika dziennego (menu) i przekręć kluczyk zapłonu w położenie II.
2. Po wyświetleniu napisu TEST na LCD zwolnij przycisk zerowania licznika dziennego
3. Zestaw wskaźników rozpocznie test poruszania wskazówkami wskaźników.
I nastepnie tym samym przyciskiem naciskaj az dojdziesz do momentu gdzie zapalaja sie wszystkie kontrolki...

No i w ten sposob jesli kontrolka paliwa sie nie zapala to mozna na 95 % obwiniac niesprawna zarowke...

Jesli to nie to... Nalezy szukac innej przyczyny.
A co z wskazowka paliwa... czy jest na czerwonym polu?? Bo moze plywak sie gdzies zawiesil
grabber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2009, 10:11   #3
maciej851
ford::advanced
 
Avatar maciej851
 
Zarejestrowany: 24-02-2008
Skąd: Łódź
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2001
Postów: 248
Domyślnie Re: Kontrolka rezerwy

Pewnie Ci się kontrolka przepaliła. U mnie się zapala ciut przed tą ostatnią kreską i wtedy mogę przejechać około 80km a w benzyniakach jest podobnie.
maciej851 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2009, 10:27   #4
kukuna
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-12-2008
Skąd: Jaworzno
Model: Focus Kombi Mk2
Silnik: 1,6 tdci 90KM
Rocznik: 2009
Postów: 18
Domyślnie Re: Kontrolka rezerwy

Cytat:
Napisał grabber

A co z wskazowka paliwa... czy jest na czerwonym polu?? Bo moze plywak sie gdzies zawiesil
U mnie nie ma czerwonego pola na wskaźniku. A pływak raczej działa prawidłowo bo wskaźnik pokazuje stan paliwa.
Ale dzięki za informację. Zrobię test i zobaczę co pokarze.
kukuna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2009, 10:28   #5
kamaz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-10-2007
Model: focus
Silnik: 1.8 TDCi 100
Rocznik: 2002
Postów: 16
Domyślnie Re: Kontrolka rezerwy

Mam auto z 2002 r (comfort x) i w instrukcji jest napisane, że w wersji z komputerem pokładowym nie ma kontrolki rezerwy paliwa.
kamaz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2009, 10:41   #6
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,495
Domyślnie Re: Kontrolka rezerwy

Cytat:
Napisał grabber
Z komputerem czy bez kontrolka musi dzialac. U
I tu się kolega grubo myli!
W wersji z komputerem pokładowym NIE ma kontrolki.
W Focusach, gdzie fabrycznie NIE było komputera była tylko kontrolka. Jeśli sobie ktoś domontował komputer pokładowy to ma zarówno kontrolkę jak i opcję zasięg w komputerze.
Ale podkreślam kontrolka + komputer występują tylko wtedy gdy komputer domontowywano później.
Strona numer 9 w instrukcji obsługi.
Jeśli ktoś ma komputer, to komputer pika przy zasięgu 80km, 60, 40, 20, 0 (jak dobrze pamiętam)
pozdrawiam
Arturek
P.S. Było już:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2009, 11:00   #7
kukuna
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-12-2008
Skąd: Jaworzno
Model: Focus Kombi Mk2
Silnik: 1,6 tdci 90KM
Rocznik: 2009
Postów: 18
Domyślnie Re: Kontrolka rezerwy

Cytat:
Napisał arturek
Strona numer 9 w instrukcji obsługi.
Jeśli ktoś ma komputer, to komputer pika przy zasięgu 80km, 60, 40, 20, 0 (jak dobrze pamiętam)
pozdrawiam
Arturek

I właśnie coraz ciekawiej z tą instrukcją wychodzi.

U mnie na str.11 pisze: "Lampka ostrzegawcza niskiego poziomu paliwa (pojazdy wyposażone w komputer pokładowy). Jeśli lampka świeci się, należy jak najszybciej zatankować pojazd"
Obok opisu jest narysowana lampka "rezerwy"

Oczywiście komputer sygnalizuje niski poziom paliwa ale zasugerowałem się opisem z instrukcji (oryginał otrzymany wraz z samochodem) że kontrolka też powinna się zaświecić. Chyba Ford modernizował szybciej modele od instrukcji obsługi :fcp2
kukuna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2009, 11:55   #8
grabber
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-10-2008
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi (132 kW)
Rocznik: 2015
Postów: 153
Domyślnie Re: Kontrolka rezerwy

No to ja sie juz nie wtracam. U mnie jest i komputer i kontrolka... No ale ja MK2 wiec...
Ale w sumie troszke to glupie ze u ciebie albo kontrolka albo komputer... Takie kwestie jak brak paliwa itp powinny byc zawsze dobrze widoczne... a nie wyswietlane na malym wyswietlaczu rozpraszajac kierowce. To moze masz przynajmniej opcje sygnalow dzwiekowych ?? Bo u mnie w menu jest ON/OFF dla dzwieku i gdy jest wlaczony to pika zawsze po wlaczeniu zaplonu jak jest mniej paliwa niz na 80 km... i potem znowu pika przy 40...
Tak czy inaczej dla pewnosci przeprowadz ten test co podalem... bo chyba tak czy inaczej kontrolka paliwa powinna sie tam znajdowac podobnie jak i kontrolki np swiec zarowych czy tempomatu... I jesli na tescie kontrolka rezerwy sie zapali to uzytkownik "arturek" ma racje. Jesli sie nie zapali to sprawdz zarowke... Czasem moze sie okazac ze jej wogole nie ma... a po wlozeniu jej bedziesz mial kontrolke nawet z komputerem.
grabber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2009, 11:56   #9
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,495
Domyślnie Re: Kontrolka rezerwy

Witam
Ja cytuję instrukcję która jest na stronie Ford Polska.
Patrzyłem na stronę 11 i nie ma tam takiej informacji jak podajesz => chyba trochę pozmieniali w instrukcjach.
Ja miałem Focusa 1 / 2003 z komputerem i NIE było kontrolki.
Już kiedyś była dyskusja na ten temat.

Test kontrolek też nie jest do końca przekonujący.
W Mondeo gdy robisz test kontrolek to sprawdza wszystkie, np. kontroklę świec żarowych W BENZYNIAKU.
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2009, 12:20   #10
A_T
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-12-2008
Postów: 29
Domyślnie Re: Kontrolka rezerwy

U mnie kontrolka zapala sie dopiero jak zostaje 3 litry paliwa w zbiorniku wiec bardzo mozliwe ze u ciebie jest podobnie. Nie wiem czy da sie to zmienic, mnie tam nie przeszkadza bo nawet jesli lampka nie swieci to wskazowka i komputer ci pokazuja ile jeszcze mozesz przejechac. Chociaz tak jak pisza niektorzy moga sie tez ona przepalic. Najlepiej sprawdz, jesli po tym nic sie nie zmieni tzn ze masz jakies dziwnie ustawienie, tak jak u mnie.
A_T jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.