Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-03-2009, 08:01   #1
griva
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-03-2009
Skąd: Kraków
Model: Octava III
Silnik: 1.8 TSI
Rocznik: 2015
Postów: 19
Domyślnie Jak sprawdzic czy jest filtr czastek stalych (DPF)?

Witam,

przeszukalem forum ale nie moge znalezc takiego tematu....

czy po numerze silnika jest mozliwosc zdekodowania czy jest filtr czastek stalych? Po VIN? mowie o 2.0 TDCI wiem ze w 1.6TDCI jest inaczej umiejscowiony.
Czy filtr wystaje poza oslone (ta blache od dolu) silnika?

Pozdrawiam

griva jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2009, 10:31   #2
Schem
ford::professional
 
Avatar Schem
 
Zarejestrowany: 03-10-2007
Skąd: Kraków
Model: Jeep Grand Cherokee
Silnik: 4.0 I6
Rocznik: 1994
Postów: 1,390
Domyślnie Odp: Jak sprawdzic czy jest filtr czastek stalych (DPF)?

Teoretycznie w ASO powinni sobie z tym dać radę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale jeszcze prościej zobaczyć podczas odpalania samochodu, czy zaświeca się kontrolka filtra (ta, która świeci się przy zapchaniu).
Przecież wtedy świecą i następnie gasną wszystkie kontrolki jakie są w samochodzie.
Jeżeli tej kontrolki nie ma, to i filtra nie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Czarny Ciągnik 4.0 na lifcie 3.5'' i 265/75R16 Cooper Discoverer STT

Fordy otaczają mnie
Schem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2009, 11:02   #3
Walut
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-02-2008
Skąd: Chrzanów
Model: focus MKII
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 289
Domyślnie Odp: Jak sprawdzic czy jest filtr czastek stalych (DPF)?

niech kolega "schem" nie sciemnia bo tak nie jest. wiem bo sam temat przerabiałem od początku do końca. żadnej kontrolki filtra w focus II nie ma, mówię teraz o roczniku 2005.Opisałem go dokładnie na forum i nie wiem czemu nie można go znaleźć. Ale ludziom nie można sciemniać. Organoleptycznie: popatrzeć na końcówkę rury wydechowej. w normalnym dieslu jest czarna a w dieslu z dpf jasnoszara podchodzi pod białą. Jak sie nie chcesz schylać to zadzwoń do ASO i po Vinie Ci powiedzą. Ale po co jeśli sobie możesz autko od spodu obejrzeć. W tym modelu pozioma częśc wydechu od strony silnika to taka grucha do której doprowadzone są cieńkie metalowe rurki . To pomiar ciśnienia spalin przed i za filtrem. Do tego dochodzi jeszcze kabel czujnika temperatury na gruszcze. a za zbornikiem paliwa od tyłu samochodu jest mały plastikowy zbiornik z małą pompeczką . to zbiorniczek osławionego płynu do regeneracji tego ustrojstwa. Ilość płynu i miejsce dozowania jak będziesz chciał podam. No i to w zasadzie wszystko . Jak to masz to masz filtr a jak nie to nieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)) . Wiekszość focusów na rynek niemiecki w roczniku 2005 ma dpf. Przy normalnym wydechu , bez filtra takich instalacji nie ma. Napisz ile przejechane to powiem Ci co dalejGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)) pozdro
__________________
Teraz już nie 136Km a 167Km!! i moment też poszedł do góry z 317 na 405 Nm!
A DPF-a już nie ma !
Walut jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2009, 11:04   #4
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Jak sprawdzic czy jest filtr czastek stalych (DPF)?

Cytat:
Napisał Walut Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Organoleptycznie: popatrzeć na końcówkę rury wydechowej. w normalnym dieslu jest czarna a w dieslu z dpf jasnoszara podchodzi pod białą.
...no ja jakoś mam DPF...a rurę mam czarną Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2009, 21:02   #5
wesmond
ford::advanced
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 08-07-2007
Skąd: Gorzów Wlkp
Model: Focus Active
Silnik: 1,5 PB 150 PS
Rocznik: 2019
Postów: 289
Talking Odp: Jak sprawdzic czy jest filtr czastek stalych (DPF)?

Cytat:
Napisał heko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...no ja jakoś mam DPF...a rurę mam czarną Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kurcze ja jasnoszarą.........
wesmond jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2009, 10:04   #6
Walut
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-02-2008
Skąd: Chrzanów
Model: focus MKII
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 289
Smile Odp: Jak sprawdzic czy jest filtr czastek stalych (DPF)?

może z tą rurą odpuścić ale na reszcie można się oprzeć.
__________________
Teraz już nie 136Km a 167Km!! i moment też poszedł do góry z 317 na 405 Nm!
A DPF-a już nie ma !
Walut jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2009, 10:36   #7
griva
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-03-2009
Skąd: Kraków
Model: Octava III
Silnik: 1.8 TSI
Rocznik: 2015
Postów: 19
Domyślnie Odp: Jak sprawdzic czy jest filtr czastek stalych (DPF)?

Witam ponownie,

Dealer Forda w Krakowie nie potrafi zdekodowac po numerze VIN. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Auto ma 75k km, aktualnie auto jest jeszcze w komisie bo probuje je zarejestrowac na siebie, takze nie mam jak zajzec pod podwozie.

Jak bylem z nim na przegladzie, to pamietam ze spod pokrywy silnika (mowie o tej przykrecanej oslonie od spodu) wystawal ten element gietki (takie zgrubienie z siatka), dluugi tlumik srodkowy. Oczywiscie gosc ktory robil podstawowe sprawdzenie typu grubosc lakieru, hamulce, amorki itp tez nie potrafil powiedziec czy jest DPF czy nie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (tym razem a Gliwicach).
Na kompie nic nie wyszlo.

Typ silnika to PSA D/G6DA, moge podac VIN jak ktos z kolegow potrafi porownac z swoim i na tej podstawie wydedukowac ... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam i dzieki za odp.

BTW: auto jest z Hiszpani

Ostatnio edytowane przez griva ; 06-03-2009 o 10:42
griva jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2009, 10:56   #8
wesmond
ford::advanced
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 08-07-2007
Skąd: Gorzów Wlkp
Model: Focus Active
Silnik: 1,5 PB 150 PS
Rocznik: 2019
Postów: 289
Domyślnie Odp: Jak sprawdzic czy jest filtr czastek stalych (DPF)?

Cytat:
Napisał griva Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam ponownie,

Dealer Forda w Krakowie nie potrafi zdekodowac po numerze VIN. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Auto ma 75k km, aktualnie auto jest jeszcze w komisie bo probuje je zarejestrowac na siebie, takze nie mam jak zajzec pod podwozie.

Jak bylem z nim na przegladzie, to pamietam ze spod pokrywy silnika (mowie o tej przykrecanej oslonie od spodu) wystawal ten element gietki (takie zgrubienie z siatka), dluugi tlumik srodkowy. Oczywiscie gosc ktory robil podstawowe sprawdzenie typu grubosc lakieru, hamulce, amorki itp tez nie potrafil powiedziec czy jest DPF czy nie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (tym razem a Gliwicach).
Na kompie nic nie wyszlo.

Typ silnika to PSA D/G6DA, moge podac VIN jak ktos z kolegow potrafi porownac z swoim i na tej podstawie wydedukowac ... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam i dzieki za odp.

BTW: auto jest z Hiszpani
W mondeo MKIV 2.0. TDCI układ wydechowy składa się z: 1. Katalizator, 2.DPF (do którego dochodzi zestaw metalowych nieelastycznych rurek-czyli czujniki cisnienia przed i za) 3. tłumik końcowy. W mondku nie mam żadnej konktrolki o DPFie. Nie sądzę aby w foce z DPFem było inaczej.
wesmond jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2009, 12:39   #9
Walut
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-02-2008
Skąd: Chrzanów
Model: focus MKII
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 289
Domyślnie Odp: Jak sprawdzic czy jest filtr czastek stalych (DPF)?

no widzisz i już coś wiemy, jeśli pamiętasz ze był bardzo długi tłumik srodkowy to znaczy że NIE MASZ TEGO FILTRA!!! dfp w tym samochodzie ma długość ok 60 cm a egzemplarze z tym motorem z tego rocznika, bez tego filtra tylko z normalnym wydechem, mają właśnie takie tłumiki. Wiem , bo oglądałem w okresie kupna kilka takich aut. A nawet miałem takie przez miesiąc - niestety skasowane na autostradzie. Myślę że jeśli masz dobrą pamięć to problem jest rozwiązany
__________________
Teraz już nie 136Km a 167Km!! i moment też poszedł do góry z 317 na 405 Nm!
A DPF-a już nie ma !
Walut jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2009, 09:20   #10
Schem
ford::professional
 
Avatar Schem
 
Zarejestrowany: 03-10-2007
Skąd: Kraków
Model: Jeep Grand Cherokee
Silnik: 4.0 I6
Rocznik: 1994
Postów: 1,390
Domyślnie Odp: Jak sprawdzic czy jest filtr czastek stalych (DPF)?

No to bardzo ciekawa sprawa z tą kontrolką...
W silniku 2.0 dci w nissanie (silnik od Renault) jest taka kontrolka (jest miejsce na zestawie wskaźników). Jesli nie ma DPF, kontrolki nie ma.

To powiedzcie mi teraz, jak Wam daje znać auto, że filtr jest zapchany?
Gaśnie, wybucha, czy mówi ludzkim głosem?
__________________
Czarny Ciągnik 4.0 na lifcie 3.5'' i 265/75R16 Cooper Discoverer STT

Fordy otaczają mnie
Schem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.