Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-03-2009, 12:30   #1
kalorak
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-03-2008
Postów: 3
Domyślnie Oryginalny zestaw głośnomówiący

Witam, piszę tutaj po raz pierwszy. Moje pytanie dotyczy oryginalnego zestawu głośnomówiącego, otóż mam taki zamontowany w samochodzie. Elektryk przejrzał mi cały układ i brakuje tylko uchwytu na telefon z kablem. Przeglądałem różne uchwyty ale one są do telefonów już dość starych. Pytanie moje jest następujące: czy do modułu który posiadam jest jakaś przejściówka aby można było komunikować telefon przez bluetooth lub ewentualnie kabel aby podłączyć telefon i korzystać z tego zestawu głośnomówiącego. Nadmieniam że mam telefon Nokie 6300.
Pozdrawiam
Kalorak

kalorak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2010, 16:04   #2
Andrzej
Prawie Moderator...
 
Avatar Andrzej
 
Zarejestrowany: 07-04-2008
Skąd: Białystok
Model: Tipo SW
Silnik: 1.4 T-JET
Rocznik: 2017
Postów: 534
Domyślnie Odp: Oryginalny zestaw głośnomówiący

do nowych telefonów raczej nie ma już podstawek podłączanych kablem, wszystko leci przez BT...
__________________
Bądź NIEBIESKI - wstąp do Klubu
Andrzej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2011, 13:13   #3
kalorak
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-03-2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: Oryginalny zestaw głośnomówiący

Witam, minęło trochę czasu od napisania pierwszego postu, ale temat męczy mnie dalej.
Czy do tego zestawu który posiadam jest może jakiś adapter lub możliwość podłączenia BT?
Gdzieś zasłyszałem, że podobno można przerobić centralkę którą mam lub okablowanie i dołączyć do niej BT? Podobno przerabia się to dokładając do nie zestaw nokii ck-7w?

Pozdrawiam
Kalorak
kalorak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2011, 17:04   #4
ZIBIL79
ford::beginner
 
Avatar ZIBIL79
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 12-10-2010
Skąd: Mysiadło
Model: Mondeo kombi
Silnik: 2.0 TDCI 140/195 KM 349/404 Nm
Rocznik: 2011
Postów: 32
Domyślnie Odp: Oryginalny zestaw głośnomówiący

Cytat:
Napisał kalorak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, minęło trochę czasu od napisania pierwszego postu, ale temat męczy mnie dalej.
Czy do tego zestawu który posiadam jest może jakiś adapter lub możliwość podłączenia BT?
Gdzieś zasłyszałem, że podobno można przerobić centralkę którą mam lub okablowanie i dołączyć do niej BT? Podobno przerabia się to dokładając do nie zestaw nokii ck-7w?

Pozdrawiam
Kalorak
Witam, ja nie dawno zainstalowałem sobie zestaw BT parrot ck 3100 i jestem naprawdę zadowolony z niego. Rozmowa odbywa się po przez radio i jest możliwość wybierania głosowego numeru, co dla mnie jest w zupełności wystarczające. Wczesnej miałem jak ty podstawkę do telefonu, ale ją usunąłem bo można było tylko użytkować jakiś przestarzałe modele sony ericssona.
ZIBIL79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2011, 21:01   #5
kalorak
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-03-2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: Oryginalny zestaw głośnomówiący

Przeglądnołem garaż i mam taki zestaw z poprzedniego samochodu, muszę porozmawiać z elektrykiem czy mi zainstaluje bo nie mam żadnej instrukcji obsługi. A mam jeszcze pytanie czy wyświetlacz który jest w zestawie trzeba montować czy może być bez niego? Jeśli masz z wyświtlaczem to gdzie go najlepiej zamontować? Jeszcze pytanko odnośnie instalacji masz podłączenie przez centralkę która jest na wyposażeniu zestawu zamontowanego w samochodzie czy bezpośrednio do radia?
kalorak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2011, 14:42   #6
ZIBIL79
ford::beginner
 
Avatar ZIBIL79
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 12-10-2010
Skąd: Mysiadło
Model: Mondeo kombi
Silnik: 2.0 TDCI 140/195 KM 349/404 Nm
Rocznik: 2011
Postów: 32
Domyślnie Odp: Oryginalny zestaw głośnomówiący

Cytat:
Napisał kalorak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przeglądnołem garaż i mam taki zestaw z poprzedniego samochodu, muszę porozmawiać z elektrykiem czy mi zainstaluje bo nie mam żadnej instrukcji obsługi. A mam jeszcze pytanie czy wyświetlacz który jest w zestawie trzeba montować czy może być bez niego? Jeśli masz z wyświtlaczem to gdzie go najlepiej zamontować? Jeszcze pytanko odnośnie instalacji masz podłączenie przez centralkę która jest na wyposażeniu zestawu zamontowanego w samochodzie czy bezpośrednio do radia?
Według mnie wyświetlacz musi być zainstalowany, tam jest całe sterowanie system głośnomówiącym. U mnie znajduje się pomiędzy kolumną kierownicy a konsolą. Uważam, że tam jest najlepsze miejsce na ekranik, nie rzuca się w oczy a ramiona kierownicy go nie zasłaniają. Sprzęt jest bezpośrednio wpięty do radia, centralka z poprzedniego zestawu jest odłączona. Nadmienię tylko, że u mnie jest radio Denso.
ZIBIL79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2011, 16:03   #7
jaro42
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-03-2011
Model: ford Mondeo
Silnik: 2,0 TDCI 130KM GHIA
Rocznik: 2004
Postów: 8
Domyślnie Odp: Oryginalny zestaw głośnomówiący

Witam
Mam zestaw głośnomówiący fabryczny, brak oznaczenia na podstawce?
Czy ktoś może wie jaki telefon pasuje do tego zestawu?
Radio CD6000
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg ford.jpg (93.1 KB, 154 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez jaro42 ; 12-06-2011 o 18:22
jaro42 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2011, 20:30   #8
Andrzej
Prawie Moderator...
 
Avatar Andrzej
 
Zarejestrowany: 07-04-2008
Skąd: Białystok
Model: Tipo SW
Silnik: 1.4 T-JET
Rocznik: 2017
Postów: 534
Domyślnie Odp: Oryginalny zestaw głośnomówiący

to nie jest fabryczny zestaw, przynajmniej nie forda... wygląda mi na siemensa...
__________________
Bądź NIEBIESKI - wstąp do Klubu
Andrzej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2011, 21:24   #9
jaro42
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-03-2011
Model: ford Mondeo
Silnik: 2,0 TDCI 130KM GHIA
Rocznik: 2004
Postów: 8
Domyślnie Odp: Oryginalny zestaw głośnomówiący

Można coś bliżej?
jaro42 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2011, 22:48   #10
Andrzej
Prawie Moderator...
 
Avatar Andrzej
 
Zarejestrowany: 07-04-2008
Skąd: Białystok
Model: Tipo SW
Silnik: 1.4 T-JET
Rocznik: 2017
Postów: 534
Domyślnie Odp: Oryginalny zestaw głośnomówiący

po prostu któryś tam wcześniej właściciel auta chciał mieć zestaw głośnomówiący i zakupił zestaw dedykowany do telefonu jaki posiadał i zamontował. W aucie powinny znajdować się elementy: uchwyt do telefonu z konektorem do anteny zewnętrznej, antena zewnętrzna, mikrofon, ewentualnie jakiś przycisk sterujący i głośnik, chyba, że zestaw został podłączony pod radio i głośniki w aucie. To nie jest fordowski zestaw. Te złącze u dołu to do transmisji danych z centralką i łądowanie, a ten u góry, to właśnie złącze anteny zewnętrznej. Albo kup sobie telefon pasujący do uchwytu, albo wywal to wszystko i kup jakiś zestaw BT (np Nokia CK-7W). Twój wybór. Można też drożej, ale będzie fabryczne BT, ale o tym jest już w temacie w dziale audio co kupić i jak podłączyć.
__________________
Bądź NIEBIESKI - wstąp do Klubu
Andrzej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.