Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-11-2009, 17:47   #1
goracer
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 25-07-2009
Skąd: Zielona Góra
Model: Ford Focus C max
Silnik: 1,8 16v
Rocznik: 2006
Postów: 73
Domyślnie Falujace obroty raz jeszcze!

auto od ok. miesiaca ,podczas porannego odpalania zaczyna wariowac !!!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. po odpaleniu strasznie faluja obroty ,,,Nie gasnie ale prawie!!!! .Buda sie trzesie ,na poczatku obroty falowaly tylko przy zimnym silniku teraz faluja nawet jak jest rozgdrzanyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. silnik krokowy sprawdzony i wyczyszczony tak jak napisano na forum ,przeplywomierz MAF tak samo ,z dnia na dzien jest coraz gorzej silnik chodzi coraz glosniej a obroty dalej szaleja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dodam ze to moj pierwszy w zyciu ford ,kumple odradzali mi kupowania Forda bo mowili ze "Ford gowno wort" ale ja postawilem na swoim dla mnie to wiecej niz samochodGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. szkoda tylko ze zaczal sie sypacGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Co moze byc jeszcze przyczyna tego co sie dzieje z gory dziekuje

goracer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2009, 18:59   #2
kemizo67
ford::average
 
Avatar kemizo67
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 16-01-2007
Skąd: łódzkie
Model: był Focus
Silnik: 1800 benz
Rocznik: 2003
Postów: 134
Domyślnie Odp: Falujace obroty raz jeszcze!

za falowanie obrotów może odpowiadać 1. zawór obrotów biegu jałowego ( popularny krokowiec ), 2. może spadł ci wężyk podciśnienia

Ja wczoraj przyjechałem z trasy, zgasiłem samochód pod garażem a po odpaleniu obroty równo 4 tys. Rano przeczyściłem krokowca nic nie dało, naszczęście od kumpla mogłem pożyczyć nowego ( nie orginał ). Założyłem problem znikł jak ręką odjął. Komp również pokazał błąd tego zaworu
kemizo67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2009, 19:02   #3
goracer
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 25-07-2009
Skąd: Zielona Góra
Model: Ford Focus C max
Silnik: 1,8 16v
Rocznik: 2006
Postów: 73
Domyślnie Odp: Falujace obroty raz jeszcze!

U mnie komp nie pokazuje zadnych problemow;/
goracer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2009, 19:15   #4
lukasbrod0
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-11-2009
Skąd: Brodnica
Model: focus
Silnik: 1.6 16v zetec
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: Falujace obroty raz jeszcze!

Witam mam problem z foczką z 2003 roku. Silniczek 1.6 16v Zetec. Faluja obroty na zimnym silniku a na rozgrzanym w zakresie obrotow 2500-2700 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie mam pojecia co sie dzieje. Falowanie jeszcze da sie zniesc ale jeden objaw denerwuje mnie strasznie. Po zdjeciu nogi z pedału gazu obroty spadaja do mniej wiecej 1500 obrotow i po okolo 5 sekundach dopiero ustawiala sie na jalowe obroty. Co może być ? Sprawdzilem krokowca i jest oki przeczyscilem go i zawor podcisnienia ( filterek kwadratowy ) i komore membrany. Przepustnica i czujnik przepustnicy przeczyszczone i sprawdzone dzis znalazlem klekocący zaworek odpowietrzenia skrzyni korbowej dojscie nieciekawe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale zawor padniety chyba bo nie mam dobrego do porownania. Po zatkaniu palcem rurki dochodzacej do zaworu nadal obroty spadaja powoli. Jakie pomysly i sugestie Koledzy pomocy !
lukasbrod0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2009, 21:02   #5
kemizo67
ford::average
 
Avatar kemizo67
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 16-01-2007
Skąd: łódzkie
Model: był Focus
Silnik: 1800 benz
Rocznik: 2003
Postów: 134
Domyślnie Odp: Falujace obroty raz jeszcze!

czyszczenie krokowca czasami już nie pomaga, zacznij od jego wymiany - wiem, że nie jest to tania rzecz ale nie orginalny to koszt ok.150 zł, albo jakiś z odzysku
kemizo67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2009, 15:21   #6
goracer
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 25-07-2009
Skąd: Zielona Góra
Model: Ford Focus C max
Silnik: 1,8 16v
Rocznik: 2006
Postów: 73
Domyślnie Odp: Falujace obroty raz jeszcze!

Krokowiec zamowiony, na wtorek powinienem go miec i zobaczymy czy pomoze

Pozdrawiam
goracer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2009, 19:00   #7
lukasbrod0
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-11-2009
Skąd: Brodnica
Model: focus
Silnik: 1.6 16v zetec
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: Falujace obroty raz jeszcze!

Moje klopoty z porannym spadkiem obrotow powodowal filterek na regulatorze podcisnienia. A podejrzewam ze zaworek odpowietrzenia skrzyni korbowej moze tez broic. Sprawdzenie tego zajmuje o wiele mniej czasu a krokowiec z tego co wiem nie za czesto pada GORACER moze od tego zacznij. Jezeli wysterujesz go w reku i chodzi i nie zacnia sie to na 90 % nie on broi. Ja u siebie zrobilem podmianke na inny i bez zmian bylo.
lukasbrod0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2009, 18:01   #8
lukasbrod0
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-11-2009
Skąd: Brodnica
Model: focus
Silnik: 1.6 16v zetec
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: Falujace obroty raz jeszcze!

Witam koledzyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jestem HAPPY bo udalo sie uzdrowic foczke Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Opisze co zrobilem bo objawy znacie mam nadzieje ze sie to wam przyda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Po pierwsze trzeba przeczyscic filterek na zaworze podcisnieniowym jak ktos chce opisze co i jak na przykladzie 1.6 16 v zetec se z 2003 następne co trzeba zrobic to przeczyscic krokowca ( z tego co wiem to zacinaja sie ale siadaja nie za czesto ) Przeplywka moja ma od razu czujnik temperatury i siedzi w dolocie a nie na filtrze. Nie ma slawetnych drucikow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wyczyszczenie jej w benzynie estrakcyjnej daje 100 % poprawe ( znikaja falowania regularne jednostajne ). Jako ostatnie to sprawdzenie wezykow odmy i zaworu odpowietrzenia skrzyni korbowej czesto wezyki parcieja koszt wezykow okolo 50 zl a zaworek 35 zl pod warunkiem ze nie w ASO. Podejrzewam ze te elementy odpowiadaja za wiekszosc fordowskich klopotow z obrotami.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pozdro i powodzenia
lukasbrod0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2009, 19:21   #9
goracer
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 25-07-2009
Skąd: Zielona Góra
Model: Ford Focus C max
Silnik: 1,8 16v
Rocznik: 2006
Postów: 73
Domyślnie Odp: Falujace obroty raz jeszcze!

Witam a gdzie znajduje sie ten regulator podcisnienia ? i gdzie znajduje sie jego filterek?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam Marcin S
goracer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2009, 08:20   #10
goracer
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 25-07-2009
Skąd: Zielona Góra
Model: Ford Focus C max
Silnik: 1,8 16v
Rocznik: 2006
Postów: 73
Domyślnie Odp: Falujace obroty raz jeszcze!

Wsadzilem przed chwila nowego krokowca i zamiast sie poprawic to sie pogorszylo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. teraz nie dosyc ze obroty faluja to jeszcze gdy stoje na skrzyzowaniu silnik wyje i ma 3,5tys obr. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.dodam ze jak dluzej sie przejade to obroty "jalowego" sa takie jakie powinny byc , poza tym uszczelki od krokowca chyba nie pelnia juz swojego zadania ;/

Ostatnio edytowane przez goracer ; 19-11-2009 o 09:39
goracer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.