Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-12-2009, 20:40   #1
czarny70
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-10-2009
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 20
Domyślnie silnik gaśnie w Mondeo z 2001 Tddi

podczas jazdy gaśnie mi czasem silnik i miga kontrolka od świec żarowych po ponownym odpaleniu jest wszystko ok. jaka może być tego przyczyna z tego co się orientuje to jak by była uszkodzona świeca żarowa to bym miał problem z odpaleniem czy ma ktoś jakieś doświadczenie w tej usterce.??????????

czarny70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2009, 21:27   #2
qrakus80
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-12-2009
Skąd: DUBIENKA
Model: MONDEO
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Odp: silnik gaśnie w Mondeo z 2001 Tddi

Cytat:
Napisał czarny70 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
podczas jazdy gaśnie mi czasem silnik i miga kontrolka od świec żarowych po ponownym odpaleniu jest wszystko ok. jaka może być tego przyczyna z tego co się orientuje to jak by była uszkodzona świeca żarowa to bym miał problem z odpaleniem czy ma ktoś jakieś doświadczenie w tej usterce.??????????
ja mam ten sam problem..ale nie wiem co to jest...moze byc alternator bo slysze szczotki przy odpalaniu...a nie ma czasu na diagnostykeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
qrakus80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2009, 21:48   #3
czarny70
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-10-2009
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 20
Domyślnie Odp: silnik gaśnie w Mondeo z 2001 Tddi

alternator na pewno można wykluczyć bo tydzień temu a kurta miałem wymieniony bo nie równomiernie podawał prąd i padły przy tym diody dwie jak się dzisiaj dowiedziałem to może być czujnik przepływu lub czujnik ułożenia wału korbowego zobaczę jak mi zaświruje znowu to dam go na tester
czarny70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2009, 22:03   #4
krogulc
ford::advanced
 
Avatar krogulc
 
Zarejestrowany: 14-12-2008
Skąd: szczecinek
Model: mk3 kombi
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 275
Domyślnie Odp: silnik gaśnie w Mondeo z 2001 Tddi

Panowie na 1oo% czujnik położenia wałka rozrządu - rzecz nie droga
__________________
-------------------------------------------------------------------------------------------
W JEDNYM POŚCIE NIE RÓB WIĘCEJ BŁĘDÓW ANIŻELI JEST TO DOZWOLONE W TESTACH NA PRAWO JAZDY
krogulc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2009, 17:13   #5
czarny70
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-10-2009
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 20
Domyślnie Odp: silnik gaśnie w Mondeo z 2001 Tddi

jeżeli przyczyną gaśnięcia silnika jest czujnik wałka rozrządu to mnie zastanawia dlaczego mondek nie gaśnie jak jest rozgrzany i depnę mu nawet na 4000 obr a jak jest zimny i czasem chcę szybciej ruszyć np.z świateł i przekroczę 2000 obr. to zdarza mu się zgasnąć i wtedy miga kontrolka świec żarowych a może to jakiś przekaźnik sterujący pompa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czarny70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2009, 18:33   #6
kuzek
ford::advanced
 
Avatar kuzek
 
Zarejestrowany: 20-02-2007
Skąd: W-wa
Model: Honda Accord Tourer
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 309
Domyślnie Odp: silnik gaśnie w Mondeo z 2001 Tddi

moze ci sie przycina pompka wspomagajaca podawanie paliwa ....
__________________
Mondeo MK3 - sprzedany
Fiesta MK7 w rękach żony
Accord Tourer 2.0 - nowa zabawka
kuzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2009, 11:15   #7
Papel
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Wolne Miasto Gdańsk
Model: brak
Silnik: brak
Rocznik: brak
Postów: 188
Domyślnie Odp: silnik gaśnie w Mondeo z 2001 Tddi

pompka wspomagająca jak się przycina to autem szarpie, dławi się silnik a wszelkie objawy zaczynały występować po rozgrzaniu się silnika. wg mnie raczej będzie to jakiś czujnik, w być może właśnie ten od wałka rozrządu
Papel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2009, 17:10   #8
czarny70
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-10-2009
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 20
Domyślnie Odp: silnik gaśnie w Mondeo z 2001 Tddi

dzisiaj się dowiedziałem ze autko ma zabezpieczenie przed ostrym ruszeniem na zimnym silniku i wtedy wyłącza silnik a jak na zimnym dodaje się umiejętnie gaz to autko się nie wyłączy dzisiaj robiłem test na postoju lekko dodawałem gazu i było wszystko ok a obroty były aż 3000 i żaden czujnik nie zadziałał może to i racja ze za gwałtownie na jeszcze nie rozgrzanym silniku chciałem ruszyć zobaczę jak pojęzdzę trochę .
czarny70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2009, 17:42   #9
tomek22
ford::beginner
 
Avatar tomek22
 
Zarejestrowany: 25-12-2008
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 43
Domyślnie Odp: silnik gaśnie w Mondeo z 2001 Tddi

Pierwsze słyszeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. z tym zabezpieczeniem
No ale człowiek uczy sie całe życie.
Ja bardziej obstawiałbym padającą pompke paliwa przy zbiorniku.Prawie klasyczne objawy.
tomek22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2009, 19:58   #10
Papel
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Wolne Miasto Gdańsk
Model: brak
Silnik: brak
Rocznik: brak
Postów: 188
Domyślnie Odp: silnik gaśnie w Mondeo z 2001 Tddi

mam półtora roku ten samochód i nic nie wiem o takim zabezpieczeniu:| jedyną rzeczą ewentualnie pasującą do niby zabezpieczenia u mnie jest to że przez minutę nie reaguje na gaz tak jak rozgrzany (tzn nie mogę z dynamicznie wyjechać na ulicę z osiedlówki po 100m) tylko że to bardziej podchodzi na zbyt szybkie sprzęgło a za mało gazu
Papel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.