Forum Ford Club Polska

Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Stary 17-04-2010, 19:22   #1
adi
ford::professional

Model: mondeo kombi,focus c-max + automat cvt
Silnik: 2,0 TDDI, 1,6 tdci
Rocznik: 2001,2006
Domyślnie czasami pojawia sie problem z odpalaniem-imobilajzer?

od pewnego czasu-ze da tygodnie-czasami pojawia się u mnie taki problem:
wkładam kluczyk, przekrecam do pozycji zapalenia się kontrolek i juz wtedy widać deliktane drgania wskazówki od szybkościomierza, a przy przekreceniu do pozycji odalenia wszytsko gasnie i zapisy na duzym wyswietlaczu sie resetuja-data godzina, plus resetuje sie radio(firmowa sonka-prosi o kod).po czym lampka od imobilajzera zaczyna przez kilka chwil migac nieregularnie.
zeby go odpalic-opatentowałem taki sposób-ze muszę kilka razy go zamknąc i otworzyć pilotem.
nie wiem, moze sie myle ze ten fakt kojarzę z tym że włąsnie ok 2 tyg temu próbowałem na nowo zaprogramować kluczyk-tak jak w instrukcji 4 razy w ciagu 6 sekund włączam stacyjkę itd jak pisali w ksiązce od niego.

co moze byc przyczyną mojego problemu Waszym zdaniem?

moze na nowo "zaprogramować" kluczyk do stanu "fabrycznego"-tylko jak to zrobić napiszcie proszę bo chciłem to zrobić jutro a instrukcję zostawiłem u taty a bede sie z nim widział dopiero we wtorek
dziękuję za pomoc

Stary 17-04-2010, 22:59   #2
pucio2
ford::amateur

Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2004
Domyślnie Odp: czasami pojawia sie problem z odpalaniem-imobilajzer?

Ja mam cos podobnego, tylko że u mnie winny jest alarm. odcina 99% zasilania, zostawia tylko radio, a deska jest cała martwa. Musze wtedy specjalnie ukrytym czujnikiem go odblokowywac. Nie wiem czego to jest przyczynaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i nie wiem czy wtedy wyje bo mam syrenę offGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale czasem jak go zamkne i otworze to sie rozbroi. Chociaz zdarza mi sie to bardzo rzadko, to i tak jest to denerwujace, ale z tego co wiem to jedynym ratunkiem jest wymontowanie alarmu.
Stary 18-04-2010, 10:26   #3
rojber
ford::advanced

Model: Focus C-MAX
Silnik: 1,6 TDCI 109kM
Rocznik: 2004
Domyślnie Odp: czasami pojawia sie problem z odpalaniem-imobilajzer?

Cytat:
od pewnego czasu-ze da tygodnie-czasami pojawia się u mnie taki problem:
wkładam kluczyk, przekrecam do pozycji zapalenia się kontrolek i juz wtedy widać deliktane drgania wskazówki od szybkościomierza, a przy przekreceniu do pozycji odalenia wszytsko gasnie i zapisy na duzym wyswietlaczu sie resetuja-data godzina, plus resetuje sie radio(firmowa sonka-prosi o kod).po czym lampka od imobilajzera zaczyna przez kilka chwil migac nieregularnie.
objawy podobne jak w przypadku słabego masowania, może looknij na stan przewodu masowego i samej śruby połączeniowej do karoserii...
rojber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku

Zasady postowania