Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-04-2010, 12:30   #1
stolek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-03-2010
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 4
Domyślnie Wymiana lusterka zewnętrznego.

Witam

Jestem tu od niedawna ii posiadam Mondziaka (2001) od około miesiąca, niestety poprzedni właściciel urwał lustereczko i trzyma się ono teraz tak ledwo ledwo. Chodzi tu konkretnie o lewe zewnętrzne manualne. Wczoraj pocztą przyszło mi nowe lustereczko ii teraz pojawia się moje pytanie. Czy muszę z tym jechać do serwisu czy sam sobie poradzę? Potrzebuję wymienić to lusterko + ze starego wyjąć szybkę i wsadzić do nowego. Z plastikiem nie ma problemu bo wiem jak zdjąć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Proszę o jakieś wskazówki ew. opis ; )
Z góry dzięki

stolek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2010, 14:52   #2
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,511
Domyślnie Odp: Wymiana lusterka zewnętrznego.

Witam
Ostatnio wymienaiłem - zero problemu - ja mam wersję elektryczną
Jakbyś był w Krakowie to Ci wymienię

Procedura u mnie była taka:
- przed pracą opuśc szybę - będzie Ci znacznie wygodniej trzymać lusterko przy demontażu
- wyjmujesz plastikową zaślepeczkę z wewnętrznego plastiku, na wysokości lusterka
- wykręcasz śrubkę
- delikatnie wyszarpujesz ten plastik - trzyma się na wciskanym zaczepie
- lusterko trzyma się na 3 śrubach - jeśli widoczne są wszystkie 3 śruby to nie musisz robić reszty opisu

- wyjmujesz zaslepkę z wewnetrznego plastiku klamki
- odkręcasz śrubę w wewnętzrnym plastiku klamki
- z wewnętrznego uchwytu (ten za który ciągniesz aby zamknąć drzwi) podwarzasz plastikowe wnętrze - pod nim są dwa wkręty
- odkręcasz blachowkręty na obwodzie tapicerki drzwi - chyab 6 śrub
- zdejmujesz tapicerkę drzwi - uwaga na kable do głośnika
- wtedy miałem dostęp do lusterka i wiązki kabli
- bez problemu odkręciłem śruby lusterka

UWAGA - jak pamietam to Ford lubi śruby z łbem typu torx - kup sobie mały zestawik

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2010, 13:04   #3
stolek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-03-2010
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 4
Domyślnie Odp: Wymiana lusterka zewnętrznego.

a jak się ma sprawa ze szkłem?
stolek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2010, 00:19   #4
Tari
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 02-01-2010
Skąd: Toruń
Model: Mondeo MK3 Kombi/Galaxy MK3
Silnik: 3x Mondeo: MK3 2,0 130/MK3 2,0 130/MK3 2,2 155/Galaxy 2007 2,0 140
Rocznik: M2006/M2006/M2007/G2007
Postów: 133
Domyślnie Odp: Wymiana lusterka zewnętrznego.

po obwodzie mocowania od szkla masz takie zaczepy ktore latwo polamac ale trzeba conajmniej 3 podwazyc i delikatnie ciagnac zeby szklo wyszlo. oczywiscie operacja przez szpare miedzy lustrem a obudowa ale to jest wersja hardGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

jak masz lusterko na wzor to zobacz jak sie zdejmuje lakierowana nakladke i zdejmij tak samo w tym co masz aktualnie i wtedy masz latwy dostep to zaczepow i nic nie polamiesz. generalnie trzeba szerokim srubokretem popchnac w odpowiednia strone i plastik wychodzi. wazne zeby byl szeroki zeby nie zostawic sladow

jesli kupiles szklo bez lustra i nie wiesz jak wygladaja zaczepy polecam przejrze allegro to powinny byc jakies zdjecia
Tari jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2010, 22:42   #5
stolek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-03-2010
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 4
Domyślnie Odp: Wymiana lusterka zewnętrznego.

wielkie dzieki panowie za pomoc. na szczescie obylo sie bez rozkrecania drzwi ; ) teraz w planie mam wymiane grilla na ten po lifcie, zobaczymy jak to bedzie.
pozdrawiam!
stolek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2012, 09:02   #6
dziemii
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-06-2011
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 8
Domyślnie Odp: Wymiana lusterka zewnętrznego.

Witam.
Przymierzam się do wymiany lusterka zewnętrznego kierowcy z racji że moje jest połamane. Zgodnie z opisem powyżej odkręciłem trójkąt maskujący, wkręty wszystkie są na wierzchu, mam tylko problem z odpięciem wtyczki od sterowania bo jest ona schowana pod tapicerką drzwi i nie widać jej. Stąd moje pytanie czy jest sposób na odpięcie jej bez rozbierania całych drzwi?
Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie odpowiedzi
dziemii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2012, 20:50   #7
koral69
ford::beginner
 
Avatar koral69
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 26-06-2012
Skąd: Kwidzyn - Sadlinki
Model: Mondeo MK3 hatchback
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 18
Domyślnie Odp: Wymiana lusterka zewnętrznego.

Witam, przed chwilą się zarejestrowałem a mondziaka mam od 4 dni ;p Z tego co tu się dowiedziałem to dużo się przydało oczywiście chodzi o wymiane lusterka zew. Lewego. bo jak kupiłem to miałem połamana podstawe (adapter). Mam pytanie generalnie ja całą obudowę + lustro mam w perfekcyjnym stanie tak samo tą nakładkę co nachodzi na obudowe. Tylko mam problem bo pare dni temu zamówiłem całe lusterko na allegro i co się okazało że jest inne co prawda gościu miał napisane że pasuje do mk3 od 2000-2006 ale moje stare jest zupełnie inne ;/ te co kupiłem na dobrą podstawe (ta mocowana do drzwi) i pytanie czy jest jakas opcja zeby z 2 zrobić jedno dobre lusterko??? bo szkoda mi wydawac kase bo moje stare(polamane) jest elektryczne i podgrzewane
a co lepsze sprawne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jak ktoś miał już kiedyś podobną przygode to proszę o pomoc. Ja niestety w niczym nie pomoge bo tak jak napisalem na wstepie to mam mondka ok 4 dni. Pozdrawiam wszystkich użytkowników fora
koral69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2012, 20:51   #8
koral69
ford::beginner
 
Avatar koral69
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 26-06-2012
Skąd: Kwidzyn - Sadlinki
Model: Mondeo MK3 hatchback
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 18
Domyślnie Odp: Wymiana lusterka zewnętrznego.

Witam, przed chwilą się zarejestrowałem a mondziaka mam od 4 dni ;p Z tego co tu się dowiedziałem to dużo się przydało oczywiście chodzi o wymiane lusterka zew. Lewego. bo jak kupiłem to miałem połamana podstawe (adapter). Mam pytanie generalnie ja całą obudowę + lustro mam w perfekcyjnym stanie tak samo tą nakładkę co nachodzi na obudowe. Tylko mam problem bo pare dni temu zamówiłem całe lusterko na allegro i co się okazało że jest inne co prawda gościu miał napisane że pasuje do mk3 od 2000-2006 ale moje stare jest zupełnie inne ;/ te co kupiłem na dobrą podstawe (ta mocowana do drzwi) i pytanie czy jest jakas opcja zeby z 2 zrobić jedno dobre lusterko??? bo szkoda mi wydawac kase bo moje stare(polamane) jest elektryczne i podgrzewane
a co lepsze sprawne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jak ktoś miał już kiedyś podobną przygode to proszę o pomoc. Ja niestety w niczym nie pomoge bo tak jak napisalem na wstepie to mam mondka ok 4 dni. Pozdrawiam wszystkich użytkowników fora
koral69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2012, 20:54   #9
linkgrabber
ford::average
 
Avatar linkgrabber
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 11-11-2010
Skąd: Koło
Model: BMW
Silnik: 3.0xd
Rocznik: 2008
Postów: 195
Domyślnie Odp: Wymiana lusterka zewnętrznego.

czyli kupiles lusterko od przedlifta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na allegro często nie wiedzą co sprzedaja
linkgrabber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2012, 21:07   #10
koral69
ford::beginner
 
Avatar koral69
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 26-06-2012
Skąd: Kwidzyn - Sadlinki
Model: Mondeo MK3 hatchback
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 18
Domyślnie Odp: Wymiana lusterka zewnętrznego.

no dokładnie jak tylko je rozpakowałem to już zobaczyłem że coś nie tak. Mówię nie znam się jeszcze na tym aucie gościu napisał w opisie że niby do 2006 będzie pasowało a tu dupa całkiem inne
koral69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.