Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-05-2010, 19:00   #1
Łukasza
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-07-2007
Skąd: dolny śląsk
Model: Focus X100
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 222
Domyślnie Demontaż zderzaka tył - focus sedan

Jak zdemontować zderzak tylny w focusie I sedan? Szukałem na forum ale znalazłem tylko temat o escorcie...

Łukasza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2010, 19:20   #2
Hetfield
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Demontaż zderzaka tył - focus sedan

Podejrzewam, że tak samo jak w kombi: odkręcasz 4 wkręty po otwarciu klapy, dwa wkręty od dołu, tylne nadkola, odchylasz i wyciągasz elementy ustalające z boku a potem styropianik wewnątrz zderzaka i masz.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2010, 20:06   #3
Łukasza
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-07-2007
Skąd: dolny śląsk
Model: Focus X100
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 222
Domyślnie Odp: Demontaż zderzaka tył - focus sedan

Nadkola cale trzeba odkrecac czy tylko jakas 1 srube zeby odchylic i zdjac zderzak? Czy trzeba sciągać koła z tyłu? Gdzie dokladnie sa te 4 sruby po otwarciu bagaznika?

Pytam bo zderzak chcialbym pomalowac u lakiernika a nie chce zostawiac mu calego auta wiec chcialbym jezdzic i zeby nic nie "latalo"..

Ostatnio edytowane przez Łukasza ; 01-05-2010 o 20:11
Łukasza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2010, 21:32   #4
gorgief
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-10-2009
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Model: Focus II
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2006
Postów: 49
Domyślnie Odp: Demontaż zderzaka tył - focus sedan

najpierw zdemontuj pokrywę zderzaka:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

następnie zderzak:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
gorgief jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2010, 19:29   #5
Łukasza
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-07-2007
Skąd: dolny śląsk
Model: Focus X100
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 222
Domyślnie Odp: Demontaż zderzaka tył - focus sedan

Przyjrzałem się temu dziś i faktycznie wystarczy chyba odkręcić 4 śruby u góry, 2 śruby na dole i po jednej po bokach (przy nadkolach) i powinienem go wyciągnąć...

Dzięki wszystkim za rady.
Łukasza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2010, 08:18   #6
Łukasza
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-07-2007
Skąd: dolny śląsk
Model: Focus X100
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 222
Domyślnie Odp: Demontaż zderzaka tył - focus sedan

Panowie dzis bede odkrecal po pracy ale przyjrzalem sie temu jescze raz rano i po lewej i prawej stronie (na krancach zderzaka ale od strony zewnetrznej na dole) sa po 2 sruby wygladaja jak chyba nity? Jak to odkrecic w tych miejscach bo widzialem, ze tam chyba trzyma?

Nie chodzi mi o te 1 srube, ktora jest po kazdej strony od strony kola/nadkola tylko zewnatrz zderzaka ale na dole. Chcialbym zdjac ten zderzak bo takto lakierowanie 200 zł a z demontazem/montazem - 300.
Łukasza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2010, 08:25   #7
Hetfield
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Demontaż zderzaka tył - focus sedan

Ja miałem wkręty, chyba, że ktoś kombinował coś wcześniej w ciebie.Najlepiej w kanale to zrobić.

Ostatnio edytowane przez Hetfield ; 04-05-2010 o 08:27
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2010, 09:03   #8
Łukasza
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-07-2007
Skąd: dolny śląsk
Model: Focus X100
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 222
Domyślnie Odp: Demontaż zderzaka tył - focus sedan

Słabo widziałem bo auto dość brudne może i to są jakieś wkręty np. typu torx. Będę walczył dziśGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Niestety bez kanału ale powinno dać rade.
Łukasza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2012, 21:05   #9
andyi
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 24-11-2012
Skąd: Białystok
Model: Focus mk1 Ghia sedan
Silnik: 1.8 TDci 115 KM
Rocznik: 2003
Postów: 1
Smile Demontaż zderzaka tył - focus sedan MK1

Witam,
temat już zleżały, ale przybierałem się do wstawiania haka holowniczego - zerknąłem po wskazówki na temat demontażu - i nic. Zero konkretów. Dzisiaj walczyłem - zrobiłem co zrobić miałem.

A więc: konkrety.


W moim sedanie śrub "od groma". Jak liczyć na sztuki, to 16.
Te "u dołu" to rzeczywiście nity - i takie być mają, tego nie ruszamy, to element usztywnienia zderzaka.

1. 2 śruby pod spodem - na blaszanych wypustkach.

2. 4 na górze; jak otworzymy klapę - widać je.

3. po 2 śruby pod tylnymi lampami. Lampy zdemontować odkręcając 3 plastikowe motylkowe śruby z wnętrza bagażnika; wyjąć kostkę kablową z gniazda lampy.

4. po jednej śrubie przy nadkolu, śruba specjalna - gwiazdka.

5. Jak odchylimy nadkole (śmiało odwinąwszy zaczepmy za koło: kół nie demontować) - sięgnąć ręką - da się wyczuć 1 śrubę i 1 taki gumowy (harmonijkowy) docisk - wyciągnąć go. Śruba ma nakrętkę mosiężną M10; sama śruba jest taka dłuższa, z końcówką jak element grzejny w świecy żarowej.

6. W bagażniku z boku (po obu stronach podobnie) odkręcić żółty tutek mocujący wyściółkę, odgiąć ją i w prostokątnym otworze zobaczymy podobną śrubę jak w punkcie 5. Będzie też plastikowy "naprowadzacz" - nie wadzi, tylko demontując - nie złamać go. Ja złamałem - : )

Po rozbrojeniu tych śrub i nakrętek, od strony opon odchylić zderzak i powoli jeden bok ściągać, drugi łatwiej się zdejmie - w momencie odchylania jednej strony łukiem - napychamy w kierunku drugiej.

Uwagi: u mnie był jeszcze jeden wkręt mocujący! -"Fachmeni" od sprzedażowego fejsliftingu ukryli ją... pod czarną listwą zderzaka, wkręcając wprost w karoserię. Zauważyłem blachowkręt dobierając się do nakrętkowej śruby z boku wnętrza bagażnika. Wniosek: jak coś trzyma - nie siłować się; mogą być takie niespodzianki w samochodach "z drugiej ręki".

Pozdrawiam
Andrzej

Ostatnio edytowane przez andyi ; 26-11-2012 o 07:01 Powód: chcę dopisać kolejne uwagi, wskazówki
andyi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2013, 18:53   #10
Libia0
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-09-2011
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie Odp: Demontaż zderzaka tył - focus sedan

Witam
Mam problem przy demontażu zderzaka tylnego focus 2 sedan
odkręciłem:
- wkręty dwa pod zderzakiem
- dwie śrubki plastikowe które są widoczne po podniesieniu pokrywy bagażnika
i dwie plastikowe śrubki pod osłona zderzaka taka szara tu na zdjeciu zaznaczone gdzie te śrubki były
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i teraz problem jest z odłączeniem pokrywy zderzaka od błonika, pkt 4 według powyższej instrukcji. Odkręciłem nakrętke m10 do połowy i potem kręci sie razem ze śrubą i nie idzie. Ktoś miał podobnie ? po lewo i po prawo zatrzymało sie w tym samym miejscu wyglada to tak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jest też coś takiego białego co w sumie jak zderzak się poluzował to wychodzi ze zderzakiem próby zdjęcia się nie powiodły
Ktoś miał taki sam układ śrubek plastikowych i wie gdzie jeszcze sie ten zderzak trzyma ? i co zrobić z tą srubką co kręci się z nakrętką ?
Libia0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.