Zobacz pełną wersję : \"wypalone\" reflektory w Mondeo '95


krzych
01-02-2003, 21:41
(Post wysłany przez Roman)

Witam :-)
Mam pewien problem. Otóż mam MOndeo kombi z 1995 roku, aktualny przebieg to około 165 000 km. I od pewnego czasy zauważyłem, że reflektory słąbiej świecą. POgarszało się to stopniowo, więc trwało to jakiś czas, zanim definitywnie to stwierdziłęm. Byłęm nawet w stacji diagnostycznej i zbadali mi tam moc tych reflektorów. OKazało się, że ich moc to 2, 3 ( w jakijś tam skali a powinno być od 7 do 9.
Jeśli spojrzy się przy wyłączonych reflektorach na klosze to widać wyraźnie, że ta ta część, w której są światłą drogowe jest czysta, \"srebrna\", błyszcząca, natomiast światła mijania są takie jakieś ciemne, matowe, jakby \"wypalone\". Czy ktoś miał podobny problem? Jeśli tak, to przy jakim przebiegu to nastąpiło. Dowiadywałęm się o ceny nowych reflektorów i okazuje się, że orginalne marki Carello kosztują około 750 PLN za sztukę. Są też zamienniki w cenie około 250 PLN. Czy ktoś z WAs wstawiał takjie zamienniki? Czy ma to sens, czy spełniają swoją rolę i czy np. nie \"wypalają się\" po krótkim czasie???
Będę wdzięczny za Wasze spostzreżenia i doświadczenia w temacie reflektorów.
POzdrawiam
RomanF

krzych
03-02-2003, 15:27
(Post wysłany przez marwit)

Powodem kłopotów nie jest raczej normalne zużycie reflektorów. Bardzo mozliwe, że porzedni właściciel założył znacznie mocniejsze(niezalecane przez producenta i niedopuszczone do stosowania przepisami)żarówki.Efekt krótkotrwały jest taki, że lampy świecą znacznie mocniej, ale bardzo szybko \"wypalają\" odblaski w reflektorach.
Nawiasem mówiąc rzeczywiście normalne żarówki H7 dają bardzo słabe światło i polecam założenie H7+50% produkowane przez Philipsa. Dopuszczone do stosowania i w pełni legalne dają mocne, jasne światło.

krzych
07-03-2003, 16:36
(Post wysłany przez mholon)

sa tam takie plastikowe soczewki i to one sa ciemne, musisz wymienic te plastiki i wszystko bedzie OK. koszt soczewek w ASO to ok 50 zl/szt. a wymiana jest banalnie prosta ale zajmie ci to ze 2-3 godzinki (zeby dobrac sie do lamp musisz odkrecic zderzak)

krzych
17-04-2003, 12:52
(Post wysłany przez gh0strulz)

na ukcjach internetowych kupisz już komplet (2 szt.) za 250 zł