Zobacz pełną wersję : GAZOWNIA V8 5.0L - jaki?


M.K.R.W
18-01-2006, 02:01
Porady potrzebuje jaki gaz założyć do takiego auta z takim silnikiem , dopiero zaczołem sie interesować założeniem gazu do mojego autka ... nie pytałem w żadnych firmach postanowiłem zacząć od forum ... mam nadzieje że jakoś mi doradzicie i kiedy się już zdecyduje na założenie gazowni będzie dobrze służyła ...

robal
18-01-2006, 07:50
IMHO IV generacja jak nic. I do V8 jak mnie pamięć nie myli to będą de facto dwie instalacje :)

Ale tak naprawdę to radziłbym zacząć nie od forum tylko od znalezienia dobrego i z doświadczeniem w zakładaniu LPG do dużych pojemności (i na pewno nie szukać taniego) zakładu gdzie parają się montażem LPG w V8. Oni już doradzą.
BTW Gdzie leżą te Traszki skąd pochodzisz, bo za nic na mapach znaleźć nie mogę? :)

I tak na marginesie (bez urazy): 5.0V8 i LPG? Toż to profanacja ;)

smuga
18-01-2006, 09:53
Kolego M.K.R.W. akurat jestem szczęśliwym posiadaczem tego modelu i mam założoną od października sekwencję. Nad wyborem marki instalacji zastanawiałem się ponad miesiąc szukając u innych użytkowników takich aut "za i przeciw" konkretnej instalacji. W końcu zdecydowałem się na OMVL Dream XXI i nie żałuję. Autko spisuje się na medal, zużycie gazu w mieście nie przekracza 20l/100km, na trasie jakieś 13-16 l w zależności od warunków, przy takiej samej mocy i sprawności silnika jak na benzynie. Instalację zakładałem w Poznaniu w warsztacie który ma doświadczenie w instalacjach do aut amerykańskich. Co ciekawe, do instalacji OMVL na stronie producenta dostepny jest bezpłatnie program komputerowy do analizy i niewielkiej regulacji instalacji we własnym zakresie. Tak więc kupując za około 20-30 zł interfejs do OMVL można pobawić się w ustawienia np. czasu i temp. przełączenia benzyna/gaz lub procentowej ilości wtryskiwanego gazu (zubożenie lub wzbogacenie mieszanki). Koszt całej instalacji ze zbiornikiem 70 l w koło zapasowe pod samochód to około 7 tys. zł.

A do kolegi robala: profanacją jest zakładanie gazu do siecento 900 lub matiza.....

robal
18-01-2006, 11:04
profanacją jest zakładanie gazu do siecento 900 lub matiza.....

To też. Ale dla mnie to tak jakby gazować Mustanga choćby.