Zobacz pełną wersję : Będę odbierał w kwietniu ...!?!!?


maacek
22-03-2004, 19:34
Hej!!
Pikuś postraszyłeś mnie i zaintrygowałeś. Odbieram w kwietniu. Mój będzie granatowy 1.4 FX Silwer i już byłem znowu w salonie. Gaśnica OK!! na prawym nadkolu, ale o konfiguracji zamka nic nie wiedzą. Mętnie tłumaczyłem o tym co na grupie przeczytałem, ale niewiele to dało. Poradź więcej szczegółów i o czym jeszcze pamiętać i o co jeszcze pytać? Co ma być a o co dopytać?? Pozdrawiam - JacekB.

+RAFAŁ+
22-03-2004, 19:58
O tak, tak! Mi też by się takie rady przydały. Widzę, że trzeba stworzyć jakiś kącik granatowych Fordzików! Coraz więcej ich się tu pojawia :D

Pikuś
22-03-2004, 22:31
Granat górą - to taki ładny, wybuchowy kolor. (Odkąd nie ma promocji na metaliki, będzie ich chyba coraz więcej)

Z zamkiem to jest tak:
Standardowo mogą skonfigurować tak, iż zamyka 5 sek. po włożeniu kluczyka do stacyjki. Sytuacja, moim zdaniem dziwna - zimą odpalam samochód, wychodzę odśnieżyć - a on się w tym czasie rygluje :evil:

Jest możliwość tak ustawienia centralnego zamka aby ryglował dopiero po przkroczeniu 5 km/h - wymaga to ponoć pociągnięcia dodatkowego kabla - ale jak się dealera ponaciska to zrobią.

Jacek
22-03-2004, 22:37
Tylko jak sie zatrzymasz na swiatlach, to sie otworzy... I moze Cie ktos "podsiasc" lub "podkrasc"...
Ja mam zamontowany alarm, ktory zamyka auto zaraz po przekreceniu kluczyka w stacyjce. W zimie nie ma problemow. Nim zrzuce bieg i zaciagne reczny to juz zamek sie zamyka. Otwieram go i wychodze bez obaw.

Nimril
22-03-2004, 23:52
Czy to znaczy, że przy opcji automatycznego zamykania zamków >5km/h równocześnie jest też samoczynne otwieranie gdy prędkość spadnie poniżej tej wartości?
I drugie pytanko, czy w Fusionie można tak ustawić centralny/alarm, żeby była możliwość otworzenia z pilota tylko drzwi kierowcy ? (mówię o wersji z centralnym zamkiem)

Pozdrawiam

-----------
Nimril - czekający na kwiecień

Pikuś
23-03-2004, 14:03
U mnie otwiera dopiero po zgaszeniu silnika - zamyka po przekroczeniu 5 km/h :)

Co do otwierania tylko jednych drzwi, to nie wiem...

Jacek
23-03-2004, 17:00
No jak otwiera dopiero po wylaczeniu to OK. Nie zapomnij tylko zaciagac za kazdym razem reczny. Bo jak wysiadziesz, a auto zacznie sie toczyc, to mozesz miec maly klopot... :D
Co do otwierania tylko jednych drzwi - watpie, zeby tak mozna. Do tego jesli dobrze sie orientuje, potrzeba dosc specyficznej instalacji elektrycznej (dodatkowych kabli), a nie podejrzewam naszego ulubionego producenta o takie bajery.
Ale zawsze moge sie mylic... :)