Zobacz pełną wersję : [Kuga 2008-2012] Ryglowanie drzwi


Rapalek
11-06-2010, 07:44
W fordzie Mondeo jest możliwosć aktywacji funkcji automatycznego ryglowania drzwi przy pewnej prędkości po ruszeniu, chyba 3km/h
Gdzieś tam znalazłem opis co trzeba nacisnąć, ile razy, coś przekręcić i uaktywnia się tą opcję.
Ma ktoś może wiedze jak to w Kudze aktywować?
Wogóle pytanie czy się to da zrobić.:619:

TOMAS
11-06-2010, 08:06
W mondeo mk4 robiły to tylko ASO do jakiegoś czasu za 150zł, teraz już nie chcą tego robić tłumacząc się przepisami z UE

Rapalek
11-06-2010, 09:52
W mondeo mk4 robiły to tylko ASO do jakiegoś czasu za 150zł, teraz już nie chcą tego robić tłumacząc się przepisami z UE

czyli zrobiło sie to samo co z wyłączeniem poduszki pasażera? UE - ZABRANIA i kuniec?

TOMAS
11-06-2010, 10:15
a tego to nie słyszałem o poduszkach

Rapalek
11-06-2010, 10:18
a tego to nie słyszałem o poduszkach

dlatego w europejskich autkach juz nie ma opcji wyłączenia poduchy pasażera a w japońskich są. np w nowiuskiej hondzie accord

Rapalek
15-06-2010, 13:55
No i okazało że się da. cena jak za podpięcie do kompa 160zł - 15% za długotrwałą współpracę i drzwiczki bedą się ryglowały automatycznie.
TOMGOL ...chyba w Gliwicach mają gdzieś przepisy UE hehe

zbig67
15-06-2010, 14:27
Rapalek, jesli mozesz podaj namiary.
Po Twoim poscie zadzwonilem do serwisu i uslyszalem, ze w tym aucie sie nie da. Wiec pozostaje wycieczka na poludnie.

Rapalek
15-06-2010, 14:34
Rapalek, jesli mozesz podaj namiary.
Po Twoim poscie zadzwonilem do serwisu i uslyszalem, ze w tym aucie sie nie da. Wiec pozostaje wycieczka na poludnie.

umowiłem sie na wizytę. Jak bede miał zrobione to ci dam cynk.
Ale jak coś to możesz potweirdzić sobie.
City Car Gliwice
44-100 Gliwice, ul. Dąbrowskiego 26
telefon do serwisu: GSM 609 423 487 Pani Marzena

zbig67
15-06-2010, 14:57
Rapalek, Chyba jednak poczekam. Upewnij sie czy na pewno wszystko bedzie zgodne z gwarancja.
Ponizej opinia o elektryku z City Car'a

Kolego mysle ze nie ma co dramatyzowac.
Wszedzie trafiaja sie takie rodzynki, na miejscu tej osoby walczyl bym o swoje, mowa jest o powaznych niedociagnieciach i glupocie, nie puszcza sie takich rzeczy plazem, tym bardziej kupujac auto za ok. 100 tys.

Co do serwisu, hmmm... na dzien dzisiejszy jest na szczescie kilka serwisow ktore sa w wiekszej lub mniejszej odleglosci od Ciebie i ktorys na pewno Ci podpasuje, a forum w tym pomoze ...

Ja osobiscie mam 2 serwisy w odleglosci do 60 km, a korzystam z odleglego o 110 km, akurat mi to nie przeszkadza, w dodatku bylem w jednym, podraznili mi i byl to moj pierwszy i jedyny tam serwis...

... wiec glowa do gory, nie ma co sie martwic na zapas ...

ps. chyba bede reklamowal zamontowany zestaw glosnomowiacy... - odradzam elektryka w City Car w Gliwicach... az sie sprzedawcy zdziwili ... ;)

Rapalek
15-06-2010, 15:02
Rapalek, Chyba jednak poczekam. Upewnij sie czy na pewno wszystko bedzie zgodne z gwarancja.
Ponizej opinia o elektryku z City Car'a

no kurde.....
....ale z tego co wiem to tylko kompouerek i softowo uaktywnią.
pogadam se z Bartkiem

b@rth
15-06-2010, 17:38
no kurde.....
....ale z tego co wiem to tylko kompouerek i softowo uaktywnią.
pogadam se z Bartkiem

montaz zestawu pod telefon, sposob podlaczenia wywolal usmiech sprzedawcy, a moja czarna rozpacz, interwencja pomogla na okres okolo 1,5 tygodnia, po czym stwierdzono uszkodzenie centralki i wymiane na nowa - 2 tygodnie oczekiwania, jednak w tym momencie tak porysowana zostala ramka plastikowa wokol radia, klimy i centralnych wylotow powietrza ze az mi sie zagotowalo

moim zdaniem elektryk albo sie dopiero uczy, albo sie nie zna na tym co robi, zapytajce mayka ile razy podlaczali mu audio i jaki byl final ...

ja sie nie znam, ale nie wydaje mi sie wielka filozofia podlaczenie bluetooth`a, a jednak sie okazuje ze mozna to spitolic ...

na dzien dzisiejszy zestaw juz dziala ale ramka nie wymieniona - totalny balagan w salonie-serwisie i brak przeplywu informacji, jak wymienia ramke juz mnie tam wiecej nie zobacza ...

Rapalek
16-06-2010, 06:18
Czyli co? zdewastowali ci panel przedni????
Kurde......najbliższy salon mam dopiero w katowicach 45 km od chałupki

keisim
16-06-2010, 13:59
Rapalek, z ryglowaniem drzwi sprawa może być niestety ciężka. Ustawia się toto na stronie centralnej konfiguracji pojazdu w IDS. Jakiś czas temu zmiana tej opcji zależała wyłącznie od widzimisię danego ASO ale od niedawna opcji nie da się zmienić.... przynajmniej tak przedstawia się sytuacja w Mondeo a w Kudze może być podobnie.

Mimo wszystko życzę aby się udało :) Może w Gliwicach mają też starszą wersję IDS, która ma odblokowaną zmianę funkcji ryglowania.

RafałB
16-06-2010, 14:07
Jechałem tydzień temu nowym Lexusem GS450h i jak przekroczyłem może 3-5 km/5 drzwi sie zamknęły/zaryglowały...autko ma 2 miesiące czasu.

keisim
16-06-2010, 21:13
Tiaa.... tyle, że to nie Ford ;)

P.S. W 2000r. dostałem służbową Meganke kombi, w której automatyczne ryglowanie uruchamiało się trzymając przez 5sek. klawisz centralnego zamka. Wadą było to, że znajdował się dokładnie tam, gdzie część pasażerów trzymała lewe kolano :)

b@rth
18-06-2010, 20:55
jestem tylko ciekaw jak to ryglowanie funkcjonuje ...
jezeli tak samo jak reczne ryglowanie to ja nie wiem nad czym ten zachwyt...
mnie wlasnie wnerwia to ze jak ja blokuje otwarcie drzwi to pasazer i tak moze sobie spokojnie drzwi otworzyc ...
w prywatnym oplu jak zablokuje drzwi to nikt poza mna nie otworzy, jezeli nie odblokuje ...

... no chyba ze myle pojecia i ryglowanie przy predkosci, a blokowanie reczne to calkiem co innego

zbig67
02-07-2010, 13:27
Czyli co? zdewastowali ci panel przedni????
Kurde......najbliższy salon mam dopiero w katowicach 45 km od chałupki
Czesc Rapalek,
Udalo sie "wlaczyc" ryglowanie czy odpusciles temat ?

Rapalek
04-07-2010, 09:36
Czesc Rapalek,
Udalo sie "wlaczyc" ryglowanie czy odpusciles temat ?

Nie odpuściłem.............tylko jakoś mi nie po drodze do salonu.
Jak bede po to zdam relacje

b@rth
04-07-2010, 18:58
Nie odpuściłem.............tylko jakoś mi nie po drodze do salonu.
Jak bede po to zdam relacje

jak bedziesz sie ociagal to i w salonie sie zmieni sytuacja, dojedziesz a tam juz nie beda pamietali o tym co mowili wczesniej ...

Rapalek
05-07-2010, 07:33
jak bedziesz sie ociagal to i w salonie sie zmieni sytuacja, dojedziesz a tam juz nie beda pamietali o tym co mowili wczesniej ...

uwaga: dzisiaj 6-go o 19:00 ryglowanie bedzie aktualizowane

f_i_r_e_k
15-07-2010, 21:43
Ryglowanie automatyczne podobnie jak odłączanie poduszki zostało zniesione ze względów bezpieczeństwa. Bywały przypadki że zapomniano włączyć z powrotem poduszkę i podczas wypadku większe obrażenia, albo coś gorszego. Podobnie z drzwiami.

keisim
16-07-2010, 10:03
Podobnie czyli jak?

f_i_r_e_k
16-07-2010, 13:12
No jeśli masz odrobinę wyobraźnie to wiesz jak się zachowa auto po stłuczce. Co z pasażerami, którzy są w środku przy zaryglowanych drzwiach? Nie wiem czy chciałbyś się znaleźć w takiej sytuacji. Nie masz pewności, że podczas uderzenia te drzwi zostaną odryglowane, bo to tak nie działa. O ile dobrze pamiętam 2001 roku był przypadek w Warszawie gdzie podczas suczki auto się zapaliło i w pożarze własnego samochodu zginęła 26 letnia dziewczyna. Samochód też miał automatyczne ryglowanie drzwi, nie potrafiła się otworzyć. Dlatego każdy kto to montuje robi to na własne ryzyko.

keisim
16-07-2010, 14:14
firek:
- po pierwsze niczego nie montujemy tylko aktywujemy opcję automatycznego ryglowania drzwi po ruszeniu - robi się to (a raczej robiło) programowo z IDSa
- po drugie ciągnąc za klamkę od wewnątrz tak czy siak otworzysz drzwi bo mówimy tu o ryglowaniu a nie podwójnym ryglowaniu (czyli odłączeniu klamek wewn.)
- po trzecie zaryglowane drzwi powinny się odryglować przy stłuczce (odpaleniu poduszek, etc.)... nie mam pewności czy tak jest - jesli nie to pozostaje rozbicie szyby z zewn. w przypadku gdy osoby wewn. nie mogą samodzielnie otworzyć drzwi

b@rth
09-08-2010, 22:17
uwaga: dzisiaj 6-go o 19:00 ryglowanie bedzie aktualizowane

i ... ?

fordmen
02-09-2010, 21:46
W fordzie Mondeo jest możliwosć aktywacji funkcji automatycznego ryglowania drzwi przy pewnej prędkości po ruszeniu, chyba 3km/h
Gdzieś tam znalazłem opis co trzeba nacisnąć, ile razy, coś przekręcić i uaktywnia się tą opcję.
Ma ktoś może wiedze jak to w Kudze aktywować?
Wogóle pytanie czy się to da zrobić.:619:

Witam
programowo jest taka funkcja , ale nie aktywuje :( się (narazie) :) , jestem w fazie rozgryzania tematu jak dam rade to poinormuje.

Rapalek, jesli mozesz podaj namiary.
Po Twoim poscie zadzwonilem do serwisu i uslyszalem, ze w tym aucie sie nie da. Wiec pozostaje wycieczka na poludnie.

i mieli racje ,wydaje mi się że Rapałek za szybko sie napalił i nic z tego nie wyjdzie , programowa przez IDSa jest taka funkcja , ale nie da się jej uaktywnić , pewnie w Gliwicach ją widzieli ale jeszcze nie próbowali , lub podeszli do tematu analogicznie jak do SMAXA gdzie można to zrobić, a w Kdze nie , no chyba że w modelu 2010 ?.

keisim
02-09-2010, 22:11
Co i jak chcesz rozgryzać?
Jeżeli chcesz pobawić się IDSem i chcesz spróbować odblokować możliwość edycji opcji 'AUTOMATIC LOCKING BY SPEED' to myślę, że mógłbym coś podpowiedzieć. Potrzebny jest ktoś kto ma IDS z VCM i nie boi się grzebnąć w plikach konfiguracyjnych.

Rapalek
03-09-2010, 05:54
czytam wasze posty i jak se pomysle że jakiś mechanik ma mi grzebać w configu to.........

.......chyba zrezygnuje.
Co do ryglowania to drugi raz im komp padł i przełożyli mi wizytę.
tylko teraz mam pytanie czy jeszcze chcę heheh
dzeki za info

keisim
03-09-2010, 08:16
... w plikach konfiguracyjnych IDS, gwoli ścisłości :)

P.S. Mechanik zwykle boi się tam grzebnąć więc chyba możesz spać spokojnie :)

Rapalek
13-09-2010, 08:18
czterokołowiec w serwisie stoi...........aktywacja automatycznego ryglowania ma być uaktywniona.
Po 16:00 bedę miał..........no chyba że nie.
Wieczorkiem zdam relację jak działa i czy wogóle jest hehehehe

Rapalek
15-09-2010, 08:34
No i po serwisie.

Ryglowanie automatyczne - nie aktywowane, bo sie nie da jak mówiliście (przepisy UE) - punkt dla ASO

Slartibartfast
26-10-2010, 08:36
podeszli do tematu analogicznie jak do SMAXA gdzie można to zrobić
Jak to zrobić w S-Maxie?
Próbowałem samodzielnie (http://forum.fordclubpolska.org/showpost.php?p=1513554&postcount=110)i w ASO i nic z tego

keisim
26-10-2010, 08:49
Czy w S-MAX kiedykolwiek była możliwość samodzielnego uruchomienia w/w funkcji? Jeżeli tak to masz szanse.

Jeżeli nie to przez IDS szanse marne... chyba, że znajdziesz kogoś ze starszą wersją, w której jeszcze nie zablokowali zmiany opcji 'AUTOMATIC LOCKING BY SPEED'.