Zobacz pełną wersję : Dziwny problem


kusiciel_dusz
02-02-2006, 13:24
Posiadam Forda sierra 1,8TD 1991
Od jakiegoś czasu około trzech tygodni mam problem z rozruchem, jeżeli samochód ma postój dłuższy niż powiedzmy 6 godzin jest problem z rozruchem, akumulator kręci ale silnik nie chce zaskoczyć, dopiero po kilku próbach załapuje a gdy postój trwa 5 godzin odpala z pierwszego.
Świece sprawdzone i jest ok.
Tempertura też nie ma na to wpływu bo parkuję w garażu.
Ostatnie co zauważyłem to fakt że gdy podczas próby odpalenia naciska pulsacyjnie pedał gazu to odpala praktycznie normalnie nawet po tych granicznych 6 godzinach.
MAcie jakieś pomysły?

ewenement39
02-02-2006, 17:27
Ja bym najpierw sprawdził wtryski bo raczej zamiast rozpylać mgiełkę to chyba leją. Potem ciśnienie na garach. Ale raczej będzie to ta pierwsza sprawa.

Pozdrawiam

mmmk
02-02-2006, 19:10
moze probuje odpalic z pustym ukladem paliwowym?? moj stary tipo diesel jak mial wyciek z pompy to tak wlasnie mial. po remoncie pompy bylo w miare ok. w miare bo to byl fiat i tam zawsze cos mu bylo ;) masz tam pompke reczna?? jak tak to podpompuj przed odpaleniem po tej 6 godzinnej przerwie jak odpali jak nowy to to bedzie cos w tym stylu o czym pisze. moze sie paliwo cofac do zbiornika wiec wyciekow byc nie musi.
pozdrawiam
maciek

waldek79
02-02-2006, 19:16
może nieszczelność w układzie paliwowym może ostatnio grzebałeś przy filtrze albo podobnej rzeczy po kilku godzinach paliwko schodzi z układu(troszeczkę)i przez chwilę musi podpompować sprawdź układ paliwowy pozdro

ewenement39
02-02-2006, 21:01
Możesz też mieć uszkodzony zaworek od powrotu paliwa. Objawy podobne. Temat był już wielokrotnie powtarzany.