Zobacz pełną wersję : Stacje paliw - polecam


Jacek
31-03-2004, 22:47
Zgodnie z zapotrzebowaniem kolegow z forum Mondeo - proszę bardzo ;)
Proponuje taki schemat wiadomosci:
1. Nazwa i adres stacji (lub cos, co potrafi ja dokladnie zlokalizowac)
2. Typ paliwa
3. Dlaczego polecam
4. Model auta (lacznie z silnikiem)
Chyba, ze macie inne pomysly?

Pzy
01-04-2004, 20:32
Warszawa, olej napędowy:
- Statoil przy Grójeckiej, niedaleko skrzyżowania z Hynka
- PKN Orlen w Konstancinie Jeziornej

Zdecydowanie polecam, nigdy się nie zawiodłem :)

Podkowka
06-04-2004, 14:54
Dobrym miejscem jest Shell - w Warszawie polecam stację w okolicach ronda Babka. Dobre paliwo - nigdy nie bylo problemów. Obsługa jest też na poziomie.

combi
30-04-2004, 09:21
:) Polecam stacje paliw PKN Orlen, nie wszystkie. Tylko te, które są po remoncie kapitalnym, ponieważ znam system pobierania i przechowywania próbek dostarczonego paliwa, sposobu kontroli i nareszcie brak możliwości mieszania prduktów. Do tego należy monitoring każdej nowej stacji, szczególnie w czasie dostaw, jak równięż komputerowy system kontroli wydajności dystrybutorów - jeśli nawet na pomiarze paliwa zostaniemy "oszukani", np. 20 l, dostaniemy 19.95 l, to tę różnicę 0.05 l, komputer zaprzychoduje do stanu w zbiorniku, a sprzedawca nie ma możliwości sobie uzbierać nadwyżki.Kiedyś tolerancja błędu na 20 l była +- 150 g, teraz jest 100 g. Cysterny po oleju napędowym są dokładnie odparowywane, by móc napełnić je innym produktem. A najważniejszą sprawą jest pobieranie i przechowywanie prób, są lakowane, każdy kierowca ma identfikator i ajent też, którym obaj zabezpieczają próby.Nie znają dnia ani godziny kiedy są kontolowani, pod każdym względem, przede wszystkim jakości obsługi i jej kultury.Jeśli mogę radzić, to nie tankować w stacjach "PATRONACKICH" ( CZYTAJ PRYWATNYCH) i tam gdzie jest OPAŁ.Niespodziewane kontrole jakości paliw w PKN są b.częste i wykonują je różne służby takie jak:kontrola skarbowa,policja skarbowa i sam pkn.Jednym słowem widać,że postawili na jakość, a szczególnie jak otworzyli swoją sieć w Niemczech.
Natomiast odczułem gorszą jakość i obsługę na BP, nie powiem nic na Shela, Stat Oil, kiedyś bardzo ceniłem sobie Aral.
Dlaczgo to piszę? Nie reklamuję nikogo, bo nie mam w tym interesu, tylko dzielę się spostrzeżeniami, ale przyznaję że kidyś prowadziłem stację benzynową za czasów PRL i CPN, aż 10 lat i mam kontakty z kolegami ( niektórych kiedyś zatrudzniałem lub ich rodziców ).Również dlatego, że sam mam kłopoty z TDCi, to szczególnie zająłem się tym tematem, tym bardziej że znam zagadnienie.
W związku z tym, że wiem jakich paliw używam, to nie pozwolę FORDOWI by wmawiał mi, iż wszystkiemu winna jest jakość paliwa, ZATAJA się prawdę o nieudanym produkcie!!!!!!
Transit 125 TDCI
Pozdrawiam :lol:

Przemar
12-05-2004, 20:32
Cenne informacje, tylko jak odroznic staje "patronacka" Orlenu od "normalnej" i remontowana od nieremontowanej ? Kilka miesiecy temu ujednolicono wystroj, ale to sie ogranicza do kilku plastikow. Gdy jezdzilem na benzynie to lubilem tankowac na stajach BP, ktore z reguly byly wtedy dosc czyste i dobrze zaprojektowane przestrzennie. Niestety moja ulubiona stacja przebranzowila sie na Jet'a (nie polecam), ja przenioslem sie do Arala, z ktorego benzyna pod wzgledem osiagow i "na ucho" byla OK, ale po paru miesiacach silnik zaczal sie dziwnie zachowywac na niskich obrotach. Mogl to byc przypadek, ale zrazilem sie do tej stacji, a dziwne zachowania zniknely po zmianie stacji i jednorazowym dolaniu do baku czyszczacego uszlachetniacza paliwa. Teraz tankuje ON glownie w Shellu; nie ma zbyt duzych doswiadczen z dieslem, wiec pozostaje mi tylko miec nadzieje, ze wszystko jest OK. Jezeli ktos ma informacje na temat kanalow dystrybucji i systemu kontroli jakosci poczczegolnych sieci paliwowych, to zachecam do podzielenia sie tymi informacjami. W sumie to nie myslalem, ze pierwszym problemem z TDCI bedzie podejmowanie trudnej decyzji "gdzie, do ch..., mam zatankowac ?".

combi
13-05-2004, 05:47
Jak pisałem poprzednio podtrzymuję, że PKN Orlen zaczyna przeważać w dobrej opinii na temat jakości ich produktów ( również w kręgu moich znajomych ), a także Schell i StadOil.
Aral był dla mnie najlepszy. Przpominam, że w PKN przkonują mnie tylko stacje po kapitalnym remoncie, w zasadzie są burzone i stawiane na nowo.
Choć kiedyś jadąc przez Mławę, zatankowałem na starej, samochód szedł jak burza.
Przypadkiem wpadła mi gazeta Motor, gdzie była 10-ka stacji dobrych i oni w niej byli.
Pozdrawiam :shock:

axe
17-05-2004, 23:35
Sam osobiści przejechalem fordzikami róznymi w kraju. Dawniej bra łem na BP ale ostatnio coś nie taka tam benzynka wg. mnie. Przerzuciłem sie do Statoila i jest super inne auttko.

combi
18-05-2004, 05:55
Ostatnio też słyszałem od kolegi, że cały czas tankuje na StatOil i nie ma problemów w ogóle. Tylko zastanawia mnie fakt, że i tak wszystkie paliwa pochodzą z Rafinerii Gdańskiej, bo jak jadę do Gdańska od Elbląga, to widzę jak wyjeżdżają tam wszystkie cysterny, także nie wiem już o co chodzi? :shock:

Pzy
18-05-2004, 07:13
Dokładnie.
Statoil w Warszawie (przynajmniej na ul. Grójeckiej) też ma paliwo z Rafinerii Gdańskiej...

combi
18-05-2004, 07:48
Trzeba zadzwonić do Weisa, żeby się dowiedział na czym polega jakość, cena i jakie frakcje
wszystkie firmy kupują z jednego źródła, jedni niby są lepsi od drugich - to jest ciekawe prawda ????????????????

Pzy
18-05-2004, 09:49
Cóż, różnice w jakości paliwa tankowanego z dystrybutora zapewne w dużym stopniu zależą zarówno od uczciwości osób prowadzących stacje jak i od uczciwości osób dowożących paliwo z rafinerii... :roll:

combi
19-05-2004, 08:29
Stcje patronackie są tylko w Rafinerii Gdańskiej i Petochemii Płockiej, chociaż tę drugą wchłonął PKN.
Na Rafinerii typowej zawsze pisze: STACJA PALIW RAFINERII DG., bez dodatkowych nazw własnych i nigdy prawie nie ma opału, na byłych Petrochemii także bez nazw własnych. Takie z nazwami omijam z daleka i wszystkie inne prywatne.

Pzy
Jak autocysterny zatankją dobre paliwo w Rafinerii jeśli zakupią np. w I - szym gatunku,(nie w III lub IV ) to raczej dowiozą dobrej jakości, bo na stacji już jest dość mała możliwość zmieszania ( ale jest ).
Uważam, że problem leży głównie u źródła, ponieważ legalnie można kupić paliwo tańszych frakcji, a sprzedawać jako "super". Drugi problem na prywatnych stacjach, to jest "innego pocodzenia paliwo", ale to już poprostu mafia paliwowa.
Jak umojego kolegi, który prowadził stację Orlenu, były kontole Policji Skarbowej, to w wykazie do kontroli mieli tylko stacje Koncernów, ale małych prywatnuch już nie, bo ci co im sprzedają, to i czuwają nad nimi.

" a zatem Czuwajcie" :mrgreen:

goral
23-05-2004, 15:14
Dotychczas tankowalem na BP, bo paliwo MIELI nawet niezlej jakosci, no wlasnie ... ale mieli .... od jakiegos czasu chyba jakosc tego paliwa nieco im sie pogorszyla, moze w zwiazku z tym konkursem z wycieczkami ;) (przeciez nic nie jest za darmo!) Wiec postanowilem zatankowac na StatOil - supreme 95. Odczucia podobne jak na Shell V-Pover 95 - calkiem pozytywnie. Podobno "uskrzydla silnik" .. heh .. wprawdzie nie czulem jakbym sie mial zaraz oderwac od ziemi, ale roznica jest :) - gdyby ... tylko jeszcze ta cena (4.10/l) byla ciut nizsza .... :)

foo
07-06-2004, 07:43
hmm, w symie to tez stacja paliw, tyle ze gaz only:
na trasie wawka-tarnobrzeg, miejscowosc Garbatka Let., przy drodze jest knajpa (w nazwie cos z zarciem wiejskim, ale nie pamietam dokladnie :wink: ) niezle zarcie ale wazniejsze, ze maja niezly gazik. Mam na nim lepsze osiagi i zasieg niz np. na powergazie z shella a cena jest tez ponizej sredniej (np. w podczas ostatniego weekendu widzilem ceny od 1.60 do 1.80 a w Garbatce mieli po 1.55)

pozdro

kacper69
07-06-2004, 15:25
Polecam stacje Statoil i BP na puławskiej w Warszawie , między wyścigami a geantem.
Paliwko b. dobre.
Foką 1.6 benzyna przy oszczędnej jeździe w trasie robie na zbiorniku 850 km ,
a jak bujnę to zamyka sie zegar ( wg licznika ok. 230km/h).
Polecam

essi55
14-06-2004, 21:19
Ja w Krakowie tankuje tylko na stacji Orlenu - w 99% przypadkow na ul. Kazimierza Wlk., czasem - ale to bardzo rzadko na Armii Krajowej - tez Orlen.
Moj essi raczej jest zadowolony z "wodopoju" - pod wzgledem silnikowym nie zauwazylem - od lat - jakichs sensacji (a zdarzaly sie dziwne rzeczy gdy dawniej tankowalem wlasnie na BP).

esii55

P.S.
Jakby tu.. ten.. tego... na tej stacji na Kazimierza Wlk. czesto sa baardzoooo sympatyczne dziewczyny :)

strazak
13-07-2004, 08:53
Ja polecam Shella w Warszawie na ul. Stawki oraz Shella w Elblagu przy drodze nr.7.A to z racji dobrego paliwa Pb 95 i V-Power 95.A takze zawsze milej i ladnej obslugi :))
W Elblagu mieli nawet kiedys promocje,ze V-Power kosztowal tyle samo co Pb 95.
Pozdrawiam!

Peter
24-08-2004, 08:52
czesc

rzeczywiscie z BP cos sie ostatnio popsulo... ja tankuje roznie na ORLEN, Shell, Statoil i czasami Auchan sie zdazy - ale ostatnio zatankowalem na BP (prawie caly bak) we Wroclawiu na Karkonoskiej (kolo Mcdonalds) i rzeczywiscie nie najlepsze opinie w postach powyzej sa chyba sluszne - auto na autostradzie delikatnie zaczelo szarpac przy przyspieszaniu i silnik jakos dziwnie pracowal - zawsze kiedy jest slabe paliwo to np. przy zmianie biegow slabo sie wkreca na obroty i czuje sie ze nie ma plynnego przyspieszania - z powrotem zatankowalem na Statoil w Katowicach i przez cala droge powrotna bylo super

Michal51
24-08-2004, 12:43
Ostatnio Orlen, udało mi się ojca zniechęcić do Auchan bo spaliny podejrzanie wyglądały(i śmierdziały), na Orlenie wszystko OK, a w dodatku w całej Polsce łatwo znaleźć taką stację... :mrgreen: Sporadycznie zdaza się BP, ale odkąd przez zgubienie straciłem wszystkie pkt to jakos rzadziej tam tankujemy :mrgreen:

Mareko
01-09-2004, 00:09
Ja polecam BP - zawsze tankuje tam ropke do mojego TDCi i jest git. A poza tym mozna za punkty zjesc za darmo w McDonalds i to mi sie podoba.

chromol
02-09-2004, 05:52
tak jak mareko tankuję na BP i czasami na Neste A24. benzynka OK. jeszcze nie zdażyły się stuki, dławienie czy wystrzały. :)

Robertj
14-09-2004, 18:42
1. Shell w Częstochowie na wyjeździe do Katowic tuż za Auchanem około 1 km
2. Eurosuper 95
3. Autko samo jedzie, wystarczy lekki gaz
4. Ford Fusion 1.4

Naprawdę polecam, jak mam okazję przejeżdżać tamtędy, to często tankuję, do mojego wcześniejszego auta też tankowałem. Naprawdę czuć od samego początku, że się jedzie.

P.S. Ostatnio nawet pracownik podchodzi i sie pyta ile, jakie paliwo, nawet otwiera i zamyka korek, Pełna kultura i jakość.

Jakub
05-11-2004, 12:23
polecam JET miejscowość Kozy k Bielska Białej
pb 95 i LPG ok, leją tyle ile powinno wchodzić do zbiornika, miła uprzejma obsługa i pyszna kawa.

jagrall
13-06-2005, 16:28
ja tankuję LPG tylko i wyłącznie na BP. zdecydowanie polecam. slovnaft jest też w miare dobry, podobnie jak jet, ale według moich doświadczeń najlepiej jeździ się na BP

agnechen
19-07-2005, 12:33
polecam Neste A24 w wawce szybko i dobre paliwko moja fiestka jest zadowolona,a na tym paliwku najmniej mi pali.( odradzam tylko neste w Jankach przy wyjezdzie 7na kraków.) lepiej tylko sprawowało się moje autko po shelu V-power, ale ile to kosztuje? 8)

Lomax
16-08-2005, 10:33
PKN Orlen, Gdynia Cisowa na ul. Morskiej (koło klubu Bodega)

Olej napędowy

Mają często najniższe ceny w Trójmieście. Duża stacja, miła obsługa i dobre paliwo.

Ford Mondeo 1.8 TD MKII

pozdro

michu-6
25-08-2005, 12:27
ON , E-95
Stacje Orlen - własne
Czasami BP

Uczciwe nalanie , dobre jakościowo paliwo - trochę droższe ale dalej jadę (jakby mniejsze spalanie )

Pozdrawiam

pluto
09-12-2005, 12:27
Hmmm mala miescina ale ktos moze bedzie przejezdzal: Miasteczko Osiek w Swiętokrzyskim (pisalem o wystrzeganiu sie tutejszej stacji Krakus) a chcialem polecic prywatna stacje przy wjezdzie do Osieka od strony Łoniowa i przy wyjezdzie na Staszów. Nie dosc ze gazik maja dobry (spalanie nie wzroslo a wrecz zmalalo!!) to jeszcze ta cena: 2.12 gdy naokolo 2:20)
polecam
co do polecania sieci stacji paliw to roznie z tym jest (z ta pewnie tez) rozmawialem z facetem obslugujacym dystrybutor gazu na petrochemi (gaz z Orlenu) i powiedzial ze roznie z tym gazem jest, zaleznie jaka dostawa sie trafi wiec mysle ze nie ma reguly co do dobrych stacji ale te zle lepiej omijac;)

jagrall
30-12-2005, 20:31
Ja osobiście tankuję z reguły na dwóch stacjach.
1. BP w gliwicach na płytówce na przeciwko fabryki Opla. o dziwo mają najtańszy gaz w okolicy (nie liczę małych stacji prywatnych).
2. Statoil w zabrzu przy granicy z rudą śłaską.

ecrux
08-04-2006, 23:39
Gliwice:
Shell (ON) i BP (ON i LPG) ul. Rybnicka

ON z reguly tankuje tylko na Shellu ! (ZAUFANIE - co do ich ropy)
Brat jeździ sporo autkiem jako przedstawiciel handlowy zawsze leje na Shellu (w różnych miastach) i nigdy nie narzeka!! Paliwo moze czasem i droże o te pare groszy niz na innych stacjach - wiec wychodzi na to ze jakosc = cenie.

Co do BP - czasem idzie sie rozczarowac na ich niektorych stacjach!

blue333
20-06-2006, 17:27
Polecam BP Express w Lubartowie, mam teraz porównanie z inna BP (patrz mój temat na: Stacje odradzam).

Olej Ultimate jest świetnej jakości, silnik pracuje lekko, szybko wkręca się na obroty i (wydaje mi się :fcp12 ) moc otrzymywana jest sprawnie, dynamicznie - żadnej ospałości.

Polecam :fcp7 :fcp7 :fcp7 :fcp4

oscaradrenalina
23-08-2006, 08:39
A ja jezdze na miesznace oleju rzepakowego i On ze stacji Shel w radomiu 50/50.
Moj Orion 1,8 D zachowuje sie swietnie na teej mieszance.
Reaguje na najlzejsze musniecie pedalu gazu.
W Radomiu radze omijac BP i JET. Paliwo jest tam straszne.
Polecam natomiast na trasie E-7 stacje patronacka Rafineri Gdanskiej.
Maja tam swietne paliwo , w zimie nigdy nie zrobila sie z niego garaleta :-)

LOLO
23-08-2006, 16:30
Polecam stacje Orlenu przy Auchanie w Sosnowcu.
Paliwko dużo! tańsze i jakośc dobra.
Tankuję tam tez motocykl , który jest wyjątkowo kapryśny na złe paliwo.
Żadnych problemów!
Pozdrawiam

Pawel
24-11-2006, 13:51
polecam Neste A24 w wawce szybko i dobre paliwko moja fiestka jest zadowolona,a na tym paliwku najmniej mi pali.( odradzam tylko neste w Jankach przy wyjezdzie 7na kraków.) lepiej tylko sprawowało się moje autko po shelu V-power, ale ile to kosztuje? 8)

Ja też tankuję na Neste i jestem zadowolony, zwłaszcza z 98. Różnica w cenie tylko 9 gr.

BATMAC
22-04-2007, 15:53
Witajcie,
Szczególnie polecam dwie stacje:
- BP, skrzyżowanie Dźwigowej i Połczyńskiej w Warszawie
- TESCO w Częstochowie

auto Fusion X100 1,4, PB95

tomnet
24-04-2007, 15:49
Ja polecam BP w Tychach przy ul. Mikołowskiej (koło browaru).

kraVco
04-06-2007, 02:07
w Lublinie polecę stację Neste (ul. Łęczyńska i ul. Floriańska) bezobsługową. ON super od roku na tym paliwie jeżdżę i nie narzekam :fcp2

Kondzio
04-06-2007, 07:23
ON, LPG i 98

BP Stara Miłosna po prawej jadąć od Centrum Wa-wy

Paweł5
03-08-2007, 12:16
Polecam BP w Nowy Sączu na ul. Prażmowskiego (dwupasmówka koło mostu 700-lecia).
Tankowałem tam przez parę ładnych parę lat Poloneza Caro, od kilku lat Renówkę i od paru miesięcy Focusa. Paliwo dobre, nie zadarzaly się żadne dziwne niespodzianki w jeździe. Obsługa też OK.
Dobre paliwo ma też Shell (koło McDonalda) na dwupasmówce w stronę Krynicy-Zdroju. Lałem parę razy Eurosuper95 i było OK. NIe widzę w jeździe różnicy pomiędzy paliwem z BP a Shellem.

Nie tankowałem nigdy na pozostałych sądeckich Orlenach, Petrochemiach Płockach, Statoilach, Neste, Arge i innych małych prywatnych więc nie mam punktu odniesienia odnośnie tych stacji.


A tak nawiasem mówiąc to dobre paliwo jest także na nowej (może ma koło roku) stacji BP w Rymanowie-Zdroju (w woj. podkarpackim, na drodze z Krosna->Sanoka).

Pozdrawiam
Paweł 5 Nowy Sącz (CB mobile 21 AM lub 19 AM)

bajbus9
26-11-2007, 22:21
1. TOMSOL - Szczecinek , ul. Kołobrzeska (przy trasie krajowej S-11)
2. ON
3. Nie zawiodłem się dotychczas (zarówno na ON jak i na Pb95)
4. Ford Mondeo 1.8 TD

Poza TOMSOLEM w Szczecinku polecam tank w bazie KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ na ul Cieślaka (również przy trasie S-11, bezpośrednio przy Statoil). Tani Diesel, bezpośrednio z Orlen - Płock (jakość rewelacyjna)

bin_ex
28-11-2007, 23:14
ja polecam neste24 w ursusie na torunskiej w wawie i na łopuszańskiej praktycznie tylko tam się tankuje

webool
14-02-2008, 22:47
Tylko Shell powstała nowa stacja w Sycowie nareszcie jest gdzie tankować
tylko V-power Diesel

ziemek56
15-02-2008, 18:42
Zdecydowanie POLECAM dla dieslowców:
- stacja po prawej na wlocie do Gryfina (ze Szczecina)
- stacja (jedyna) w Osinowie Dolnym (koło Cedyni) też Zachodniopomorskie. Obie mają ON z rafinerii Schwedt (D)

Na bieżąco od kilku lat Neste24 nie tylko w Szczecinie - nigdy uwag (95 i ON)

heko
01-03-2008, 12:31
Od 3 lat tankuję tylko na SHELL Kraków przy centr. handl. M1 V-power diesel, dobra cena no i w MKIII tdci 160k tys.km MKIV 20tys.km bez zastrzeżeń :fcp26

wiciu_p
05-03-2008, 19:00
ja bym polecil paliwa Arge lub Statoil na nowohuckiej w krk:) moze nie ma jakis rewelacji ale jesli mam je postawic na tle innych paliw to zdecydowanie lepsze wrazenia z jazdy mialem na paliwie z tych stacji
pozdrawiam

kubusiiwa
21-04-2008, 20:46
1) PKN Orlen w Poczesnej, pierwsza stacja za Opel Polaczek w stronę Warszawy jadąc z Katowic drogą E75
2) Verva ON
3) miła, szybka i bezproblemowa obsługa + karta SUPERVITAY
4) Ford Mondeo kombi 2.0 TDCi 131 KM

wonski85
07-05-2008, 10:17
1) PKN Orlen Warszawa Dąbrówki - Puławska kolo Volvo
2) Verva ON, ON z resztą paliw też nie problemu z tego co rozmawiałem
3) miła, szybka i bezproblemowa obsługa
4) Ford Mondeo 1,8 T

radekbox
24-05-2008, 17:22
shell
Zielona Góra
chyba ul. Dekoracyjna :fcp2
tankuje zawsze v-power i jest spox

Krokodyl1992
15-06-2008, 23:24
Tankuje w Poznaniu na BP na Umultowskiej (skrzyzowanie z Lechicką) i nigdy sie nie zawiodłem. Zwykły ON.

dyha
21-08-2008, 13:30
Stacja JET wylotówka z Krakowa w stronę Zakopanego Libertów
Arge również wykotówka z Kr na Zakopane tyle że na przeciwko stacji JET
Stacja przy supermarkecie CarreFour Kraków - Czyżyny

Tankuję głównie na tych stacjach, ceny bardzo konkurencyjne, NIGDY nie miałem problemów z gorszą pracą autka czy ze skróconym przebiegiem na paliwe. Dodam że tankuję tam już kilka lat

Paliwo: wcześniej LPG - 95%; PB95 - 5%
Teraz PB95 - 100%

paki
25-10-2008, 11:27
ja polecam neste24 w ursusie na torunskiej w wawie i na łopuszańskiej praktycznie tylko tam się tankuje

ON na A24 ( neste ) niestety zaczął mondek puszczać czarne bąki po tankowaniu na tych stacjach, a więc przerzuciłem się na statoil i jest ok. Najczęściej tankuję na grójeckiej ( W-Wa ) ale na innych również jest OK, szczególnie na Ursynowie.

tom_3000
04-11-2008, 20:43
Neste A24 Rybnik jak narazie bardzo dobre paliwo POLECAM

Adasko_Transit
07-12-2008, 00:53
**POLECAM**

Bytom, ul. Hutnicza STATOIL
Paliwo; SupraDiesel
Transit 2,5TD

Jedlanka k/ Radomia stacja BLISKA
Paliwo; ON

Tarnowskie Góry stacja LOTOS
Paliwo; ON

Tomaszów Mazowiecki stacja BP
Paliwo BioDiesel (cicha praca silnika, odczuwalny przyrost mocy, brak "czarnych bąków")

axe
03-01-2009, 21:43
zima gory Statoil tankowalem Wadowice i B Biala termometr -20 pokazywal a Arctic Diesel nie zatykal nic

maciej851
18-01-2009, 16:38
Neste na Kilińskiego i włókniarzy.

eS.
20-01-2009, 16:02
Witam,

Od dłuższego czasu (ponad pół roku) tankowałem na Lotosie - diesel dynamic uważając, że większość paliw z dodatkami są takie same. Po zatankowaniu na Shell'u diesel v-power po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów widoczna popraawa! Moj klekocik TDDi równiej zapala na mrozie, silniczek szybciej wskakuje na równe obroty, nie tłucze się i wg. mnie czuc inna kulture pracy.

Pozdrawim

boleknh
25-01-2009, 10:08
Stacja przy supermarkecie CarreFour Kraków - Czyżyny



Absolutnie nie polecam tej stacji! pozatankowaniu Lpg u mojego ojca samochód przestał jezdzic na gazie,skonczylo sie na szczescie na wymianie filtra,w zbiorniku okazało sie ze jest spora ilosc wody! Polecam natomiast Shell al.pokoju w Krakowie,kolega tankuje ta od 2004r. przebieg 240tys na tdci i zero problemów z wtryskami.Tankujemy Shell V-Power jedyne paliwo importowane do polski.pozdrawiam.

TOMAS
25-01-2009, 11:29
Szczecin stacja BP GRYF róg Struga i Leszczynowej (prawobrzeże)
tankuję od przełomu 1998/1999 roku czyli od poczatku istnienia tej stacji, pierw Pb95 i Pb98 teraz ON i ON Ultimate, zero problemu z silnikami.

Pozdrawiam

Robert_Bydgoszcz
24-02-2009, 08:05
Bydgoszcz - olej napędowy
Polecam stację STATOIL na Szwederowie - jakość paliwa wg mnie lepsza niż Orlenu i Lotosu

uro2
14-03-2009, 15:44
Bydgoszcz(Osielsko)-wylotówka na Gdańsk-stacja Bliska.
Mondeo 1.8 td.
Tankuję od dwóch lat i żadnych problemów z zapalaniem(nawet przy dużych mrozach),filtrem paliwa.Miła obsługa.Ceny za często skaczą, ale ogólnie ok.

von_Paulus
31-03-2009, 07:57
Możecie polecić którąś ze stacji paliw na warszawskim Ursynowie?
Chodzi mi np. o: BP ul. Rosoła 68 (Rosoła róg Ciszewskiego), Orlen ul. Migdałowa 2 (róg Rosoła) i Shell ul. Pileckiego 101!
POZDRAWIAM!

wojtekcichy
02-04-2009, 20:41
A jakie stacje z LPG i ON możecie polecić w Gdyni i w tzw małym trójmieście(Reda Rumia Wejherowo)?

Golin
09-04-2009, 10:07
Grudziądz
PKN ORLEN ul.Chełmińska 173 (jadac z Centrum w kierunku Mniszka, pomiedzy dwoma pasami ruchu)
Olej Napędowy
Tankuje tam juz od ponad roku i nigdy sie nie zawiodlem na tym paliwie. Obsluga rowniez bardzo mila.
Ford Escort mk VII 1.8 TD endura de
pozdrawiam

Wrzosek
09-04-2009, 19:00
Sierpc(trasa Toruń-Wa-wa) ORLEN przy wyjezdzie z Sierpca w strone Wa-wy.

Tankuje tam gaz od pol roku. Po kilku pelnych tankowaniach na roznych stacjach w okolicy tankujac na ORLENIE pali mi srednio 2l mniej na 100km niz na pozostalych.

Polecam.

bosiek
13-05-2009, 20:39
jakie stacje polecacie w okolicach katowic, Chorzowa, Siemianowic Śl. ??
Pozdrawiam

loop_77
28-05-2009, 07:29
Marki pod Warszawą-ORLEN,obok serwisu BMW Rawski.
Na samym końcu Marek po prawej stronie - trasa wylotowa na Białystok.
Polecam w 100% sprawdzone paliwo i ogólnie miła obsługa.

micha
01-07-2009, 19:58
Ja swojego dieselka tankuję tylko i wyłącznie na Shell-u. Na moje auto V-Power działa rewelacyjnie. Po pierwsze: auto zbiera się znacznie lepiej, poza tym auto mniej pali. W efekcie autko potrafi przejechać 900 - 1000km na jednym baku ( byle nie w mieście oczywiście ). Jeśli chodzi o stacje, to tankuję tylko na dwóch: w Piasecznie i w Wawie przy Puławskiej/Płaskowickiej. V-Power ON jest faktycznie troszkę droższy od innych paliw, ale w ostatecznym rozliczeniu to się zwraca.

kacmen1
02-07-2009, 11:10
Białystok - Lotos , ul. Produkcyjna przy Makro. Dobra jakość i miła obsługa

kwadrat
22-07-2009, 22:12
A ja swojego focusa tankuje w caerfour Puławy i nie narzekam,spalanie i dynamika taka sama jak lałem verve z orlenu ,a róznica w cenie aktualnie 32gr

zgoda
02-09-2009, 13:30
Wołomin:
- "Bliska" (Orlen) na Geodetów, po prawej stronie jak się jedzie do Radzymina
- Shell na granicy Wołomina i Kobyłki, po lewej stronie jak się jedzie do Warszawy drogą nr 634

Benzyna 95: EuroSuper i V-Power (na Shellu).

inoluk
20-09-2009, 20:02
Polecam stacje " statoil " ul. Sadowa 6 87-300 Brodnica , bardzo mila obsługa....

ms.marek
13-10-2009, 01:10
Swojego Fordzika tankuję głownie na stacjach BP i Shella ze wzgledu na potrzebę dobrej jakości diesla.
Poprzedniego Escorta 1.6 benzyna tankowałem gdzie najtaniej... :D

Satyr6
18-10-2009, 16:04
1. PKN Orlen -róg Rydza Śmigłego i Dąbrowskiego;
2.ON i ON Verva
3.Jak dotąd bez żadnych kłopotów
Mondeo MK III 2,0 TDCI 2005

1. Statoil przy ulicy Pabainickiej
2.ON

Krzysiek
28-10-2009, 19:22
1. PKN Orlen - Wrocławska, po prawej stronie jak byśmy jechali z Raculi, południowy zjazd do Zielonej
2. ON i ON Verva

3. PN Diament - Naftowa 3
4. ON

5. Mondeo MK III, 2.0 TDCi

póki co autko dobrze śmiga po tankowaniu na tych stacjach

jarrek
29-10-2009, 09:10
1. Statoil - Nowy Sącz, Kilińskiego.
Przez 5 lat tankowałem tam LPG do Nissana Primery i silnik pracował jak należy.
Teraz testuje ropę, ale wygląda na to że nie bede miał powodów do wystawienia oceny negatywnej.

Przemol121981
21-12-2009, 22:15
Ja chwale sobie Bp w Bielsku-Białej niedaleko oś.Wojska Polskiego(przy trasie na Cieszyn).Paliwo dobrej jakosci,dynamiczny silnik i zawsze duzo kilometrow przy niedużym spalaniu :D

FrostiGMR
01-02-2010, 16:09
1. Orlen

2a. Annopol, ul. Skały, na wlocie od Lublina, po lewej stronie.
2b. Kraśnik, ul Lubelska, na wlocie od Lublina po prawej, obok ronda.

3. PB i ON super jakość. Nigdy nie było żadnego problemu, ani w duże mrozy, ani w upały. Cena również najniższa w regionie, na trasie od Lublina do Kielc.

4. Ford Mondeo 1.8 TD, Escort 1.8 TD, Laguna 1.9 DTI, Mondeo ST220.

fred33
21-02-2010, 20:07
1.W Toruniu dla posiadających LPG stacja przy ul Hallera zaraz przy wjeździe od Poznańskiej ten sam gaz co na Orlenie ale taniej o 15 gr
2 w Bydgoszczy ul. Łęczycka na Bartodziejach Pb i LPG
3 Mondeo MKII 2.0 16 V Kombi GHIA + pakiet ST 200 + LPG

wojtek12l
25-02-2010, 15:31
Chyba nie ma dobrych stacji paliw

http://pliki.wm.pl/pdf/RaportPaliwo.pdf

Kamillo
23-03-2010, 16:32
BP - Rzeszów - ul. Rejtana !!

tommy789
30-04-2010, 11:39
Generalnie statoil to dobre stacje

pupek86
25-06-2010, 11:07
Ostróda, stacja ZKM, ul. Grunwaldzka, za Intermarche przy wyloscie na wawe (stacja po lewej stronie, za zajezdnią autobusów miejskich). Paliwo ZAWSZE tańsze i kilka gr w sotsunku do orlenu, bp i innych. ja tam tankuje zawsze jak jestem w domu, koledzy nie narzekaja, a wielu tam tankuje. malo tego, sporo firm lokalnych tam tankuje i nie narzeka:D

bolek-tarnow
21-08-2010, 14:04
polecam stacje PKN orlen ul. zakopianska krakow, obok carrefoura. polecam ja bo zauwazam roznice w ilosci przejechanych km
- tankujac na BP ok 290km/39l LPG
- tankujac na w/w orlenie 390km/39l LPG
jazda w 95% w miescie krolow polski Krakowie

kameleon82
23-08-2010, 15:30
Witam jakie jest wasze zdanie na temat stacji benzynowych przy marketach?? Polecacie czy odradzacie??

FrostiGMR
01-09-2010, 19:39
Jeśli chodzi o stacje przy marketach, to ja polecam tę obok Carrefoura w Lublinie na ul. Witosa, za Makro. Paliwko ma ceną najniższą w mieście, jakość zaś ok. Spalanie ON przez mój bolid nie wzrosło, zasięg nadal po tankowaniu pod korek nadal ok 1100 km przy mieszanym stylu i miejscu jazdy.

jagrall
01-09-2010, 21:30
Witam jakie jest wasze zdanie na temat stacji benzynowych przy marketach?? Polecacie czy odradzacie??

ja tankowałem na tesco w Rudzie Śląskiej i nie polecam. Gaz może i znośny, ale na benzynie żony Punto jechać nie chciało. Nie tankuję tam.
Z kolei polecam Bliską. Tankuję w Zabrzu koło Lidla i paliwo jest spoko i w świetnej cenie

fiestafiesta
11-09-2010, 16:51
Mam takie pytanko czy do silnika TDCI można lać paliwo z orlena EKOdiesel i z bliskiej też EKOdiesel bo zawsze tankuje na shell i hawa i mam wątpliwości co do tej ropy bo te eko WG to oznacza rzepak ;/ pliss o pomoc

Dragonfly
11-09-2010, 18:57
TDCI można lać paliwo z orlena EKOdiesel i z bliskiej też EKOdiesel
Ekodiesel ok
Biodiesel Lać można, ale NIE powinno się. (opinia użytkowników TDCI, CDTI itp.)

axe
22-09-2010, 20:23
Tak czytam z tym eko i mam pytania.
EKo diesel to zwykly diesel z 5% dodatkiem produkowany przez Orlen.
Na stacji Lotos jest inna nazwa handlowa Euro diesel i tez musi miec taki dodatek.
Jesli kupujesz Supradiesel ze Statoil to lejesz lotosowskie paliwa.
Jesli Shell i Bp to w wiekszosci rejonow ta diesla z Orlenu.
Wiec niema roznicy jesli chodzi o sklad.
Tak sadze i patrzac na specyfikacje ktos moze mnie wyprostuje moze jakis laborant.

dawid
07-10-2010, 19:55
to oplaca sie lac paliwa z dodatkiem uszlachetiacza typu verva, dieselGold czy lepiej wlac zwykla rope z markowej stacji???

bbk77
12-10-2010, 17:55
A ja polecam Stację Paliw JP w Dąbrowie Górniczej na ul. Roździeńskiego, fajna wielka stacja paliw połączona z okręgową stacją kontroli pojazdów - więc można sobie bezpłatnie sprawdzić co w autku piszczy - wystarczy powiedzieć, że się jest klientem stacji (np. paliw) handlują 95,98 ON, Bio i LPG - Naprawdę fajna stacja - aha i paliwo rewelacja :P

A co do tzw Vervy i innych super paliw - to wszystko jedna wielka ściema - żeby kasę wyrwać od klienta - wlej sobie wzykłego napędu ze sprawdzonej stacji - nie koniecznie musi byc markowa - bo tam też "chrzczą" - musi byc sprawdzona :)

axe
28-11-2010, 14:22
Na stronie Statoil wyczytałem ze od 25 11 jet dostepny juz Diesel Arctic z dodatkami na -40 O ile dobrze wiem jest on w wersji GOLDDIESEL.

wojtbf1
01-12-2010, 21:16
Dzisiaj skontrolowałem dwie stacje w Stargardzie, BP i Statoil, odnośnie zimowego ON, na BP - zwykły do - 20 stopni, ultimate do - 35 , i odpowiednio Statoil ,-35 zwykły i - 40 gold.
Zeszłą zimą BP dała ciała, przy temp. -27 w ON Ultimate wytrąciła się parafina.....

Szejk.Ahmed
01-12-2010, 21:23
Dzisiaj skontrolowałem dwie stacje w Stargardzie, BP i Statoil, odnośnie zimowego ON, na BP - zwykły do - 20 stopni, ultimate do - 35 , i odpowiednio Statoil ,-35 zwykły i - 40 gold.
Zeszłą zimą BP dała ciała, przy temp. -27 w ON Ultimate wytrąciła się parafina.....

uuhhhhhhhhhhhhhaaaaaaaaa:razz::razz::razz:
Wojtek dawaj weki na piątek.

wojtbf1
01-12-2010, 21:27
Wojtek dawaj weki na piątek.
Mam te butle co mi dałeś, mogą być??? Zwykłego ze Statoil bym chciał sprawdzić, jakoś BP mi rok temu podpadło......

Szejk.Ahmed
01-12-2010, 21:28
Mam te butle co mi dałeś, mogą być??? Zwykłego ze Statoil bym chciał sprawdzić, jakoś BP mi rok temu podpadło......
mogą być tylko wypłucz i wysusz.
Wojtek jak chcesz badać Statoil to nie bierz.mam aktualne atesty.

axe
01-12-2010, 22:38
Mam pytanko do Was
Jak wyglada sprawa napełnienia zbiornikow na stacji.
Jesli zimowy na Statoil jest na -40 to czy w miare ze starego tzn letniego paliwa Statoil sie pozbywa?? Dzis znajomy nalal na innej stacji niz Statoil stacja nowa otwarta 1 miesiac temu i kicha parafina...czy lepiej lac zwykly ale czesciej kupowany czy ryzkowac premium ale zawsze mniej kuopowany a za tym zalegajacy w zbiornikach......???????

dzimi75
04-12-2010, 14:44
JA tankuje na neste i narazie nie narzekam:) dzis tankowałem zbiornik i pisało ze zimowe juz jest:)a apropo paliwa czy u was tez diesel podrozał bo u mnie o 20 gr na litrze:(

toomekk6
04-12-2010, 16:51
W Białymstoku DieselGold Arctic ten do -45 stopni jak dziś patrzyłem to 4.81zł. Chłopaki co sądzicie o tym oleju? Warto?

axe
04-12-2010, 23:54
Warto zalałem go w ubiegłym roku i dał radę na -28 na Słowacji.
Ponawiam także pytania może sie ktos orientuje czy paliwko Premium zimowe jak jest powiedzmy od 1 grudnia to w zbiornikach jest już wcześniej? Ciekaw jestem czy jak malo go się sprzedaje to czy nie zalega i mało co sie wymiesza////

truckman
05-12-2010, 00:46
Tak czytam z tym eko i mam pytania.
EKo diesel to zwykly diesel z 5% dodatkiem produkowany przez Orlen.
Na stacji Lotos jest inna nazwa handlowa Euro diesel i tez musi miec taki dodatek.
Jesli kupujesz Supradiesel ze Statoil to lejesz lotosowskie paliwa.
Jesli Shell i Bp to w wiekszosci rejonow ta diesla z Orlenu.
Wiec niema roznicy jesli chodzi o sklad.
Tak sadze i patrzac na specyfikacje ktos moze mnie wyprostuje moze jakis laborant.

Wszystkie EKO to produky z BIO esterów/do ON/ lub spirytusów/do PB/, a wiec substancje bardzo nietrwale(czas, reakcje z wodą, temperatura....)
Jesli BIO,EKO to tylko latem i zawsze zbiornik do PEŁNA, oraz obowiazkowa zmiana filtrow paliwa przed pierwszymi przymrozkami....

Dokładnie to: Paliwa BIO sa z dodatkiem lub w wiekszosci /to ON/ substancji pochodzenia z BIO przetwórstwa...

Alkohole ciężej sie spalaja= wiec podwyższaja liczbę Oktanową paliwa co daje prosty sposób na tworzenie paliwa z "werwa" i "ulti" "sruti" i "inne"...

Wszystko zalezy od pogody ekonomicznej- czyli dofinansowania produkcji BIO komponentów....

Osobiscie polecam tankowanie na stacjach paliw z duza rotacją dostaw /ale pełnych a nie jakieś dostawy "po 2000litr"...

Pamietajmy ze najgorszym wrogiem paliw jest WODA/kondesat/ oraz CZAS /tzw. rezerwy materiałowe...

klops
09-12-2010, 17:57
Truckman ekodiesel jest to standardowy olej napędowy jak z Shella Diesel Extra !! Wszystkie On mają teraz coś koło 5 % bio. I nie gadaj głupot bo tankuje to do swojego auta, firmowego mastera który ma już 200 tyś a ma 5 lat, zima parę lat temu u nas -27 i co od pierwszego kopa wszystko więc nie opowiadaj bajek, że ekodiesel na zimę się nie nadaje. Mylisz z biodieslem. U nas w mieście w Orlenie tankuje Pogotowie ratunkowe, Policja swoje Kie 2.0 Crdi, Poczta Polska Fiaty Ducato wszyscy Ekodiesla.

axe
10-12-2010, 20:33
Dzisiaj skontrolowałem dwie stacje w Stargardzie, BP i Statoil, odnośnie zimowego ON, na BP - zwykły do - 20 stopni, ultimate do - 35 , i odpowiednio Statoil ,-35 zwykły i - 40 gold.
Zeszłą zimą BP dała ciała, przy temp. -27 w ON Ultimate wytrąciła się parafina.....
chłopaki mam pytanie jesli na stacji diesel przyszedl gold na-40 ile w.g Was zalega starego golda?? Paliwo te mniej się sprzedaje wiec co za tym idzie wymiesza sie i nie jest na -40?

Szejk.Ahmed
10-12-2010, 20:45
chłopaki mam pytanie jesli na stacji diesel przyszedl gold na-40 ile w.g Was zalega starego golda?? Paliwo te mniej się sprzedaje wiec co za tym idzie wymiesza sie i nie jest na -40?
kolego zdziwiłbyś się.diesel gold schodzi i to dobrze tak samo jak bp ultimate.
i kto ci nagadał że paliwo zalega.

axe
10-12-2010, 21:43
W mym regionie Kujawsko Pomorskie co wjade na Statoil to pod Diesel Gold dystrybutorem pustka... Chyba ze tak trafilem akurat ze ludziska brali Suprediesel.
A orientujesz sie czy na stacjach gdzie niema GOLD DIESEL ARCTIC tylko GOLD DIESEL jaka jest temperatura zablokowania zimnego filtra? w.g Statoil Arctic dostepny jest tylko na 90 stacjach.

Szejk.Ahmed
10-12-2010, 21:52
W mym regionie Kujawsko Pomorskie co wjade na Statoil to pod Diesel Gold dystrybutorem pustka... Chyba ze tak trafilem akurat ze ludziska brali Suprediesel.
A orientujesz sie czy na stacjach gdzie niema GOLD DIESEL ARCTIC tylko GOLD DIESEL jaka jest temperatura zablokowania zimnego filtra? w.g Statoil Arctic dostepny jest tylko na 90 stacjach.
gold -42

wojtbf1
10-12-2010, 21:56
Nie wiem czy w Stargardzie największe stacje nie przeprowadziły akcji czyszczenia zbiorników przed zmianą sezonowych paliw.....przez trzy dni te same techniczne wozy stały po kolei na Statoil, BP i Shellu......

axe
10-12-2010, 22:04
szczytny cel oby takich wiecej ostatnio wozy takie widzialem jak wprowadzali golda i patrzac na pistolety to zauwazylem ze gold wszedl na 2 stacjach za supreme 95 a na 1 za supreme 98.
Teraz info za statoil.
Standardowe produkty paliwowe dostępne na rynku polskim najczęściej wzbogacane są o dodatki zwane depresatorami. Powoduje to jedynie polepszenie parametrów niskotemperaturowych tych paliw, nie dając gwarancji bezproblemowej eksploatacji w przypadku wystąpienia ekstremalnie niskich temperatur” 1 grudnia br. na blisko 90 stacjach w Polsce Statoil rozpocznie sprzedaż specjalnie przygotowanego na zimę arktycznego oleju napędowego DieselGold, który umożliwia pracę silnika w temperaturze nawet do –45°C. Paliwo to, wraz z odpowiednim przygotowaniem samochodu do zimy, zapewni każdemu kierowcy bezproblemowe uruchamianie auta nawet po najmroźniejszych nocach. Oprócz arktycznego DieselGold, Statoil przygotował również zimowe gatunki paliw: SupraDiesel, SupraGaz i Suprema 98.
Czyli Gold Arctic jest z ropy innej a Gold dostępny na innych stacjach w glebi Polski z dodatkami tak jak SUPRADIESEL.??

Szejk.Ahmed
10-12-2010, 22:10
coś kolega pomieszał.ale cóż nie wypowiadam się aby nie rozpętać kolejnej burzy paliwowej.;)

axe
10-12-2010, 22:49
czyli depresatory ma inne a paliwo bazowe te samo robione przez Lotos? czyli Arctic ma ich więcej?

fotek5
10-12-2010, 23:03
widze ze nowsze diesle bardzo odczuwaja zla jakosc paliwa :D

moj diesel pali wszystko zawsze i wszedzie i zadnych roznic nie czuje. noo ewentualnie verwa, ale to tylko silnik dzialaa bardziej miekko i lepiej sie zbiera powyzej 3tys ale rzadko krece tak wysoko. osobiscie polecam orlen :>

Szejk.Ahmed
10-12-2010, 23:07
widze ze nowsze diesle bardzo odczuwaja zla jakosc paliwa :D

moj diesel pali wszystko zawsze i wszedzie i zadnych roznic nie czuje. noo ewentualnie verwa, ale to tylko silnik dzialaa bardziej miekko i lepiej sie zbiera powyzej 3tys ale rzadko krece tak wysoko. osobiscie polecam orlen :>
uhhhhhhhhhhhhhaaaaaaa.mówisz orlen

Ramzik
12-12-2010, 09:56
A ja by mieć spokój i być pewnym dobrego paliwa tankuję wyłącznie na Neste - polecam

anastazyy
17-12-2010, 16:51
Ja tam Panowie leje sobie na orlenie verve i jakoś nie mogę narzekać. Wcześniej miałem 307 HDI i orlen verva jakoś mnie nie zawiodła. Filtr paliwa był ok, autem przejechałem ok 100tys.

ŁÓDŹ PKN ORLEN na Al. POLITECHNIKI
ON - VERVA

anastazyy
17-12-2010, 17:18
A czy ktoś z was zna stacje SHELL NA al. Politechniki w Łodzi. Chodzi mi o ON

axe
18-12-2010, 17:59
Dziś sprawdzałem na stacji9 lotos certyfikaty paliwa diesel

ON eurodiesel - zwykły -27
Dynamic diesel -37

Więć smiało polecam lepsze od Orlenu.

Sebafocus
20-11-2011, 15:43
1. Orlen
2. Lublin al. Zygmuntowskie
3. LPG, dobra jakosc
4. silnik 2 litry

TomozTM
20-11-2011, 23:58
tak się zastanawiam jaki sens mają dywagacje typu: Ja tankuję zawsze na stacji marki "XYZ" i nigdy się nie zawiodłem....
Nie wiem czy wiecie drogie koleżanki i drodzy koledzy, że właścicieli rafinerii w naszym pięknym kraju mamy całych dwóch, a samych rafinerii jest chyba z 5 czy 6. Więc jeżeli komuś się wydaje że paliwo zakupione w tej czy innej stacji markowej będzie lepsze lub gorsze, to mu się źle wydaje. Nielicznymi wyjątkami mogą być stacje przygraniczne (co też nie zawsze ma miejsce, jak chociażby stacja BP w Zakopcu gdzie mają paliwo z rafinerii w Mościskach) gdzie czasami mają paliwo z poza granic naszego pięknego kraju.

Sam mam stację benzynową i mam paliwo z tej samej rafinerii przywożone, co na jednej z warszawskich stacji, zupełnie innej marki, lane z tych samych zbiorników, bo nie ma rozróżnienia na marki do których jest to wożone, tylko na typ paliwa (lub ON).

Sam się zastanawiam czasami, skąd wynikają różnice w jakości tego paliwa, skoro nawet w obrębie jednej marki (a pragnę zwrócić uwagę że właściciel stacji, nie koniecznie jest równoznaczny z właścicielem marki, czyt. franczyzna powszechnie znana i lubiana) paliwa potrafią mieć tak różną jakość, a czasami nie mieć jej wcale. Choć z drugiej strony, znam przypadek gdzie właściciel stacji, mając przy okazji fabrykę farb i lakierów "w cudowny sposób" rozmnożył ilość paliwa w "dołku".

Jedyny sens podawania tego typu informacji, sprowadzałby się do działania typu: "tankowałem wczoraj/dzisiaj/przedwczoraj na stacji ....... Wszystko OK.
ewentualnie: tankowałem na ....... odradzam, bo mi nie chce odpalić.

grzelo
25-12-2011, 20:46
orlen, i tak wszystkie paliwa on robi.

johnsonek
28-04-2013, 22:22
Jechałem ostatnio z laweciarzem (oczywiście mój Fordzik się nie zepsuł, tylko służbowy Opel) i opowiadał m.in. jak to kiedyś wiózł gościa, który bada jakość paliw na stacjach i szczególnie poleca: Neste i Orlen, ale nie Orlen Flota, tylko Orlen z McCafe, bo tylko one muszą spełniać wszystkie standardy Orlenu, łącznie z określonym wzbogacaniem paliwa.
Osobiście laweciarz odradzał BP, bo mówił, że często jak dostawał zlecenie na holowanie całkiem "świeżego" autka i pytał się właścicieli, na jakim paliwie jeżdżą, często padało BP. Gość od tych analiz też nie był zachwycony jakością paliw na BP.
Sam zazwyczaj tankuję na Neste i do tej pory, odpukać, 0 problemów.

benio
29-04-2013, 00:37
1. ORLEN, Kielce - Witosa
2. ON Verva
3. Dobra jakość paliwa Verva - porównywałem z inną stacją ORLEN
4. FORD Mondeo 2.0 TDCi

looker
29-09-2013, 20:18
Okolice Mińska Mazowieckiego:
Polecam:
Siennica stacja CEZ-DOM bardzo dobra ropa i mają duże litry.

RADEMENES1971
29-09-2013, 20:48
Stacja paliw CRAB w Kobiórze czy w Pawłowicach. ONFF polecam.

AnnaK
24-10-2013, 20:45
Stacja paliw Statoil, Fieldorfa Warszawa.

ChuckB
24-08-2016, 08:23
Polecam Lukoil na Bydgoskiej w Pile. Ropa dobrej jakości.