Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2000-2007] Coś cyka przy siedzeniu kierowcy na wybojach?


kamoreks
08-08-2010, 14:14
Witam,

od kilku dni mam mondeo MKIII i coś mi cyka na małych wybojach dużych czasem też z lewej strony siedzenia, może drzwi może siedzenie. Jest to bardzo bardzo wyrzające. Proszę, o informację może komuś tak cykało. Mam siedzenie regulowane przyciskiem elektryczne góra dół. A dźwignią przód tył.

Może jakbym rozebrał siedzenie tylko nie wiem jak?

jacekplacek0808
09-08-2010, 10:57
Moze jakas monetka wpadla Ci pod siedzenie i sobie stuka o prowadnice.

Alfioso
10-08-2010, 06:04
Mam to samo i nawet i próbuję szukać :?

lrdmaras
10-08-2010, 07:36
Od ponad roku słyszę to samo :-) Jakby jakaś rurka się kołysała i czasami o coś uderzyła. Zielonego pojęcia nie mam co to jest :-)

arturek
10-08-2010, 09:44
Na początek wyjmij wszystko z:
- konsoli środkowej (podłokietnik)
- schowka w drzwiach
- małego schowka w desce po lewj stronie kierownicy

Sprawdź popielniczę przednią i tylną i wywal zawartość (śmieci)

Arturek

lrdmaras
10-08-2010, 11:50
Nie nie to nie to...
To wydobywa się jakby spod siedzenia. Jakby na wysokości środkowego słupka.
Kiedyś myślałem, że to tłumik gdzieś uderza, ale to za wysoki dźwięk.
Wydaje się, że to coś na zewnątrz tak jakby gdzieś jeździła w metalowej rurce kulka albo coś takiego, ale raczej dyndająca rurka, która uderza co jakiś czas o coś :-)
Trudno to opisać :-) Hmmm.

krisoporanku
12-08-2010, 05:49
U mnie też cykało ale zimą , zima się skończyła i przestało, zauważyłem tylko wcześniej że jak przytrzymałem wiązkę przewodów pod fotelem to cykanie ustawało. Dźwięk był szalenie irytujący

goral
12-08-2010, 08:09
Też dokuczał mi podobny dźwięk - coś jakby iskra "przeskakiwała" :)
Od pół roku na razie jest spokój, ale nie wiem co miało na to wpływ.
Może to ten konektor od napinaczy pasów?

lrdmaras
12-08-2010, 09:49
U mnie też cykało ale zimą , zima się skończyła i przestało, zauważyłem tylko wcześniej że jak przytrzymałem wiązkę przewodów pod fotelem to cykanie ustawało. Dźwięk był szalenie irytujący

Tak to prawda :-) Dźwięk pojawia się zimą :-)

konrad_mielec
21-09-2011, 09:17
miałem to samo irytujące cykanie jakby iskra przeskakiwała i okazało się, że to wiązki pod fotelem a dokładnie ich naklejki opisowe wydawały taki dźwięk "łamiąc się" zatem albo je zerwać albo okręcić np. taśmą bezbarwną.

art_tok
22-09-2011, 07:47
Przepraszam, nie tu miałem napisać :(