Zobacz pełną wersję : Pytanie na temat Forda Mavericka??


Mateusz G
12-02-2006, 22:03
Witam wszystkich terenowców mam pytanko odnosnie Forda Mavericka.

Mój staruszek oglada sie za terenowym autkiem ponieważ ostatnio duzo jeździ po różnych wertepach a pozatym mamy dzialke na wsi i zimom jest problem z dojazdem.

Pytam sie o Mavericka ponieważ Explorer jest poza zasiegiem finansowym a tato chce zostac w Fordzie bo mamy bardzo dobre wspomnienia i tani i dobry serwis.

W związku z tym prosil bym o wszelkie informacje jakich jestescie w stanie udzielic na temat Forda Mavericka od rocznika 2001 co o nim sądzicie jak sie bedzie sprawowal na wertepach oraz czy jest to dobry wybór

Z góry dziekuje i pozdrawiam

<MAT>

kszesz
21-03-2006, 10:12
Mam Explorera bez przeróbek, ale do terenowego to raczej mu bardzo daleko ja go traktuję jako SUV czyli kombi o wiekszych możliwościach a przeróbki to raczej mają sens przy innych markach. Mimo tego dzielnie sobie radził tej zimy. Maverik to raczej ta sama klasa czyli rozmiękła droga i płytki śnieg go raczej nie powstrzyma jak sie zapnie 4x4 bez tego nie przejedzie (próbowałem). Czyli wybór zależy tylko od ceny i stanu technicznego i tym bym się tylko przejmował.
Pozdrawiam
Kszesz

robal
21-03-2006, 10:16
Niedużo tego, ale może się przyda: http://www.autocentrum.pl/oceny_aut/Ford_Maverick.html

Mateusz G
26-03-2006, 15:17
Dzieki za pomoc internet juz caly przeszukalem i te stronki tez widzialem ale mimo to dzieki. To auto nie ma byc do zadnego taplania sie w blocie ani przeróbrk do rajdów terenowych. Ma sluzyc jako SUV do dojazdu na dzialke na wsi prez blotnista droge latem jak jest mokro i przez konkretnie zasypaną zimą. Bo tej zimy naprawde bylo ciezko bez lańcuchów na kolach nie dalo rady a zderzak to jak plug dzialal i tylko sie czlowiek modlil zeby sie na jakiejs zaspie nie powiesic. Ale mondek dal rade :fcp2 Z tego co sie orjentuje to w Mavericku sa dwa tryby pracy napedu "auto" i "on" czyli albo jest normany naped na 2 kola i tylko jak sie slizga dolacza tyl albo caly czas wlaczone obie osie. W niemczech ceny aut z 2001 roku ksztaltuja sie od okolo 8-9 tys euro. Jak zakupimy maszyne to sie napewno pochwale i powiem jak sie sprauje w "terenie"

Jeszcze jedno pytanko jak wyglada sprawa z oponami do terenowych bo z tego co sie orjentuje to jest troche inaczej niz w osobowym i jakie sa ewentualne ceny takich gum??

Pozdrawiam <MAT>

kszesz
26-03-2006, 18:09
O oponach wczoraj wrzucił temat jash to zajrzyj.
Ja osobiście śmigam na General XP letnie z indeksem M+S 225/70r15 zimą trzeba z rozwagą. Jeździłem po Roztoczu w głębszym śniegu z lodem na spodzie i po sporych górkach i dały sobie radę (oczywiście przy napędzie 4x4).
Poza tym gdzie trzymać drugi zestaw gum.
Co do cen to w sklepach internetowych ceny zaczynają się od ok 340 zł ale mam ten temat jeszcze przed sobą przez kilka sezonów.
Pozdrawiam
kszesz

jagrall
26-03-2006, 18:24
a jest ktoś wogóle w klubie kto ma mavericka od 2000 roku?? zainteresował mnie ten model, patrzałem na mobile.de i ku mojemu zaskoczeniu, można go kupić w cenie mondeo albo i taniej, więc pomyślałem, że to mogłoby być moje następne auto ;-) ciekaw jestem jak z kosztami utrzymania takiego auta, dostępnością części itp.

Mateusz G
03-04-2006, 21:48
Narazie chyba jeszcze nikt nie ma Mavericka w klubie:(ja osobiscie jednego widzialem w Gdyni ale akurat nie maialem ulotek klubowych przy sobie i nie bylo co wlozyc za wycieraczke a szkoda:(z czesciami to sam jestem ciekawy jak by bylo.mysle ze z silnikami i skrzyniami nie bylo by problemu bo sa chyba te same co z mondeo 2L zetec tylko z 8 zaworową glowica i dlatego ma tylko 124 km (swoja droga czemu nie z 16V taki jak w mondeo 145km dziwna sprawa. i 3L duratec 197 km to też chyba ten sam co w mondeo?? napewno gorzej bylo by z blacharką i z elementami zawieszenia ale mysle ze zamienniki tez by dalo rade zakupic

Pozdrawiam <MAT>

puniu
08-05-2006, 08:27
a czy maverick w tej nowej budzie to nie jest casem jakies terrano ??

jagrall
08-05-2006, 10:34
a czy maverick w tej nowej budzie to nie jest casem jakies terrano

nie, to jest zbudowane teraz wspólnie z mazdą, model tribute

jash
09-05-2006, 20:17
zaraz zaraz!
maverick to nissan terrano II. Z mazda była kooperacja w temacie explorer i nazywała się mazda navajo. Mazda tribute to wspólny projekt ford i explorer, ale to nie dońca to samo.
pozdrawiam

Avecezar
09-05-2006, 22:39
zaraz zaraz!
maverick to nissan terrano II. i explorerZ mazda była kooperacja w temacie explorer i nazywała się mazda navajo. Mazda tribute to wspólny projekt ford , ale to nie dońca to samo.
pozdrawiam

No i właśnie, części chyba nawet są bliźniacze z terrano i na 90% łatwiej je dostać niż do explozji.

jagrall
10-05-2006, 05:15
temacie explorer i nazywała się mazda navajoczęści chyba nawet są bliźniacze z terrano i na 90% łatwiej je dostać niż do explozji

maverick i terrano były bliźniacze, ale w przypadku mavericka I generacji. nowy maverick to jest to samo co mazda tribute, poszukajcie na stronie forda to zobaczycie