Zobacz pełną wersję : FOCUS C-Max - jakie to auto...?


Hugo26
05-04-2004, 13:37
Witam serdecznie wszystkich biorących udział w FordForum.
Co sądzicie o nowym produkcie Forda - C-max? Jakie są wasze pierwsze spostrzeżenia, może ktoś odbył już pierwsze jazdy testowe... Może ktoś jeździł C-max-em z silnikiem 2.0 Tdci...? Jestem zaintersowany kupnem tego auta z tym silnikiem. Za informację na ten temat z góry bardzo dziękuję. :smile:
Pozdrawiam
Hogo26
PS. Może ktoś zna strony gdzie ciekawie opisane jest to autko....

Jacek
05-04-2004, 14:07
Ja jezdzilem tydzien temu wlasnie C-Maxem 2.0 TDCi 136KM.
Swietne auto. Z zewnatrz wyglada na mniejsze - wewnatrz naprawde spore. Wrazenie na pewno poteguje deska rozdzielcza pod szyba, ktora przypomina lotnisko :) Odczucie jakby sie prowadzilo znacznie wieksze auto.
O walorach praktycznych rozpisywal sie nie bede, bo wszystkiego nie sprawdzalem.
Natomiast silnik chodzi bardzo ladnie. Nie jest zbyt glosny (tylko jak auto stoi to nieco go slychac), latwo przyspiesza, dobrze wkreca sie na obroty. Nawet sie nie spostrzeglem jak docisnalem do 160km/h, co auto robi bez najmniejszego wysilku (z czterema osobami na pokladzie). Moze z pewnoscia znacznie wiecej, ale nie chcialem przeginac. Skrzynia biegow szesciobiegowa, przelozenia dobrze zestopniowane, stosunkowo krotkie (takie lubie najbardziej :) ).
Generalnie jesli chodzi o ten egzemplarz - wrazenia bardzo dobre. Wyposazenie i wykonanie rowniez (to wersja FX Gold byla).
Na koniec takie moje osobiste odczucie: Mondeo z TDCi 130KM przyspiesza chyba nieco lepiej, ale - jak napisalem - to tylko moje subiektywne odczucie.

Musia
24-04-2004, 11:52
No ja jestem posiadaczem nowego c-maxa z silnikiem 1,6 TDCI 109KM
co moge powiedzieć mi sie podoba układ jezdny silnik super sie sprawują
jest w nim duzo miejsca i dobrze sie sprawuje na naszych drogach