Zobacz pełną wersję : Nalałem do baku 250 ml Denaturalu zamiast Denaturatu


Bonus
18-02-2006, 11:54
No cóż pomyliłem się w sklepie i wziąłem denatural zamiast denaturatu też był fioletowy śmierdzi prawie tak samo dopiero ostatni przeczytałem etykietę i pojąłem co ja wlałem.

mmmk
18-02-2006, 12:18
a to sie czyms wogole rozni poza nazwa?? bo z ta pierwsza to sie pierwszy raz spotkalem
pozdrawiam
maciek

Bonus
18-02-2006, 12:21
denatural zawiera aceton
denaturat etylowy i metylowy alkohol

kuba
18-02-2006, 12:46
Tak szczerze mówiąc, to ja bym się nie przejmował- zalej auto do pełna i to przepal- na stacjach do paliwa dolewają takie ścierwa, że to 250 ml raczej nie powinno zaszkodzić. A swoją drogą po co lałeś ten denaturat/denatural??

Pzdr

Kuba

-waldi-
18-02-2006, 12:50
nic mu nie bedzie.... maluszek jakiego miałem jezdził na "wszystkim" nawet na samym acetonie :) ale kup troche denaturatu i wlej nie zaszkodzi i tak jak pisał Kuba dolej benzynki

Bonus
18-02-2006, 13:29
kuba, jak nie mam w baku zalanego do pełna to dolewam gdy jest mróz, niby żeby mi woda w paliwie nie zamarzła choć zawsze tankuje na statoilu lub neste - na tych stacjach chyba dużo wody nie dolewają do paliwa

Skolmi
18-02-2006, 17:10
A moim zdaniem Denatural = Denaturat. Po prostu Denaturat jest nazwą zastrzeżoną i inne gorzelnie nie mogą z niej korzystać, więc wymyślają inne. Widziałem jeszcze Denaturax, Denaturot i inne.

mmmk
18-02-2006, 17:57
Rozpałka do grilla. Powrót do menu. DENATURAL: Płyn do odtłuszczania powierzchni metalicznych i lakieru. Cena: 0,5 L : 2,40zł + 22%VAT. tyle w googlach znalazlem. a ile masz tam paliwa?? bo jak z 5 litrow to ja bym to wylal. no chyba,ze to jest faktycznie to samo co denaturat ale ja nawet denaturatu bym nie wlal ;) benzyna z BP do -22 nie zamarza wiecej mrozu u mnie nie bylo
pozdrawiam
maciek

Bonus
18-02-2006, 18:14
Ostatni to nalewałem jak były mrozy -20, było wtedy około pół zbiornika paliwa ze 20 litrów, ale do teraz już pewnie to wypaliłem bo przejechałem 400 km. Tylko zauważyłem postępującą utrate mocy zimnego silnika od czasu tych mrozów, zastanawiam się czy to nie jest przyczyna, tylko że na ciepłym silniku utrata mocy jest o wiele mniejsza.

JoeMix
18-02-2006, 23:20
dolewam gdy jest mróz, niby żeby mi woda w paliwie nie zamarzła choć zawsze tankuje na statoilu lub neste - na tych stacjach chyba dużo wody nie dolewają do paliwa
Trzeba było przeczytać etykietke zanim wlałeś do baku, bo choć denaturat czy jak go zwał wiąze wode z baku to sam zawiera sporo wody sam w sobie... to był sposób dobry 10 czy 15 lat temu jak nie było innych specyfików przewidzianych do danego celu, teraz zdecydowanie lepiej dolewac jakiś preparat wiązący dodę np. firmy STP lub inny... Co do wody w paliwie to na każdej stacji jest woda w zbiornikach z paliwem...

Bonus
18-02-2006, 23:42
10 czy 15 lat temu
Moda na specyfiki się zmieniła, ale na szczęście konstrukcja silnika z jakim moja fieścina wyjechała z fabryki 15 lat temu nie uległa modzie.


Swoją drogą ciekawe jakby taka fiesta jeżdziła na spirytusie z polskich kartofli?

Adam_2000
19-02-2006, 00:12
Swoją drogą ciekawe jakby taka fiesta jeżdziła na spirytusie z polskich kartofli?
Hmmm... wężykiem ?? ;) :)

Bonus
19-02-2006, 00:18
haha :lol:

-waldi-
20-02-2006, 07:53
Swoją drogą ciekawe jakby taka fiesta jeżdziła na spirytusie z polskich kartofli?

W proporcji 5/1 z benzyną jeszcze odpala ale chodzi nierówno - na samym udało mi sie jechać lecz musiałem ściągnąć wężyk podciśnienia z MAP- sensora czyli wiecej podać go do cylindrów ale jechał :P i spalanie mial ponad 30l (awaryjnie), acha używałem spir robiony z melasy przez K.Koźle o zawartości wody 0.01% a czasami jeszcze mniejsze poza granicami pomiaru :) i etanolu 99,6-99,9%

Bonus
20-02-2006, 09:07
jednak ktoś tego próbował ale skutki opłakane
wiesz może jak wychodzi 1:1 lub 1:3 spirytusu i benzyny

-waldi-
20-02-2006, 17:12
1:1 jak i 1:3 chodzi bez problemów przy czym ja mówie o 1 benzyny a 3 spiru :) (etanol) (max jaki miałem to 1 beny i 5 spiru) jest jeszcze metanol (trucizna) i jego trzeba mniej max 1:3 bo inaczej nie odpali juz. Wiadomą rzeczą jest że silnik będzie słabszy i przy zimnym mogą obroty falowac.
Jest jeszcze +tego że środowisko mniej cierpi na takim paliwie.
Z tego co pamietam to z benzynie 95 jest domieszka max 30% etanolu :)

JoeMix
20-02-2006, 17:59
10 czy 15 lat temu
Moda na specyfiki się zmieniła, ale na szczęście konstrukcja silnika z jakim moja fieścina wyjechała z fabryki 15 lat temu nie uległa modzie.
To moze myślać tym tropem, ten silnik (który pamięta czasy Mk1 z '76 i wcześniejsze) był przystosowany do gęstego oleju mineralnego - innego na zime innego na lato... moze lać dalej take wynalazki...