Zobacz pełną wersję : Odnosnie licznika postów i pomógł


Rafał A.(antek)
30-08-2010, 09:23
Na początek, szacowna moderacyjo... nie zamykajcie z takim rozmachem tematów, bo już nawet zamykacie tematy w działach gdzie mamy dyskutować o zmianach na forum na lepsze... gdzie tu sens...


Ad meritum.
Licznik postów, wiadomo co to i po co to, wiadomo ze sa oszołomy którym imponuje to by mieć dużo... wiadomo tez ze innym to wychodzi z automatu. Spoglądając w historie postów można to zweryfikować.

Podobnie jest z "pomógł" czy czymś pełniącym podobna funkcje, ale o tyle łatwiej ze prościej to zweryfikować. Niestety nakłada to więcej pracy na moderatorów, to raz, dwa wymaga to niestety wiedzy merytorycznej moderatorów.... (ukłony w stronę kolegi SŁAWKO)
Sumując, licznik postów + punkty pomógł, występując razem dają już w miarę jasny obraz kto ma wiedzę, bo najczęściej sie pokrywają, a to dobre dla nowych użytkowników, bo pokazuje czyje rady mogą być sensowne i pomocne.

Tak wogole przepraszam ze sie wtrącam, choć obiecałem sobie byc z boku, niemniej zmiany które sie dzieją, zaczynają mi dokuczać przy zwykłym używaniu forum, wiec postanowiłem podzielić sie swoimi uwagami i doświadczeniami wyniesionymi z administrowania innym nie małym forum forda...

A wracając do sztucznych postów punktów i pomógł, niestety trzeba to weryfikować przez moderacje, co wg mnie wiąże sie ze zwiększeniem kadry zielonych, i byc może dobrym pomysłem bylo by gdyby dany zielony miał pod opieka swój dział czy dwa i do jego obowiązków należało by śledzenie po prostu co tam sie dzieje. Dzięki temu zna użytkowników i wie co oni soba reprezentują.

Pawel
05-09-2010, 19:22
jestem za "pomógł".

Rafał A.(antek)
07-09-2010, 00:43
ja też :)

corneliusab
12-09-2010, 14:40
Ja w ogole bylbym za przydzieleniem konkretnych modow do konkretnych dzialow, mysle ze tak byloby sprawiedliwiej. Poza tym gdyby ktos zamknal czy wykasowal moj temat/post, wiem do kogo pisac PW, bynajmniej napewno mam zawezone grono modow, ktorzy sa za to odpowiedzialni. Dobrze by bylo tez, gdyby Ci przydzieleni modowie do konkretnych dzialow, mieli wiedze do ktorej zostali przydzieleni, bo kiepsko by bylo gdyby ktos kto dobrze zna sie np na escorcie przydzielony zostanie do dzialu mustanga i odwrotnie.

Pozdrawiam

TOMAS
12-09-2010, 17:51
Jeśli się nie mylę to jak zostaje zamknięty temat, to dostaje się informacje wraz z nikckiem moderatora który tego dokonał. Corneliusab myślisz, że ktoś jest w stanie przymusić moderatora do pełnej wiedzy merytorycznej z danego pojazdu?? Ja myślę, że nie. Myślę, że takich osób posiadający całkowitą wiedzę z danego modelu na forum, można policzyć na palcach jednej ręki

Wojtek
12-09-2010, 19:33
Poza tym gdyby ktos zamknal czy wykasowal moj temat/post, wiem do kogo pisac PW,

Zawsze można kliknąć " Raportuj zły post ".... Ja , zamknę/wykasuję , a inny moderator z przyjemnością odpowie na Twoje pytania lub pozdrowienia...
Ja wiem , że to trudne , bo tego nie ma opisanego w regulaminie i trzeba samemu pomyśleć...

Dobrze by bylo tez, gdyby Ci przydzieleni modowie do konkretnych dzialow, mieli wiedze do ktorej zostali przydzieleni, bo kiepsko by bylo gdyby ktos kto dobrze zna sie np na escorcie przydzielony zostanie do dzialu mustanga i odwrotnie.

Najlepiej , żeby był jeden moderator , do jednego użytkownika...
A wystarczy , jak dany użytkownik przeczyta regulamin , już istniejące tematy , użyje opcji " szukaj " , zastosuje się do poleceń moderatora ( kolejność dowolna - liczy się efekt końcowy ).
Ja wiem , że lepiej jak moderator zrobi wszystko za użytkownika... Wtedy użytkownik , ma więcej czasu na zbędne komentarze , wysyłanie PW z pozdrowieniami ( które świadczą o braku inteligencji i zasad rozsądnego myślenia ) , bezsensowne polemizowanie z moderatorem i wmawianie , że słońce jest niebieskie...
A , jest kilka osób na Forum , które regulamin i zasady panujące na Forum mają w głębokim poważaniu i są wśród nas tylko po to , aby bez sensu " bić piankę ".
Daleko nie trzeba szukać...

Nie jestem pewny , czy wiesz o czym ja piszę , ale wierz mi , że mam rację i reprezentuję większość...

Triam
12-09-2010, 19:40
wy nadal nad tym debatujecie?? który to już temat??