Zobacz pełną wersję : 2.0 16V automat szarpie na postoju na D.


MARIO 666
02-09-2010, 17:35
Koledzy kupiłem niedawno ładne Scorpio w automacie wymarzonym.Autko ma GAZ (niestety zwykła instalka) i nieraz jak stoje na światłach to skrzynia szarpie tak jakby chciał ruszyć.Falują przy tym obroty.Słyszałem że do automatu musi być sekwencja,czy to prawda? I czy można na to jakoś zaradzić?Boje sie o skrzynie bo działa super

Rafał A.(antek)
03-09-2010, 21:26
Masz problem z wolnymi obrotami, na razie jedynie.

MaroX
12-09-2010, 14:02
Koledzy kupiłem niedawno ładne Scorpio w automacie wymarzonym.Autko ma GAZ (niestety zwykła instalka) i nieraz jak stoje na światłach to skrzynia szarpie tak jakby chciał ruszyć.Falują przy tym obroty.Słyszałem że do automatu musi być sekwencja,czy to prawda? I czy można na to jakoś zaradzić?Boje sie o skrzynie bo działa super

Z opisu wynika, że problem dotyczy falowania obrotów, ponieważ w momencie wzrostu obrotów auomatyczna skrzynia zaczyna "ciągnąć" i auto zaczyna "pełzać" do przodu.

Sprawdź czy na benzynie też sa takie objawy. Jeżeli nie, to problem wynika tylko i wyłącznie ze starego typu instalacji gazowej. Niestety w starszych autach z instalacją mieszalnikową zdarza się, że bardzo cieżko jest "ustabilizować" wolne obroty.