Zobacz pełną wersję : Poduszka Powietrzna


severus_g
21-02-2006, 19:15
Hej od dwóch dni pali mi się kontrolka od poduszki powietrznej. Nie wiem w czym tkwi problem, bo nie miałem żadnego wypadku, stłuczki ani tego typu rzeczy. Po prostu zaczęła migać i zapaliła sie na dobre. Nie wiem czy można bezpiecznie tak jeździć bez obawy że podczas jazdy wystrzeli mi w twarz??? Jeśli macie jakieś wskazówki lub rady chętnie się z nimi zapoznam. :)

Skolmi
21-02-2006, 19:28
Czyli świeci światłem ciągłym, tak?
Bez żadnego migania?

severus_g
21-02-2006, 22:34
tzn po uruchomieniu silnika przez chwilę mryga a później zapala się na stałę.

Skolmi
22-02-2006, 08:27
Ciągłe świecenie może oznaczać
dwa błędy:
- zwarcie w układzie kontrolki
- odłączenie lub uszkodzenie centralnego modułu SRS

Chociaż zastanawiam się, czy to miganie na początku ma znaczenie :roll:

Centralny moduł SRS jest przy dźwigni hamulca
ręcznego. Zrzuć osłonę i zdejmij/obejrzyj/załóż wtyczki.
Wyeliminujesz możliwość rozłączenia.

Przed tym koniecznie odłącz akumulator na co najmniej minutę!
Uszkodzenia modułu oczywiście sam nie sprawdzisz - polega to
na podłączeniu drugiego.

Na pierwszy błąd (zwarcie) procedura diagnozy jest już bardziej
hardcorowa, ale jak zechcesz to pisz.

camsoon
22-02-2006, 16:03
A ja mam problem tego typu, że w ogóle nie świeci mi się lampka kontrolna od poduszek (mam zarówno dla kierowcy jak i dla pasżera) przy przekręceniu kluczyka. Przypatrywałem się kontrolkom i odkryłem, że o ile widać na kontrolce długich świateł czy kierunkowskazów białe symbole tych urządzeń, o tyle na kontrolce która powinna należeć do poduszki tego "nadruku" nie ma. Jak to rozumieć? Czy układ poduszek działa, a nie ma żadnej sygnalizacji poprawności jego działania?
Fiesta 1.25 Zetec 1997.

severus_g
22-02-2006, 22:47
A nie miałeś jakiejś stłuczki? tzn jeśli auto kupiłeś od kogoś to może jemu wywaliły poduchy, założył zaślepki i pozbył się kontrolki :) znajomy w ten sposób nabył auto, pojechał do serwisu i tam spotkała go niespodzianka-brak poduszek. Tyle że jemu kontrolka się paliła przy uruchamianiu silnika. Koleś od którego kupił założył mały kondensator który ładował sie przy zapłonie pokazując gotowość poduch a następnie gasł. Wyglądało że jest ok a tym czasem....

camsoon
27-02-2006, 19:34
Autko było stuknięte, ale kupiłem je od kumpla, który nabył Pumę i Fiestka stała się mu zbędna. Znam go b. dobrze i wiem, że w aucie nic takiego nie było robione. No, chyba że zrobił to jakiś Hans za czasu 2-letniej bytności mojej Fiesty w jej rodzinnej Rzeszy...hmmm.....

k77
07-03-2006, 19:56
Koleś od którego kupił założył mały kondensator który ładował sie przy zapłonie pokazując gotowość poduch a następnie gasł. Wyglądało że jest ok a tym czasem....

- to skąd wiedzieć, czy naprawde poducha jest ok ??? :679:

severus_g
07-03-2006, 21:44
jechać na serwis na diagnostykę lub do dobrego mechanika, który ma komuter. Tam wszystko wyjdzie...

marantz
30-07-2007, 13:24
Mi natomiast ta kontrolka mryga caly czas podczas jazdy. Bylem juz u 2 mechanikow, ale za bardzo nie wiedzieli co jest nie tak. Za to tu widze duzo specjalistow od fordow wiec moze ktos napisac czym to moze byc spowodowane.

pozdro

Domar_2000
02-10-2007, 08:40
Skolmi,

Czesc mam kupilem fieste z 2004 roku nie swiecila mi sie poducha jak jechalem z niemiec teraz zaczela migac i raz swieci sie a raz nie co z tym robic czy jechac na serwis czy samemu moze mozna cos podzialac

Skolmi
02-10-2007, 19:20
Sprawdź sekwencję mignięć (kody są na Forum, albo w Poradach na stronie głównej) i zobacz, co w trawie piszczy.