Zobacz pełną wersję : Propozycja nowego działu Forum.


wojtekjanus
12-09-2010, 12:37
Ostatnio założyłem w dziale Tuning wątek o wyścigowych Transitach. Z kilku źródeł przetłumaczyłem z angielskiego garść informacji o tych wyścigach i o zakresie zmian wprowadzonych do tych samochodów (to nazywa się właśnie tuningiem). Wrzuciłem z kilku źródeł parę zdjęć.
Takie opracowanie całego postu - z tłumaczeniem i przenoszeniem obrazków - trochę trwa, nawet ponad godzinę. Ale już po pół minucie od pierwszego wejścia na Forum temat wylądował w ... Hyde Park-u... Jakoby tam jest miejsce na takie (napisano) dyskusje...
Wywiązała się przykra polemika - włączyli się inni Moderatorzy - nacechowana niepotrzebnymi (jednostronnymi) emocjami.
Po przemyśleniu wszystkich argumentów mam propozycję - aby powstał na Forum nowy dział - poświęcony sportowi w samochodach Ford. Np może się nazywać "Ford Trophy" - od nazwy fordowskich serii wyścigowych. Byłoby to dobre miejsce na tuning (w końcu nawet uliczne ustawki to także sport, tyle że... amatorski), na informacje o rajdach i wyścigach , miejsce na filmiki i zdjęcia, informacje o profesjonalnym przygotowaniu aut do sportu, które zmiany można adaptować do naszych aut itd, itd.
W końcu Ford jest czołową firmą uczestniczącą w profesjonalnym sporcie samochodowym.

Uprzejmie proszę Ciało Pedagogiczne i może Forumowiczów o wypowiedzenie się co do takiego pomysłu. http://emotikona.pl/emotikony/pic/witaj.gif (http://emotikona.pl/emotikony/)

corneliusab
12-09-2010, 14:34
Problem w tym, ze slowo TUNING moze byc bardzo szeroko rozumiane. Jeden rozumie przez slowo tuning zalozenie zarowek H7 +50% wiecej swiatla, a drugi kompletne przebudowanie samochodu do wyscigow czy rajdow, gdzie tylko buda przypomina jakas tam marke czy model auta. Ja osobiscie jest za utworzeniem takiego dzialu.

Pozdrawiam

Jacek
12-09-2010, 23:48
Proszę tylko o wypowiedzi związane z tematem. Inne będą usuwane.

Mariusz
13-09-2010, 10:40
Pomysł uważam za słuszny i trafiony. Jeżeli nie nastręczy to większych problemów serwerowych, to jestem Za.

Assan
13-09-2010, 13:55
Podoba mi się taki pomysł,z tym że jestem za rozdzieleniem,czyli:w końcu nawet uliczne ustawki to także sport, tyle że... amatorski to może pozostawmy w dziale który już istnieje "Tuning" na informacje o rajdach i wyścigach , miejsce na filmiki i zdjęcia, informacje o profesjonalnym przygotowaniu aut do sportu, które zmiany można adaptować do naszych aut itd, itd.
W końcu Ford jest czołową firmą uczestniczącą w profesjonalnym sporcie samochodowym. Do tego stwórzmy nowy dział,myślę że to dobre rozwiązanie będzie,nie bardzo da się połączyć profesjonalne przygotowanie aut z tuningiem w przydomowym garażu. Takie jest moje zdanie

wojtekjanus
13-09-2010, 15:39
nie bardzo da się połączyć profesjonalne przygotowanie aut z tuningiem w przydomowym garażu. Takie jest moje zdanie

Przedłużeniem w prostej linii tuningu jest sport samochodowy...
Przydomowe garaże często uczestniczą w sporcie półprofesjonalnym i profesjonalnym - np drift oraz 1/4 mili. 80 - 90% uczestników takich imprez to amatorzy z udłubanymi przy domu autami...Off road to samo... Przydomowy garaż czasami jest pożal się budą, czasami dobrze wyposażonym warsztatem.
Czy są to rajdy, czy wyścigi, czy drift, czy 1/4 mili, czy off road - wszędzie chłopaki dłubią i kombinują, tną, spawają, dodają, przekładają - to przecież tunning w czystej postaci.
Potem ci najlepsi wchodzą krok po kroku głębiej w profesjonalizm, a reszta cieszy się, że ma fun...

Pokazywać super profesjonalnie zrobione auta też trzeba - to przecież wzór do naśladowania, dobry przykład do którego się dąży...
Zresztą cały ten pomysł działu sportu powstał z zamieszania, gdzie wątek o sportowych (tak! sportowych) Transitach nie mieścił się w jednym dziale tuningu - choć całkowicie "anektował" go tematycznie.
Mnie np teraz gnębi problem tych "upgradowanych" hamulców w sportowych Transitach - co oni zrobili i czy da się coś poprzekładać bez bólu z innych aut. I już polazłem w jedno miejsce sprawdzić czy da się przełożyć zaciski, tarcze i zwrotnice...

Jeżeli na tuning nie ma miejsca w sporcie automobilowym, to nie ma tego sportu - taka jest prawda... Tuning wyszedł "w lud" ze sportu...
Jako argument: ustawka Transita 2,0l tdci 235KM z Mazdą MX5. Czy to już sport, czy nie? Czy któryś z naszych "tunerowców" założył podtlenek azotu w tdci, tak jak ten Anglik z filmu. Ja nie słyszałem i nie czytałem...
I on się ściga stale na 1/4 mili, jak by co, to służę filmikami...
http://www.youtube.com/watch?v=XLYZODQdaI4&feature=related
Do jakiego działu to załączyć?

Ja uważam: do sportowego...
Ale może się mylę...

Jacek
14-09-2010, 00:11
Ja to widzę tak: w dziale "Tuning" będą tematy dotyczące stricte tuningu, czyli i te o spojlerach i te o instalacji podtlenku azotu. Natomiast nowy dział obejmie tematy dotyczące sportu i amatorskiego i profesjonalnego, wszelkie wyścigi, rajdy, itd. To chyba najbardziej czytelny podział, nie powinno być więc problemów z klasyfikacją tematów.

Jeśli chodzi o nazwę działu, to ja raczej preferowałbym nazwę np. "Ford Motorsport". "Ford Trophy" brzmi fajnie, ale obawiam sie, że część użytkowników nie będzie wiedziała o co chodzi, bo może nie kojarzyć nazwy z zawodami.