Zobacz pełną wersję : gaz


krzych
06-02-2003, 19:42
(Post wysłany przez saszka)

Chcę założyć instalacje gazową do Mondeo1,8 rocznik 94 , automat , czy ktoś zakładał ? Chciałbym aby ktoś mi doradził . Mam plastikowy kolektor , a więc musi być wtrysk .
Problem w tym iż jest cholernie drogi 4,5 tyś.zł

krzych
06-02-2003, 19:56
(Post wysłany przez tomi)

Znam ten ból mam mondeo`94 i robiłem gaz. Jest kolektor plastikowy i są trzy wyjścia z tej sytuacji: 1 założyć wtryskiwacze gazu(koszt inst około 4,5 tys), 2 wymienić kolektor plastikowy na aluminiowy (koszt 1200zł) + instalacja około 2000zł, 3 Wkręcić zaworki na kolektor, można 4 na każdą rurkę (koszt 1 szt około 80zł), albo jeden duży od spodu tak ja mam bez zdejmowania kolektora koszt 60zł. Oczywiście powinna być taka klapka zabezpieczająca przepływomierz i filtr powietrza. Ostatni sposób mam w samochodzie i jest OK. Tylko zmieniłem musisz zmienić swiece od razu na nowe

krzych
16-02-2003, 10:26
(Post wysłany przez mariusz_77)

Cześć!Mam Mondeo 1,8 93r,kolektor plastikowy,założyłem normalną instalacje JUST,z komputerem i podpięciem do sondy lambda,na kolektorze mam trzy zabezpieczenia tzw.gwizdki,wszystko ładnie chodzi,nie zauważyłem spadku mocy,jest prawie tak samo jak na benzynie,pali mi ok 12l gazu(teraz w tych zimowych warunkach),myśle że w lecie zejde poniżej 10!Jedna uwage-nie opłaca sie szukać doraźnej oszczędności i montować instalacji w podejrzanych warsztacikach,lepiej dać troche więcej i mieć pewność i gwarancje.Oczywiście na kolektor plastikowy nikt nie da gwarancji,ale jeszcze nie słyszałem aby z zabezpieczeniami komuś wysadziło!Ja nie narzekam i mam nadzieje że bedzie tak dalej.
Pozdrawiam!
9

krzych
04-03-2003, 10:53
(Post wysłany przez mond16)

Hej. Mam Mondeo 1,6 kombi na gazie od ponad roku. Zrobiłem 45tkm i jestem bardzo zadowolony. Mam instalację na gwizdkach jedynym problemem było zacięcie się zaworu gazu i przepalenie cewki przy parowniku. Wszystko zrobili na gwarancji. Zakładałem instalację w marcu pop. roku i razem z butlą w koło zap. kosztowała 2000zł.

krzych
04-03-2003, 12:02
(Post wysłany przez Piotr_K)

Wiosną 2002r. kupiłem Mondeo 1.8 99r. z zamiarem założenia do niego instalacji gazowej. Myślałem o założeniu instalacji tradycyjnej za ok. 2700 zł ze zbiornikiem w kole zapasowym. Ale jak zacząłem się dowiadywać w tej sprawie po warsztatach montujących instalacje, to byłem zdezorientowany. Jedni mówili, że nie można zamontować tradycyjnej instalacji (grozi rozsadzeniem kolektora), musi być założona instalacja sekwencyjna za ok. 4500 do 5000zł. inni mówili, że można zamontować zwykłą instalację z dodatkowymi zabezpieczeniami na kolektorze. W końcu odpuściłem sobie gaz i jeżdżę na benzynie. Czy rzeczywiście instalacja tradycyjna z dodatkowymi zabezpieczeniami jest bezpieczna? Doradźcie mi? Jakie są wasze doświadczenia? Ile kilometrów przejechaliście już na gazie?

Woytas
07-03-2003, 06:54
bezpieczna? Doradźcie mi? Jakie są wasze doświadczenia? Ile kilometrów przejechaliście już na gazie?[/quote]
mam dokładnie te same mieszane uczucia a instalaja już by się zwróciła :(

krzych
07-03-2003, 16:50
(Post wysłany przez mholon)

mam mondka z 93 roku 2,0 i zagazowanie go bylo bardzo dobrym pomyslem ! Mam zwykla instalke LOVATO bez kompa za 1450 zl, zakladalem w radomiu (polecam), zabezpieczenia to jakies cos aluminiowe w kolektorze + 2 plast. klapki w okolicy filtra pow. Jezeli chodzi o awaryjnosc to zadnych problemow, spalanie ok 14 litrow gazu (jazda glownie po miescie), butla zwykla 40 l. Zuzycie oleju zarowno przed jak i po zagazowaniu = zero (leje castrol gtx magnatec, a przebieg autka to 136 tys) jak bys mial jeszcze jakies pytania to wal smialo [mail: mholon@dnet.pl lub GG 2355597 (jestam zawsze po 22)]
a tak wogole to tamat gazu w mondeo byl kilka razy poruszany na forum MKP, zajzyj tam bo naprawde warto: http://www.autocentrum.pl/mondeoklubpolska/

krzych
10-03-2003, 01:15
(Post wysłany przez stivi11)

Właśnie dwa dni temu założyłem instalację gazową do mojego Mondeo 1.6 93`r. Długo się nosiłem z tym zamiarem i w końcu jest. Wczoraj troszkę go przegoniłem muszę stwierdzić że nie zauważyłem spadku mocy, o co się najbardziej bałem (samochód bez gazu i tak nie był zbyt dynamiczny). Instalacja kosztowała mnie 2300 PLZ + konieczna wymiana świec 38 zł za szt. ( NGK ), wymiana przewodów wysokiego napięcia 180 zł (Motorcraft). W skład instalki wchodzi zabezpieczenie kolektora ( tylko duży zawór na puszce przed kolektorem!?), butla 45 L w koło zapasowe, jest także \"komputer\" sterujący całym interesem i zabezpieczenie sondy Lambda.
Napiszę jeszcze coś po kilku dniach użytkowania i po niezbędnych regulacjach :)
Mam nadzieję że się szybko zwróci......
PZDR Adam

krzych
10-03-2003, 07:56
(Post wysłany przez Piotr_K)

Po Waszych wypowiedziach znowu nabrałem ochotę na zainstalowanie gazu. Zacznę się rozglądać za dobrym warsztatem. Dzięki, że podzieliliście się swoimi doświadczeniami. Dla mnie najważniejsze są opinie użytkowników, a nie warsztatów, ponieważ one dbają przede wszystkim o swój interes (im droższa instalacja tym dla nich większy zysk).

krzych
16-03-2003, 12:21
(Post wysłany przez leszek)

Witam
Też miałem ten dylemat jeździłem 10 lat na zwykłym gazie i było ok. bo taniej ale od 3 miesięcy założyłem do mondeo 95 1,8 gaz z wtryskiem panowie toooo jest jazda tylko dołożyć kasy poczekać i dać wtrysk to zwykły gaz to szajs jedynie że jeździ się taniej
Na wtrysku ustawia się własną mapę osiągów na nowo wpisujecie sobie parametry jeździcie sobie z laptopem i ustawiacie jak chcecie z tej opcji jestem zadowolony na 6 też miałem obawy ale poczekałem dołożyłem i teraz jest gittttt!!!!!!!
Tylko wtrysk !!!!!!
I u fachowca zakładać

krzych
24-03-2003, 10:27
(Post wysłany przez Piotr_K)

Ile kosztuje taka instalacja na pełnym wtrysku?

krzych
03-04-2003, 08:24
(Post wysłany przez marioosh)

Panowie,
JEDNAK przeglądając strony obcojęzyczne, znalazłem kilka wpisów o tym, że dzieją się jakieś jaja na wolnych obrotach (po zzmontowaniu gazu), że gaśnie na światłach itd. Może to wina samych instalacji, ale z tego co Ford pisze w swoich materiałach wynika, że układ sterowania paliwem bierze pod uwagę np. wciśnięcie sprzęgła (ponoć ma to ograiczać emisję CO/CO2). Znalazłem kilka opinii że \"coś się stało\" po zamontowaniu gazu.
Wcale nie chcę straszyć, tylko jeśli ktoś ma jakieś negatywne doświadczenia, niech się nimi podzieli.
CHYBA że angnole mają mierne instalacje gazowe :).
pozdro

krzych
03-04-2003, 17:32
(Post wysłany przez stivi11)

Jak na razie moja instalka sprawuje się bez najmniejszego problemu :D . Konieczne oczywiście były pewne regulacje ale fachowcy dobrze się spisali i jestem zadowolony. Gdy silnik jest jeszcze zimny to wolne obroty potrafia spaść do 500 / 400 ale na dosłownie chwilkę i sam wskakuje na 900. Zrobiłem ponad 1200 km, na trasie spalił 10 l gazu w mieście pali ok. 13 l. czyli całkiem przyzwoicie. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów. Adam

krzych
03-04-2003, 21:02
(Post wysłany przez mond16)

nie mam do chwili obecnej najmniejszych problemów z gazem. Miesięcznie robię około 2000km i benzyna jest tylko przy odpalaniu. Obroty bez ssania stoją około 900 nie ważne czy ze sprzęgłem czy bez. Ogólnie sprawdza się i jestem zadowolony. Oby Tak dalej.