Zobacz pełną wersję : "Polecane/odradzane" w każdej strefie


paka
22-09-2010, 20:00
Witam,

Jestem na forum od niedawna a trafiłem tu szukając mechanika we Wrocławiu. Niestety nie znalazłem, ale zostałem i się tu świetnie bawię :)

Poszukiwanie nie było łatwe a jak zauważyłem ludzie często pytają, zakładają nowe tematy, tematy się przesuwają i giną gdzieś na 20 stronie.

Chciałbym zaproponować stworzenie pod każdą strefą sztywnego tematu (to chyba z tej serii "przyklejony") - czyli że zawsze będzie na górze - gdzie będzie można odradzić lub polecić. Nie zawężałbym tego tylko do mechanika a raczej do wszystkiego co może się przydać w obsłudze samochodu (blacharz, elektryk, hurtownia, sklep, myjnia). Wiem, że coś podobnego istnieje w Garage, ale jak widać nie funkcjonuje, poza tym co kogoś z Warszawy będzie obchodził dobry mechanik we Wrocławiu (a jak będzie to wejdzie do odpowiedniej strefy i poszuka).

Ja sam mógłbym odradzić trzech (a za chwilę pewnie już czterech) mechaników, jednego blacharza i coś jeszcze by się znalazło.

Pozostawiam pod rozwagę.

Serdecznie pozdrawiam

Marek
22-09-2010, 20:09
w sumie to w strefie dolnośląskiej na pierwszych dwóch stronach znajdziesz blacharza,elektryka,nabijanie klimy,mechaników itp......

jeżeli 15 tematów ma być wrzucone do jednego wora i szukając elektryka poznam blacharzy itp.... to wg. mnie nie najlepszy pomysł.

zawsze jest wyszukiwarka i można pominąć przeglądanie 20 stron

bodanek
22-09-2010, 20:10
Wydaje mi się że taki temat może być w poszczególnych strefach i to wystarczy.

Assan
22-09-2010, 20:12
Jak najbardziej,fajny pomysł,jeśli tylko da się utrzymać porządek aby po dwóch stronach nie zrobił się offtop,nie o to chodzi aby kogoś tępić ale taki temat powinien być konkretny i czysty - łatwy do przeglądania

Marek
22-09-2010, 20:14
(blacharz, elektryk, hurtownia, sklep, myjnia).

nie wiem jak w takim układzie może być przejrzysty.może prefiksy??

Wojtek
22-09-2010, 20:18
jeżeli 15 tematów ma być wrzucone do jednego wora i szukając elektryka poznam blacharzy itp.... to wg. mnie nie najlepszy pomysł.

Zgadzam się w 100%.

Ale jest inne wyjście.
W każdej strefie jest KLUBOWICZ. Klubowicze mają uprawnienia do tagów w danym temacie.
Wystarczy , że taki temat będzie otagowany np. blacharz polecam , polecam , dobry blacharz itp. lub np. zły lakiernik , lakiernik partacz , drogi lakiernik itp.
Wtedy szukamy po " tagach " i nie ma problemu.

Niestety my Moderatorzy nie zawsze jesteśmy w stanie czasowym takie coś zrobić.
Dlatego właśnie Klubowicze mają taką możliwość.

Assan
22-09-2010, 20:21
może prefiksy?? Hmm,do tego by trzeba stworzyć cały dodatkowy dział (tak mi się wydaje),w jednym temacie chyba nie da się dodać prefiksów. Nie do końca chodzilo mi o to,poprostu aby nie rozpoczęła sie jakaś dyskusja,tylko konkretne posty "tu i tu taki i taki fachowiec"

Marek
22-09-2010, 20:50
Assan zobacz jak w jednym temacie rozwinęła się dyskusja.co będzie jak jeden temat będzie dotyczył 15 zagadnień.

http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=102513

Triam
22-09-2010, 21:07
Dlatego właśnie Klubowicze mają taką możliwość.

tylko, że prawie nikt z tego "przywileju" nie korzysta... takie jest moje wrażenie

Wojtek
22-09-2010, 21:25
tylko, że prawie nikt z tego "przywileju" nie korzysta... takie jest moje wraże

Wielu klubowiczów robi tagi. I są tego wymierne efekty.
Ale bardziej w działach technicznych niż w strefach klubowych.
My również tagujemy tematy , ale też w większości w technicznych działach.

To są uprawnienia Klubowiczów , nie obowiązek.

paka
24-09-2010, 19:36
Czyli widzę, że raczej głosy na "nie".

Miałbym inny pomysł, ale to wymagałoby stworzenia osobnej bazy danych :(, a zważywszy na to jak mało takich informacji jest aktualnie zamieszczanych (co mnie bardzo zdziwiło - bo tylu forumowiczów a tylko parę nazw firm akurat w mojej strefie się przewija), to nie ma to sensu.

Ale dziękuję za rozpatrzenie pomysłu :)

Assan
24-09-2010, 19:56
Czyli widzę, że raczej głosy na "nie".Ale nikt nie powiedział "nie",poprostu wszystko musi zostać przedyskutowane, pomysł nie jest zły,to nie jest jak pstrykniecie palcami,pstryk i jest. Ktos musi to później ogarnąć

paka
24-09-2010, 20:43
No to świetnie. Ja dalej uważam, że lepiej byłoby przeglądać jeden konkretny temat (nawet jakby posty trochę odbiegły od tematu - z czym zgodzę się, że pewnie i tak by było - w końcu czasem debata może być potrzebna, żeby sprawdzić czy ktoś niesłusznej antyreklamy nie robi) niż wyszukiwać pojedyncze tematy (przeróżnie opisane) i potem i tak wszystkie strony tam przeglądać. Dorzucamy sobie jeden do subskrypcji i automatycznie wiemy kiedy ktoś coś poleca lub odradza (i ewentualnie można szybko zareagować jeśli jest coś nie tak).

Na pewno ukróciłoby to kolejne tematy typu szukam mechanika, polećcie blacharza, może też brak takiego jednego miejsca na takie informacje jest powodem tak małej ilości wpisów forumowiczów na ten temat (co już pisałem wcześniej - poza warsztatem p. Tomka ciężko coś innego znaleźć w strefie dolnośląskiej - jeden warsztat na całą strefę???, a miejsc odradzanych praktycznie w ogólnie nie ma).

Poza tym takie "dobitne" umieszczenie takich informacji na samym szczycie na pewno zmobilizowałoby same firmy do wszelkich działań, aby uniknąć tam negatywnych wpisów. A dla forumowiczów byłoby takie informacje łatwiej znaleźć (jest to jedna z najważniejszych informacji, którą ja oczekiwałem uzyskać z tego forum - jakieś aktualne polecenie/odradzenie).

Kolejne pod-fora chyba raczej odpadają, bo już tego jest sporo.

No to pozostawiam pomysł pod dalszą rozwagę.