Zobacz pełną wersję : Naprawa progu , jak to zrobić?


skiper
13-03-2006, 07:45
Witam , mam problem , zastanawiam się jak można naprawić wgniecony próg w moim focusie ? Wgniecenia są 2 , jedno z uszkodzeniem lakieru dość małe ( od lewarka )
i drugie w połowie progu , łagodne , bez uszkodzeń lakieru , ok 20 cm .

rychu4
14-03-2006, 07:10
Witam
Miałem kiedys taki problem kiedy ukradziono mi koła. Auto było prawie nowe i w dodatku mojego ojca. Wgnieceniu uległ próg również bez uszkodzenia lakieru. W serwisie naprawiono usterkę przez przyspawanie "pręta" do progu za który nastepnie wyciągano wgniecenie a potem malowanie. Nie pamietam dokładnie ile kosztowała ta naprawa ale nie była tania, więc jeśli uszkodzenie nie jest zbyt duże to może lepiej zabezpieczyc przed korozja i jeździc dalej (może przy okazji wiekszej naprawy karoserii uda sie naprawić)
Pozdrawiam
Tomek

michu-6
14-03-2006, 10:45
Jesli jest dojscie od listew maskujacych to wgniecenie mozna wybic delikatnie jeśli nie to zabezpieczyc przed korozja i jeździc dalej jak sugerował przedmówca

pozdrawiam

chemik
30-03-2006, 19:19
Taka usterke naprawia sie tak jak wspomniaj jeden z przedmowcow... Do wgniecenie spawa sie specjalna elektrode i ciagnac za nia "wyciaga" wgniecenie... Problem polega na tym, ze najczesciej zamiast tej cudownej elektrody spawa sie kawal preta, jakas srube czy co tam jest pod reka... Efekt koncowy jest taki sam o ile robi to fachowiec...
Koszat w ASO to okolo 1000 PLN ale to zalezy od wielkosci wgniecenia - ASO przelicza to wszystko na roboczogodziny i roznie to wychodzi...
W nieASO za polowe tej ceny zrobisz...