Zobacz pełną wersję : Cieknąca pompa Bosch


so258
14-03-2006, 07:45
Jak coś naprawię :fcp1 to psuje się następne :572: itd.
ale do rzeczy.
Zauważyłem że mam wykiek spod dźwigni przyspieszenia w pompie wtryskowej. Rozmawiałem z pompiarzem powiedział że wymienia sie taką tylejke (stożek) mosiężny.
Mam pytanie czy ktoś już to wymieniał i czy jest to skomplikowane? może macie rysunek tej tulejki lub opis jak to wymienić na co uważać bo na forum nie mogłem znaleźć?

Czy taka nieszczelność może mieć wplyw na rozruch zimnego silniki np. ciągnie powietrze i zapowietrza wtryski?

Pozdrawiam

karex
14-03-2006, 22:49
Jak u mnie ciekła pompa (ale ja miałem 1,8 TD z 97 r. tam chyba była pompa Lucasa) na dźwigni to jak byłem u pompiarza to wymiana zajęła mu z 15 minut, ale wiadomo miał wprawę.
W sumie sam też bym to zrobił, ale trwałoby to dłużej.
Natomiast zmierzam do czegoś innego jak rozebrał to ustrojstwo to pomierzył sobie średnicę osi dźwigni i widziałem jak otworzył szufladę wyjął kilka torebeczek i wyglądało, że szuka wymiaru. Chyba nie robił mnie w konia tylko rzeczywiście chciał dopasować. Natomiast jak rozmawiałem z nim to za jakiś czas była nieunikniona kolejna naprawa, ale wtedy auto już musiałoby zostać na 2 dni, bo tulejkę trzeba by było dorobić z innego materiału tak, żeby już wytrzymała kilka lat.
Natomiast co do złych objawów to ja miałem wrażenie, że potem jakby ciutkę lepiej palił. Tylko, że u mnie wyciek był niczego sobie i tak sobie sam wydedukowałem, że pewnie spływa trochę tego ropska z jakiejś sekcji (czy tam czegoś) i potem pompa musi dopompować to. No i do tego śmierdziało i to mocno ON.
Za dużo Ci w sumie nie podpowiedziałem, ale zawsze coś :P .