Zobacz pełną wersję : MAM PROPOZYCJE DO ZALOŻYCIELA


lukaszem
20-04-2004, 19:34
Mam prośbę jest ( nas ) tu dużo , osób-klubowiczów, ale jedni sie wpisali tylko dla picu. są bo są. a powinno być inaczej. Powinni dawać znaki zycia - posty-pytania -odpowiedzi -przeglądanie- i takie tam. a jak widze to wpisali sie i 0 odzewu. może powinno było być tak że jesli w ciągu miesiąca nie da ten ktoś znaku zycia to będzie blokada.( wypis ).
To jest moja propozycja-bez urazy :grin: ale to chyba dobre rozwiązanie..


Pozdrawiam 8)

Jacek
20-04-2004, 20:20
Hmmm... No szczerze mowiac, to jakis czas temu zastanawialismy sie nad czyms podobnym... :)
Ale poki co, postanowilismy tego nie zmieniac. Zaargumentuje to pozniej :)
A co o tym sadza inni?

Pzy
20-04-2004, 21:32
może powinno było być tak że jesli w ciągu miesiąca nie da ten ktoś znaku zycia to będzie blokada.( wypis ).
Miesiąc to chyba za mało...
Czasem coś komuś przecież wypaść może: dłuższy wyjazd, urlop...

qchon
20-04-2004, 21:37
Myślę, że o ile nie sprawi to problemu, można zaniechać tak radykalnych środków. Nie wszystcy mają czas siedzieć całymi dniami w sieci.
Pozdro!

goral
20-04-2004, 21:38
Nie widze powodu, by to robic. Nierozumiem .. tylko co wam tacy uzytkownicy przeszkadzaja ? ... przeciez nie zajmuja miejsca nikomu (miejsca na serwerze jest dosc :p) .. a ktos faktycznie moze wyjechal, wroci za 2 m-ce. Albo zarejestrowal sie tylko, po to by otrzymywac newsy z naszego mailingu .. przemyslcie to.

Pozdrawiam.

lukaszem
21-04-2004, 10:56
Moze faktycznie przesadzialem z tym miesiącem , ale liczmy pół roku. nie chodzi tu o miejsce na serwerze ale jesli juz sa to niech też odwiedzaja nas -robią cokolwiek by było dobrze.
Śledziałem kiedyś i byłem klubowiczem VW Corrado , oni to dzień w dzień maja po 300 nowych tematów i porad , każdy sobie pomaga-sa spotkania na czacie -zloty-różnego rodzaju tematy-opowiadania , i chciał bym by i tu było podobnie chodz do 50 nowych wpisów ( NIE CHODZI O REJESTRACJE ). ale by było wesoło.

Pozdrawiam i przepraszam jesli kogoś uraziłem. :wink:

denon2000
21-04-2004, 21:25
a ja częścowo zgadzam sie z kolegą lukaszem.

Podane przez niego kryteria może są za ostre, ale jakiś sposób weryfikacji może się przydać. Choćby do tego by można mieć jakiś obraz liczby użytkowników.

Na pewno jestem za tym by likwidować konta-widma, zarejestrowanych i bez późniejszych postów. Tak jak lukaszem napisał, takie osoby raczej nie mają szans by wnieść cokolwiek na forum.

Ja też przez ostatnie 3 lata byłem uczstnikiem innego forum (felicji) i potwierdzam że większa ilość aktywnych użytkowników i ilość poruszanych tematów może wyjść tylko na plus. Z drugiej strony, (czepiłem się postu kolegi lukaszem - ale to jako przykład i mam nadzieję że kolega się nie obrazi) 50 nowych tematów to raczej przesada, szczególnie dla kogoś kto nie zawsze może sledzić forum codziennie.


A i jeszcze jedno - przydała by się lepsza promocja forum. Brakuje wpisów w przeglądarkach. Ja trafiłem tutaj tylko dlatego, że na innym forum ktoś podał linka z postem z tej strony jako przykład czegoś tam (już nawet nie pamiętam nawet czego).

A tak na marginesie - fordforum jest COOL. Dzięki informacji o przekźniku prawdopodobnie oszczędzę parę stówek już w najbliższym czasie :509:

Jacek
21-04-2004, 22:03
Co do zamykania kont - mysle, ze na razie temat pozostawmy jak jest :)
A jesli chodzi o promocje, to szykujemy cos niecos :D Cierpliwosci :)
Forum jest wciaz w fazie rozwoju, wiec mysle, ze liczba uczestnikow, tematow i postow bedzie rosnac :)

PiRat
03-05-2004, 20:57
Bylem tu ostatnio ze 2 miesiace temu: praca praca praca i nie mialem czasu na forum a \le nie jest to powod zeby mnie odcinac ...chyba. od czasu do czasu tu wpadne...

Jacek
03-05-2004, 21:21
Bez obaw... :)
Tu raczej chodzilo o tych, ktorzy nie napisali wogole zadnego postu... :)
Niemniej - wszystko jest po staremu :)

zaba
26-05-2004, 08:08
Moim zdaniem osoby które są "osobami widmo" powinny zniknąć .Może to jest drastyczne posunięcie ale tak jest naprawdę lepiej (ja też mam porównanie z innym klubem).

miscior
29-08-2004, 09:46
Wydaje mi się, że brzydko było by ograniczać dostęp do tego co w założeniach
jest ogólno dostępne. Na forum jest ok. 18 tys postów, cały fordowski przekrój
i nie koniecznie trzeba się pchać z postem aby się czegoś dowiedzieć. Ci co mają czym
się podzielić i chcą to robić, niech to robią, a ci co korzystają w mniej aktywny sposób
niech korzystają.

Robbo
30-08-2004, 10:37
Moim zdaniem takie działanie nie wpłynie pobudzająco na forum. Nie da się zmusić kogoś do wysyłania postów. Posty pisane z własnej woli będą ciekawsze, bardziej konkretne od takich, które ktoś będzie pisał tylko dlatego aby nie zamknąć mu konta.

A co z użytkownikami mniej popularnych modeli Forda? Czy te sekcje też należałoby zamknąć z powodu małego "ruchu"??

chromol
30-08-2004, 11:00
wydaje się mi, że nie można zmuszać kogoś do pisania postów. jedni lubią pisać o "bele czym", tak dla sportu. inni piszą tylko wówczas, gdy mają coś do przekazania. jeżeli już tak zależy na czyszczeniu forum to można to robić np. po upłynięciu roku od napisania ostatniego postu. oczywiście najpierw wysłać powiadomienie o zablokowaniu konta. niemniej jestem przeciwny takim ograniczeniom. a co z ludźmi, którzy np. nie mają dostępu do netu, wzięli ślub lub taki inne wydarzenia losowe. :?:

denon2000
30-08-2004, 19:56
... wzięli ślub lub taki inne wydarzenia losowe. :?:

hmmm, tak się zastanawiam - co ma ślub do bycia na forum ? (uprzedzam że nie mam zamiaru wywoływać wojny jak to miało ostatnio miejsce w dziale tuningu ) :)

Pzy
30-08-2004, 20:42
wzięli ślub lub taki inne wydarzenia losowe. :?:

A mnie to określenie bardzo się podoba :)
Muszę mojej żonie powiedzieć, że nasz ślub był po prostu... wydarzeniem losowym :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

goral
30-08-2004, 21:35
Hehehhehe .. dobra Pzy, sprawdzimy przy tej okazji czy ma to jakis wplyw na przebywanie na forum ;)

chromol
30-08-2004, 21:54
ponieważ przez dwa tygodnie nie gościłem na forum i nazbierało się "trochę" nowych postów to nie chce się mi pisać opisowo (jak dla pierwszoklasistów), aby wszystko było zrozumiałe. mam nadzieję, że uwagi pzy i goral były napisane z lekkim :wink: . jeżeli nie to postaram się jednak pisać opisowo. wówczas będą się tworzyły tasiemcowe elaboraty. tylko kto będzie je chciał czytać. do tej pory myślałem, że im krótszy post to łatwiej (przynakmniej mi) się przegląda różne wątki. dajcie znać, która wersja jest lepsza: krótsza czy opisowa.
ps. a może zróbmy kolejną ankietę, na którą z kilku k (tysięcy) forumowiczów odpisze k (kilku) poczciwych. :roll: :?: :idea: :570:

Pzy
30-08-2004, 22:25
mam nadzieję, że uwagi pzy i goral były napisane z lekkim :wink: . jeżeli nie to postaram się jednak pisać opisowo. wówczas będą się tworzyły tasiemcowe elaboraty.

Chromol - no jasne, że z :wink: A nawet z :576:

I niech Cię sumienie broni przed pisaniem elaboratów :mrgreen:

chromol
30-08-2004, 22:40
to teraz spokojnie mogę iść potrenować oczko przez 4,5 godziny. bo jutro przed 5 zacznie się najlepsze zajęcie - wyprawa do pracy.
wszystkim, którzy jeszcze pozostają życzę owocnej weny. jutro poczytam. :)

Radomir
31-08-2004, 06:34
PZY To lepiej powiedz żonie: "A teraz to ci powiem całą prawdę. Dwadzieścia lat temu to zagwizdałem na taksówkę a nie na ciebie" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Dobra dochodzi w pół do ósmej spadam do pracy mam dwa pogrzeby dzisiaj 8-)

Yotez
31-08-2004, 11:38
Pomysł z usuwaniem nieaktywnych uzytkowników (dla picu) jest OK, tylko trzeba zastanowić sie nad czasem usunięcia takiego konta - myśle, że miesiac to za mało - 6 mies byłoby juz ok, a o ile ilość użytkowników nieaktywnych niebędzie miało wpływu na działanie forum/serwera to myśle, że ten czas można będzie jeszcze wydłużyć.

Radomir
31-08-2004, 18:45
Czy nie mozna by kliknąć, na kogos kto jest na forum i zeby wyswietlało mu sie na monitorze zaproszenie do pogadania na czacie?

Jacek
31-08-2004, 21:23
Chyba nie ma takiej funkcji niestety :?
Ja staram sie co jakis czas zerkac, czy nikt tam nie czeka. Zaprosic mozna tez przez PW.

Pawel
03-09-2004, 19:51
Z tym usuwaniem to coś nie tak.Sam rejestruje się w róznych forach i tylko po to aby przeczytać lub znaleźć coś ciekawego.Niektóre są anglojęzyczne i na dzień dobry wiem że nie napiszę żadnego postu i jakoś nikt mnie nie usuwa.Raczej sam zapominam hasła lub loginu.Chociaż jak zapomnę hasła to nie problem ,ale z loginem już gorzej zakładam nowe konto.Można by wprowadzić obowiązek przy rejestracji podawania adresu email'owego i wtedy porównać czy są konta z tym samym adresem i jedno z nich możnaby usunąć lub wysłać maila że zamykamy konto i odnośnik do zaniechania .Brak odzewu konto out.

misiek
14-01-2005, 10:45
postanowałem odgrzebać ten temat.

Chciałem powrocić do sprawy martwych forumowiczów. Spowodowane jest to tym, ze chcialem dzisiaj odnaleźć uzytkowników z Krakowa. Ustawiłem sobie by wyświetlało mi ich wg miast. okazało się że jest ponad 3000tyś użtykowników, z tego 41 zaznaczyło że jest z Krakowa. Nie udało mi się do nich dotrzeć bo stron zz użytkownikami jest ponad 100, a literka K nie jest pierwszą w alfabecie. Sporo pierwszych stron jest z uzykownikami ktorzy nie podali miejsca zamieszkania (ale mniejsza z tym).

W czasie tegop przegladania uzytkownikow, zauważyłem że dużo jest takich ktorzy ostatni raz zalogowali sie zaraz po tym jak do nas dołączyli (zarejestrowali). Większość z nich nie napisała nawet żadnego postu. Nie tyczy sie to ubiegłego miesiąca, a nawet początku zeszłego roku.

Tak więc obstaje przy kasowaniu martwych użytkowników. Na początek proponuje wykasować tych ktorzy mają ostatnie logowanie dalej jak 3 miesiące temu i brak postów.
Czy jeszcze innych wywalać, trzeba się zastanowić.

Jacek
14-01-2005, 13:38
Jak minie rok od powstania Forum w tej wersji (phpBB), to mysle wtedy bedzie mozna zaczac jakies dzialania. Zaczekajmy, miesiac nic nie zmieni.

Embyrys
08-05-2005, 20:31
W czasie tegop przegladania uzytkownikow, zauważyłem że dużo jest takich ktorzy ostatni raz zalogowali sie zaraz po tym jak do nas dołączyli (zarejestrowali). Większość z nich nie napisała nawet żadnego postu.

Poprawcie mnie jeśli sie mylę, ale w czasie gdy dołączałem do forum tzn. w sierpniu 2004 r. aby móc poczytać posty trzeba było mieć konto i się zalogować. Nie można było tak jak teraz wejść jako "gość". Podejrzewam, że dużo z tych użytkowników, o których pisze wyżej misiek założyła konto tylko z ciekawości, aby zobaczyć co w ogóle jest na forum. Też często zakładam gdzieś konto tylko po to żeby ściągnąć jakiś materiał i już nigdy tam więcej nie zaglądać.
Mi tam "martwe dusze" nie przeszkadzają, chociaż przy przeglądaniu statystyk - "kto, skąd i ile razy" jest to mylące. Jestem za usunięciem tych, którzy zalogowali się tylko raz i nic nie napisali.