Zobacz pełną wersję : szukam pomocy w sprawie paska rozrządu forda transita


Dontom29
15-03-2006, 20:01
witam jestem nowym właścicielem forda transita.planuje zmaine paska rozrządu mam kilka pytań i oczekuje porady.mój ford to model 100S van 2,5D 1992 wersja skandynawska z 2 akumulatorami.niski krótki.wszystkie paski są w granicach 100zł ale wyczytałem że jest możliwość że mój transit ma zęby na pasku nie półokrągłe tylko trapezowe,czego mi w żadnym sklepie nie powiedzieli ,gdzie nabyć za mądre pieniądze taki pasek i czy jest to możliwe,czy można założyć jeden i drugi.czy od razu trzeba zmieniać napinacz,dzięki z góry za podpowiedzi pozdro .

AT
16-03-2006, 09:15
Witaj,

A czy nie najłatwiej po prostu kupić oryginalny pasek do tego modelu i nie mieć takich zmartwień :fcp1
Zawsze wkładam oryginalne paski rozrządu i to polecam.

Adam

rastaleon
17-03-2006, 19:15
Albo po rozebraniu rozrządu, pójść ze starym paskiem do sklepu, położyć na ladę i powiedzieć "taki chcę" :fcp3

Dontom29
17-03-2006, 21:35
widze że z was tacy znawcy jak i ze mnie no ale zawsze coś dzięki

rastaleon
17-03-2006, 23:01
To nie chodzi o to, czy znawcy, czy nie. Poprostu jet tyle różnych rodzajów części, ze nawet mechanicy i sprzedawcy w katalogach szukają. Jak ostanio zmienialem uszczelkę pod pokrywą zaworów w transicie (też mam wersję skandynawską) to 3 razy do sklepu jeździłem ! W katalogu jest chyba 5 różnych ! W końcu wziąłem całą pokrywe zaworów , rzuciłem na ladę a sprzedawca biegał i dopasowywał uszczelki, aż w końcu dobrał odpowiednią.
Przecież i tak będziesz rozbieral cały rozrząd, więc pasek sobie wyjmiesz, obejrzysz i będziesz wiedział co masz kupić.

wujek75
18-03-2006, 19:08
Wystarczy, że odkręcisz 2 górne śruby torx przytrzymujące pokrywę paska i odchylisz ją - ukaże Ci się koło pompy paliwa - zobaczysz jaki kształt mają zęby.
Najlepiej będąc w sklepie podaj numer nadwozia i silnika to będzie wiadomo jaki pasek będzie w twoim egzemplarz - za pasek zapłacisz około 80zł.
Radzę nie oszczędzać i wymienić jednocześnie napinacz :fcp1

Dontom29
19-03-2006, 05:31
dzięki wujek75 zrobiłem jak mówisz trapezowe orginalny pasek teflonowy kosztuje 160-180 fordoski a podróbki do 100zł (zastanawiam się nad paskiem conti pośredni)a mam pytanko do zgromadzoych czy ma ktoś hak do transita na sprzedaż w mądrych pieniądzach .dzięki wszystkim